Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a szülők, akiknek ikrei...

Azok a szülők, akiknek ikrei lesznek/vannak, hogy oldják meg 2 Babával a minden napokat, van segítségetek? Mert biztos nem könnyű a helyzet.

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szerencsés vagyok, mert volt már egy 3 éves lányom, így nem első babák voltak. Ha azok lettek volna, megőrülök.

Így viszont semmi gond, minden sima ügy, semmi idegeskedés. Az megvolt a lányomnál, itt már rutinos szülők voltunk.

Nincs segítségem, de nem is kell.

2010. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy ne ragaszkodj ahhoz, hogy mindent te csinálj - a babázást, meg a házimunkát is. Ha nincs minden abszolút rendben, az nem baj.

Amit lehet egyszerüsits le. Nekem bevált, hogy egyszerre fürdettem öket, ha az egyik felébredt, hogy éhes, akkor a másikat is felkeltettem (az elején próbáltam, hogy hagyom, de mire az elsö gyerekkel készen lettem, akkor ébredt a másik, és mire ö is kész lett, kezdhettem elölröl), igy maradt idön a két etetés közt picit pihenni. A két babát kicsit feltámasztva (egy nagy párnát félbehajtva rá tudod a gyerekeket úgy támasztani, hogy nek tudnak elcsúszni és nem egész laposan fekszenek, késöbb babahordozóba tettem öket) egyszerre etettem üvegböl, mintkét kezemben egy-egy üeveget tartva. A szilárd étel etésekor egy tányért és egy akanalat használtam a két gyereknek, felváltva hol az egyik, hol a másik szájacskába dugtam egy-egy falatot.

Föként az elsö idökben ha mindkettö elaludt, akkor én is lefeküdtem pihenni.

Segitségem nem volt senkise, a férjem dolgozott egész nap.

2010. jan. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem már 2 gyerek volt mikor megszülettek az ikrek,egy 2 éves,és egy 3,5 éves.Segítségem nem volt,de meg lehetett így is oldani.Ha szoptatsz,szerezz be ikres szoptatóspárnát,azon egyedül is tudod őket szoptatni.Nekem szerencsém volt,igény szerint szoptattam,de ők nagyjából egy időben igényelték,éjjel is.:)Amikor már tudtak ülni,fürdetőkarikában a nagykádban egyszerre tudtam őket fürdetni.

Már lassan 4 évesek,és így visszagondolva egyáltalán nem volt olyan rémes,mint az emberek hitték/hiszik.Érdekes volt,h egész pici koruktól kezdve játszottak egymással,már abban a korban is,amikor a babák még csak egymás mellett játszanak.Persze elsőre nehéz lett volna,az biztos.

És még amiben szerencsém volt,h a fiúk nem voltak féltékenyek,nagyon szeretik őket,mióta tudnak együtt játszani,rengeteget vannak együtt.

2010. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!