Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes, hónapos gyerekeket...

Pár hetes, hónapos gyerekeket látok tündéri divatos ruhácskákba pl. :farmerbe. Szerintetek nem kényelmetlen nekik? Gondolom nem véletlenül találták ki a rugdalozókat. Mikortól ajánlott napi szinten divatos kis ruhákba öltöztetni a babát?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pl azért, mert Olaszországból kaptam egy csomó ruhát, volt köztük sok "divatos is" és így ezeket is hordta. Nem hiszem ha fwkszik a babakocsiban kényelmetlen lenne neki.
2010. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én 4-5 hónapos koráig csak akkor öltöztettem csinibe a babámat, ha vendégségbe mentünk, amúgy mindig rugi volt rajta. Aztán nyár lett, 3 hónapon át csak body volt rajta. Mire eljött az ősz, 9 hónapos lett, azóta már csak mackót, pólót, bodyt hord, ha vendégek jönnek vagy megyünk, akkor csinit adok rá.

Összefoglalva szerintem addig kényelmes a rugi, amíg csak fekszik. Ha már elkezd forogni, kúszni, mászni, már jó a mackógatya.

2010. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem szerettem a rugdalózót,nem tetszett,csak az elején volt pár darab,inkább másfajta ruhákat adtam rájuk.Nem tűnt úgy,h kényelmetlen lenne nekik.:)
2010. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5-hónapos,neki is van farmer gatyója amit karácsonyra kapott. Magamtól nemvettem vola neki,de tényleg szuper! Nem az a vastag merev anyagú,hanem jó puha,és könnyen tud benne mozogni,nem kényelmetlen,és nagyon jól áll neki!:)Mi is csak akkor öltözünk csinibe ha megyünk valahová.
2010. jan. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem öltöztetem így őket, max. nagyon kivételes alkalomra. (pl. esküvő)

Nem csak azért, mert nincs rá pénzünk, hanem mert úgy gondolom, nem tudnak benne egy igazit játszani. Meg aztán az öltözködésnek nem tulajdonítok akkora jelentőséget, más dolgokat fontosabbnak tartok.

Aztán még egy érv: megfigyeltem, hogy a szépen felöltöztetett gyerekek nem játszhatnak, ahogy akarnak, mert vigyázni kell a ruhájukra. Egyszer pl. azt láttam, az anyuka az utcán levetkőztette félmeztelenre a gyereket, mert az csokit evett. Az pedig nem jön ki a ruhából...(ezt az anyuka mondta)hát, nem tudom...

2010. jan. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek:én turiból öltöztetem a gyerekeimet,ahol a rugi olyan árban van mint, pl egy farmer.:)Én sosem szólok rájuk,h ne koszolják össze magukat,mert 1.kimosom ha koszos lesz,2.mivel olcsón vettem,akármilyen csini ruha,nem zavar ha esetleg nem jön ki belőle a folt 3.az a dolguk,h jól érezzék magukat játék közben.Imádnak az óvónénik,mert sosem balhéztam,ha körbehemperegték az udvart a csini ruhájukban.:))Ez csak a szülőtől függ.
2010. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár hetes??? én ha csinibe öltöztettem őket ennyi idősen, másból se állt a napom minthogy rendezgettem a kis ruhájukat, hogy a póló pulcsi ne legyen a nyakukban a kisnadrág farmer stb. meg ne szorítsa a derekukat..

szerintem ebben az életkorban mikor az ember folyton csak emelgeti, felveszi leteszi a picibabát (aki még nem tartja úgy magát) egyáltalán nem praktikus és kényelmes a "rendes cuki ruci" :)

Én 2-3 hós korukig rugit adtam rájuk abból is vannak olyan tündériek, és sose többet nem lesznek ilyen picurkák, csini "felnőttes" ruhát meg hordhatnak még egész életükben :)

De ez csak az én véleményem :)

2010. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Már az 1 hónapos kislányomra is adtam pici farmergatyát, aztán úgy 3 hónapos lehetett, mikor vettem neki farmerdzsekit is. Valahogy nekem nem tetszik a rugdalózó. Lehet, hogy azért, mert mikor a nagyok születtek, akkor még csak az volt, nem lehetett ilyen ruhácskákat kapni. Akkor még a 9 hónapos gyerek is rugiba öltöztették.. Szerintem ha olyat találsz, ami puha anyagú, nem szoros a gumija, ugyanolyan kényelmes a babának, mint bármi más..

Na! Én pont nem vagyok az az anyuka, akinek a gyereke nem játszhat, mert vigyázni kell a ruhára..vidéken, családi házban lakunk. A gyerekeim általában 1-1 nagyobb hancúrozás, játék után úgy néztek ki mint a kismalacok. Ha összekoszolták, kikenték magukat, nem csináltam belőle ügyet (ma se csinálok), egyszerűen lecseréltem. Nem mi vagyunk a ruháért, hanem az van értünk.. Szerintem annak, hogy a gyerekre esetleg "csinosabb" ruhát adunk, nincs köze ahhoz, hogy engedjük-e játszani. Ha ráadtam valamit, tudtam, hogy úgyis koszos lesz..na, és akkor mi van? Víz, mosópor, mosógép van, akkor gond nincs :D

2010. jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja! Amikor a nagyok voltak kicsik, még nem volt turi, de sosem csináltam a ruha miatt ügyet. Most itt a sok turi, ahol potom áron lehet nagyon szép, egyedi ruhácskákat venni..
2010. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8.48 vagyok.

Anyukám szokta mondani a koszos ruhákra:Él még aki kimossa!

:DDDDD

2010. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!