Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, mibe vágtok, amikor...

Tudtátok, mibe vágtok, amikor gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ti, vagy a párotok mennyire volt tisztában azzal, hogy milyen is gyereket vállalni? Milyennek képzeltétek, és ahhoz képest milyen? Mennyire voltatok felkészülve arra, amilyen ténylegesen lett? Voltak "meglepetések"? Mik?

2014. aug. 7. 09:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Első 3 hét egy katasztrófa volt,na akkor úgy voltam vele,kellett ez nekem?! Utána jó lett nagyon,egy gond volt csak,hogy a saját ágyán kivül sehol nem aludt el.Emiatt nehézkes volt menni bármerre.Aztán azóta meg kb 14hós korától állandóan nyávog,most 22 hónapos.Ezzel sokszor kikészít,meg hogy állandóan séta,séta és rángat az ajtó felé.De jobb így már,mert rengeteget beszél és nagyon értelmes.Az rosszabb volt amíg csak feküdt mint egy darab ...
2014. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Azt hiszem elég reálisan mértem fel, hogy mivel jár egy baba, úgyhogy nem ért meglepetés.


A férjemnek és apámnak mondogattam (felénk van olyan szokás, hogy szülés után az anyuka kap vmi ajándékot a családtól), hogy én kifejezetten polgári védelmi gázmaszkot kérek. Drogkereső kutyának elmehetnék, annyira hiperérzékeny szaglásom van.

Nem kaptam végül, mondván hülye vagyok. A második hónapban a férjem bevallotta, hogy tényleg nagyon kellene, mert iszonyú szaga van a baba székletének, ő is öklendezik felette.

2014. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ksözönöm szépen a nagyon jó tippet, én is alapból nagyon érzékeny vagyok a szagokra. Meg is néztem, lehet kapni olyat, ami nem ilyen teljes gázálarc, csak maszk kifejezetten kellemetlen szagok ellen, és nem is vészes az ára sem. Na én majd egy olyat tuti, hogy be fogok szerezni.
2014. aug. 7. 12:48
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem erre számítottam... Az az igazság, hogy soha nem akartam gyereket, párom évekig könyörgött, mire én is úgy éreztem, hogy na jó, jöjjön a baba. Párom megígérte, hogy mindent ő csinál majd a baba körül, de gondolom ő se erre számított. Nagyon hasfájós volt picinek, állandóan kézben kellett tartani, csak úgy nyugodott meg, különben üvöltött. Párom ezt úgy oldotta meg, hogy hétköznap 7-19 óráig dolgozott, hétvégén meg előfordult, hogy elment kenyérért és 3 óra múlva jött haza. Én meg ott ültem tök tanácstalanul egy ordító babával. Végigbőgtem az első heteket. A hab a tortán az volt, amikor közölte, hogy nagyon megváltoztam a szülés óta, már nem érez úgy irántam mint rég. Meg hogy a haverjai mi mindent csinálnak, ő meg nem tud semmit a baba miatt. Nyílván a fáradtság mondtatta ezt vele, de én itt összeomlottam.

Most már összecsiszolódtunk a picimmel, ő a világom közepe, egy percre nem bántam meg, hogy megszületett, most már élvezem a vele töltött napokat, páromnak viszont soha nem fogom tudni megbocsájtani, hogy ennyire magamra hagyott az elején.

2014. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Én is könnyebbnek gondoltam, mint amilyen valójában.Azt hittem, majd jól bírom az éjszakázást, a sokat síró, hasfájós babát, azt hogy nem volt semmire sem időm stb.
2014. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%

[link]


7-es vagyok

a képről amit linkeltél ez jutott eszembe, szerintem tetszeni fog, és hidd el, sok igazság van benne! :D

2014. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Én tudtam, hogy nehéz lesz, de csak mpsolyogtam rajta, mint ti a képen. Aztán mikor tényleg nem volt idóm hajat és fogat mosni, akkor nagyon utáltam magamat. Férjemmel is rengeteget veszekedtünk, pedigerre nem, számítottam.

A családtól segítséget nem vártam, de azt nem gondoltam, hogy azt kapom, hogy jaj szegény hasfájós gyerekkel a hülye anyja nem tud mit kezdeni. Igazából a környezetem változása esett a legrosszabbul. Nem én változtam. A friss anyukákat mindig ezzel bántják, hogy megváltoztak. Korábban mindig azt hallgattam, hogy kisbabával nagyon nehéz az első év. Aztán mikor megszületett a babám, mindenhonnan azt laptam, milyen könnyű dolgom van, mert egész nap nem csinálok semmit. Hirtelen mindenki úgy érezte fel lett jogosítva arra, hogy beleszóljon az életünkbe. Ezt most kezdem elfogadni. A kicsi már egy éves. A gyerekeket mindig hasonlítgatni fogják /mennyit eszik, alszik, mikor indul el, milyen tanuló.../ Nekem az enyém a legjobb és kész.

2014. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

:D Hát ez jó:D nade azért egy-kettőn eléggé meglepődtem, pl:

- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.


Ti mennyit takarítotok, és mit csináltatok a babával, hogy ne nyaljon össze mindent?:D Férjemnek már beszéltem róla, hogy babaiztossá kell majd tenni a lakást, meg elpakolni mindent, amire azt mondta, hogy áá túlreagálom:D

2014. aug. 7. 14:09
 19/19 A kérdező kommentje:
Ki a fene pontoz le? Menjél innen lepontozó! Nekem minden válasz hasznos volt!
2014. aug. 7. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!