Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatnék a kislányomnak...

Mit adhatnék a kislányomnak megfázásra, ha az orvos úgyis azt mondja, hogy a foga-és nem ad gyógyszert?

Figyelt kérdés

a mi dokink nagyon gyógyszerellenes-holnap is tuti,hogy azt mondja,hogy a foga fáj.(senkinek nem ir fel gyógyszert-volt,hogy egy egész család kötött ki kórházban emiatt)

a kislányomnak hőemelkedése van,nagyon taknyos-egy egy köhögés is van-és éjjel nem alszik,mert teljesen bedugul az orra.-valóban fogzás is lehet,de szerintem elkapta az unokatesótól,mert nem iylen,ha fogzik.mivel tudom tisztitani az orrát? (-szivás mellett)


2014. aug. 17. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Megfázásra a mi dokink sem ad semmit. Nekünk tengervizes orrsprayt szoktak javasolni az orrszívózás előtt. Emellett babáknak való nasivint, illetve sinupret szirupot, de ezek mind recept nélkül megvásárolhatók. Egyszer kapott calsimusc-ot is, amikor nagyon köhögött, és ha láza van, akkor lázcsillapítót. De más gyógyszert nem tud adni. Ha bakteriális a fertőzés, akkor antibiotikumot, de amíg nem az, addig azt totálisan felesleges.
2014. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megfazasra semmi nem kell. Orulj, hogy egy olyan orvost fogtal ki, aki nem a mindenre gyogyszert a gyereknek elvet vallja. Ha nem tetszik, keress masikat.

A kicsik orrat csak orrszivoval es tengerviz spay-vel lehet tisztitani

2014. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-sel teljesen egyetértek. Tengervizes orrspray porszívózás előtt, korának megfelelő Nasivin (ezt naponta max. 3-szor lehet, lehetőleg alvás előtt, hogy jól tudjon aludni), Sinupret csepp, hársfatea.
2014. aug. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi dokink erre az 1 évesembek 3x5 mili nurofent, napi 5x nasivin orr cseppet, és fenistil cseppet szokott írni, amit 6 napig kell adni akkor is, ha elmúltak a tünetek, hogy rendesen ki menjen belőle a betegség.
2014. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nurofen, Sterimar, Calcimusc,ahogy az előttem szólók írták, én még napi 10 csepp Cebiont is szoktam adni. Ha fogzás, estére Viburcol kúpot is kap. Ha köhög, Stodal szirup.

Ja, még Echinacia golyócskákat 3x 5-öt is adok neki. Ezek homeopátiásak.

2014. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi-én örülök,mertén is nagyon ritkán adok gyógyszert,de azért a fogra nem lehet mindent fogni..
2014. aug. 17. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

A megfázásos tünetei nem is a fogzástól vannak. Fogzás semmilyen megfázásos tünetet nem okoz, elvétve hőemelkedést vagy nagyon enyhe lázat. Az orrfolyás, köhögés, magas láz, stb. ezek nem is fogzásos tünetek. Ezek általában vírusos fertőzés tünetei. Ha ilyen problémája van a kislányodnak, akkor a fogzás mellett benyelt egy vírusos fertőzést. Ugyanis fogzás idején a babák-gyerekek immunrendszere legyengülhet, ezáltal könnyebben kapnak el kórokozókat. De magát a tüneteket nem a fogzás hoz ki, hanem maga a fertőzés.

És az orvosod meg nagyon is jól teszi, hogy nem ad antibiotikumot, ha erre gondoltál, ugyanis az csak és kizárólag bakteriális fertőzésre jó. De ha erre utaló jel, tünet nincs, akkor vírusos fertőzésre nem adhat, hisz az antibiotikumnak nincs vírusölő hatása. A vírust a szervezet győzi le magától, erre nincs ellenszer. Ezért nem ad az orvos semmilyen gyógyszert. Bár mit értünk gyógyszer alatt? Tünetenyhítő gyógyszereket adhatsz neki, amiket már itt korábban leírtak, tehát tengervizes orrspray, lázcsillapító, stb. De magára a kórokozóra ne is várj gyógyszert, mert arra nem is tud adni az orvos, amennyiben vírusos fertőzésről van szó.

2014. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!