Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kortól adható tej...

4 hónapos kortól adható tej illetve rizspépet adhatok anyatej mellé? Még nem táplálok hozzá majd 6 hós kortól, néha estére 40-50 grammot tud szopizni, tápszert abszulut nem fogadja el pedig már 6 félét próbáltam.

Figyelt kérdés

Estére kiegészítésként adhatok neki pépet,vagy kérdezzem meg a dokit? Esetleg valaki adott a babájának doki megkérdezése nékül? Azt is fokozatosan kell kóstoltatni vele?

5 hós lesz holnap a babám. Hangsúlyozom ezt kb.het1 1 max 2x adnám este,de csak minimálisat mert van még tejci,csak este néha kevesebb.

köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 16. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A 4 hós kortól valóakat kóstoltathatod,eleinte csak egy-két kiskanál ha lemegy.5 hósan ezeket már nyugodtan elkezdheted.
2010. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem inkább gyúrj még rá egy kicsit a tejcsire és inkább tényleg várd meg a 6 hónapot, még az ilyen esti kiegészítéssel is. Próbáld meg gyakrabban szoptatni délután, amikor úgy látod, hogy fáradtabb, nyűgösebb, vagy többször kér szopit. Délutánra, estére egyébként is elfárad a szervezeted, kevesebb energiád jut a tejtermelésre/tárolásra, ezért lesz néha kevesebb estére. Ha gyakrabban szoptatod ilyenkor, akkor egyrészt jobban tele lesz a pocakja, másrészt pár nap alatt növekedhet a tejmennyiséged. (Sőt, az éjszakai szopi is sokat segít, az kifejezetten serkentő hatású.) Ha viszont elkezded kipótolgatni, előfordulhat, hogy még jobban viszaesik a tejed vagy legalábbis ingadozni fog (már heti 1-2 alkalomtól is!) vagy a babád szokja meg egyre inkább a szilárdabb ételt és már kevésbé fogja érdekelni a tejcsi.

Főleg a rizses dolgokat szokták egyébként tipikusan estére ajánlani (pl. az éjjeli szopiról való leszoktatáshoz), mert ezek jól eltelítik a hasat - csak sajnos pont emiatt szinte mindig vissza is esik a tejtermelés és rövidülhet a szoptatási időszak.

Nem kötözködésnek írtam egyébként, csak saját véleményként. Én a 6 hóig tartó szopi híve vagyok és szerintem a fenti tipp segíthet, hogy mégse kelljen egyéb táplálékhoz nyúlnod addig.

2010. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Rábeszéltél kedves második!! :) hagyom a csudába,majd 6 hósan elkezdjük! lesz még elég alkalma a kis drágámnak mást enni! :)
2010. jan. 16. 13:12
 4/4 xStefix ***** válasza:

Hát, nem titkolom, örülök, ha így gondolod, egyetértek. ;)

Ha bővebben érdekel a hozzátápi, nézd meg ezt a topikot, ide belinkeltem néhány hasznos és "szopivédő" leírást a témáról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!