Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti meddig használtátok a...

Ti meddig használtátok a pelenkázólapot? A baba hány hónapos koráig? Vagy egyáltalán érdemes venni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyenre gondolsz? Nekünk van egy pelenkázónk amire vettem egy szivacsot (pelenkázólapot) amíg kicsi volt kb. 4 hónapig nagyon jól jött, bár ha akartam volna e nélkül is meg lettem volna. Utána már a földön pelenkáztam, mert a pelenkázóról folyton lemászott, elforgott, az ott lévő dolgokat lepakolta stb.
2014. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
merev aljú kiságyra tehető pelenkázólapot használtunk elég sokáig, szerintem érdemes megvenni, fürdetések előtt is ott vetkőztettem. Akkor kezdtem el a földön-ágyon-bárholmáshol pelenkázni, amikor már elrohant, elkúszott, elmászott a pelusozások alkalmával. A pelenkázólap egy olyan dolog nekem, hogy ha újra elsőbabás lennék, megint megvenném.
2014. szept. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én addig használtam, amíg nem tudott átfordulni, utána már az ágyon pelusoztam.
2014. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a pelenkázón van ilyen szivacs. Anélkül nehéz lett volna a kemény és hideg fán pelenkazni. Négy hónapos koráig pelenkáztuk ott, akkor megtanult atfordulni és nem kockáztattuk a leesést. Nagyon hasznos volt egyenként, ott is öltöztettük, gyógytornásztattuk.
2014. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Pelenkázókomódom van, azon egy szivacslap. 2 éves a kisfiam, mai napig azon pelenkázom, öltöztetem. Nekem könnyebb, mintha az ágyon kéne görnyednem, vagy térdepelnem, de persze az is előfordul. Az első gyerekemnél is 2,5-3 éves koráig használva volt. Nem azt mondom, hogy létszükséglet, mert tényleg meg lehet oldani a pelusozást, öltöztetést máshogy is, de így sokkal kényelmesebb. Persze a komód 90*90 cm, így nem tud könnyen lefordulni róla a babám. Ha a merev aljú pelenkázólapra gondolsz, azt szerintem sem lehet olyan sokáig használni, mivel egy forgolódó baba arról könnyen lefordul.
2014. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sha nem használtam,az agyon,kanapen ,szonyegen csereltem a pelust.
2014. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, a legkisebb most 6 hónapos. Mindegyiknek merev pelenkázólapja volt, amit a kiságyra lehet tenni.

[link]


Kb. 1 éves koráig használtam az első 2 gyerekemnél, szerintem a 3-diknál is addig fogom. A kiságyra vettem, vagyis én a Liberotól rendeltem pontokért kiságyra való tartót, amibe bele lehet tenni a pelust, popsitörlőt, krémeket, testápolót, így minden kéznél volt, mindig figyeltem rá, hogy ne essen le. Öltöztetésnél ruhákat mindig előre odakészítem, így nem kell futkározzak el a kiságytól, amúgy sem hagynám egyedül. Ha valami kellett, ami nem volt kéznél, gyorsan ráadtam egy pelust és beraktam addig a kb. 10 mp-ig az ágyába.

Ehhez hasonló tartóm van: [link]

2014. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A rácsos kiságyra tehetőt azt kb. 4-5 hónapos koráig használtuk, de nem csak pelenkáztattam meg öltöztettem rajta a babámat, hanem erre tettem fel a kiskádat is és így fürdettem. Aztán vettem egy sima szivacsosat, amit bárhova letehetek.
2014. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Igazából ez érdekelt hogy van-e értelme a pelenkázószivacsnak. Ment a zöld kéz mindenkinek!
2014. szept. 7. 21:18
 10/15 anonim ***** válasza:
9 hónapos most a fiam, feláll, és ami csak a keze ügyébe kerül lepakol. HA lenne az ágyán pelenkázó mostanra már biztosan le kellett volna szedni, ha lenne fent említett tartónk (krém, törlő,pelus stb.) már régen kipakolta volna, eltépte volna a kötőkéket stb. Nekünk pelenkázónk és azon pelenkázó lapunk van. Olyan 4-5 hónapos koráig használtuk, addig nagyon jó volt, azon öltöztetni, tisztába tenni, de utána már forgolódni kezdett, belekapaszkodott a pelenkázó szélébe és elhúzta magát stb.
2014. szept. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!