Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan tökéletes babám van,...

Olyan tökéletes babám van, úgy félek, hogy elrontom, én olyan tökéletlen vagyok. Szerintetek van esélye, hogy nagyjából ilyen marad?

Figyelt kérdés

pl olvastam ha rosszul étkezik a baba, vagy gyerek, értem ezalatt a hozzátáplálást, vagy későbbi rossz étkezést pl még hiperaktivitáshoz is vezethet én meg azt sem tudom még a fehérjét, szénhidrátokat, vitaminokat, zsírokat milyen arányban kell adni, semmit!


másik, hogy olyan angyali mintababa. akkor sír ha éhes, vagy hasa fáj, ha semmi baj, mosolyog, gügyög, sikongat, óramű pontosan kel és fekszik, simán elalszik hogy még gügyög a kabaláihoz kicsit, utána leteszi a fejét és kész, ébredve simán elvan (sokszor nem is tudom hogy fent van már, csak amikor spontán odamegyek), két foga kibűjt csak nyáladzás van, egyéb semmi, de néha masszírozgattam neki neki géllel,rendkívül kíváncsi, felfedező, barátságos, szocializált, nyitott, extrovert, mosolygós - én meg magányos, csendes, fejre esett, aggódós, ideges, nem tudja mit akar típusú, peches, csak a bajt vonzza szindrómás nő


van esélye ügyes, okos, talpraesett, törekvő, esetleg karrierista, tudja mit akar típusú, határozott, sikeres férfivá válnia?


apja nincs..


2014. szept. 7. 21:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
4 hónapos lett nemrég
2014. szept. 7. 21:48
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A táplálkozásnak utána tudsz olvasni a neten, máris felkészültebb leszel, ha ez zavart eddig.


Amúgy amíg nem neveled bele ezt a pesszimista (önbeteljesítő) hozzáállást, semmi baja nem lesz.

2014. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Előző jól írja, az "önbeteljesítő" pesszimista gondolkodást. Én itt kezdeném az egészet. Az a része rendben van, hogy a babádat csak pozitív jelzőkkel címkézed, de a folyamatos aggódás és félelem rá is hat. A saját érdekedben, hogy ne méltasd magad a fenti jelzőkkel, változtatnék a gondolkodásomon. A táplálkozásnál pedig figyeld, hogy mit kíván a babád. Ő tudja a legjobban, hogy mire van szüksége a szervezetének. Persze még pici, de érdemes figyelned.
2014. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

és ha velem él, márcsak ennyiből ragadhat rá valami belőlem akaratomon kívül?

abszolut nem szeretném ha rám hasonlítana.

vagy jobb lenne, ha minél többet van inkább másokkal?

pl intézeti(bölcsi, suli) tudja bármerre mozdítani majd, vagy mindenki azzal él, amit otthonról hozott?

2014. szept. 7. 22:03
 5/19 A kérdező kommentje:
már próbáltam magamon változtani, ideig, óráig megy, szóval akikkel élek, azok viszont kiismernek később, főleg az első nehézségnél, hogy milyen pánikkal kezelek mindent :(
2014. szept. 7. 22:05
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Minden anya tökéletesnek látja gyerekét pedig nem az. Te gyereked meg egyik felnőtt sem az.

Egyébként azért sok tulajdonság öröklődik, így szülőktől teljesen ellentétes gyerek nem nagyon lesz.

2014. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell változnod legalább annyira, hogy kifelé ne mutasd a pánikodat. Te leszel neki az anyaminta, neked kell "példát" mutatnod.
2014. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

remélem a jellemvonásom nem genetika..


és most azon pánikolok, ha én nem tudok neki példát mutatni, hogy csináljam akkor?

2014. szept. 7. 22:23
 9/19 anonim ***** válasza:
Úgy kérdező, hogy amit mondasz neki te is betartod. Pl nem eszel édességet ebéd előtt te sem ha elvárod, vagy miért nem olvasol kérdésre, felmerül benned,hogy téged sem látott életébe a gyerek egy könyvel talán azért nem. Szóval az a lényeg amit teszel is.
2014. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

az én kisfiam is ilyen tündi baba :)

jajj, én is mindig olyan maximalista anya akaram lenni, mint te.

ne félj, majd változik :)


most, hogy 4 hós, kényeztesd, hordozd a tenyereden. igen, tökéletes emberke lesz belőle, nem rontassz el semmit, élvezd, hogy mennyire tudod őt szeretni :)


én ezt az imádatos szeretgetős dolgot mindig is csináltam, korának megfelelően. most is szerelemmel szeretem a kisfiam, de már egy éves kora óta olyan kis eleven, és annyi veszélyes dolgot csinál, meg kis makacs és akaratos, hogy most már "harcolunk, és küzdünk egymással" :) nem kényeztetem el, hogy tessék, ha bármit akarsz megkapod - hisz korának megfelelően a kést, az ollót, a villát, a villásdugót az öngyújtót, stb. is akarná :) és már kiismertem, és tudom, hogy semmi baja nem lesz, ha mondjuk sír (mert mondjuk szétszórja a konyhában a szobanövény virágföldjét, és beteszem a szobácskájába, becsukom a bébirácsot, hogy össze tudjak söpörni, ő meg sír, hogy mi ez a korlátozás, meg ő a konyhában akar lenni velem, pl.)


szóval kedves kérdező, mindent tökéletesen csinálsz, jó az is, hogy még a jobbnál is jobb szeretnél lenni, mert ez egy jó anya ismérve. nyugi, nem kattantál meg, ilyenek vagyunk mi anyák :) és ha eljön az ideje a korlátok felállításának, a lezserebb hozzáállásnak, akkor azt érezni fogod.


valószínű mivel ilyen figyelmes és törődő vagy, az alapok már jól sikerültek.


hogy az élet mit hoz (bölcsi, ovóda, iskola, játszótér, munkahely, szerelmek, verekedős gyerekek, stb.) azt nem tudhatod és nem is tudod mindentől megvédeni.


neked az a dolgod, hogy szeresd, hogy megtanuljon szeretni, figyelj rá, hogy megtanuljon ő is figyelmes lenni, gondoskodj róla, hogy megtanuljon ő is gondoskodni másokról, biztosítsd arról, hogy biztonságban van, mert ha biztonságban érzi magát és minden egyéb boldogság is megvan kis életében, akkor egy nagyon kiegyensúlyozott kisgyerek és később kiegyensúlyozott, erős, bátor, talpraesett ember válik belőle.


most pont ez a dolgod, hogy óvd, féltsd, szeresd, ajnározd, imádd, kényeztesd :) jók is ezek a dolgok, csodálatosan szép dolog az anyaság. sose tudsz mást ennyire szeretni, mint a gyereked :)


amúgy a gyerekek nagyon sok mindent a szülőktől tanulnak, a legfontosabb, hogy jó példával járj előtte. és ne feledd, az életre kell felkészítened, de az életét már befolyásolni nem fogod tudni. ha önbizalommal rendelkezik valaki, akkor könnyen átvészel minden esetleges akadályt.

2014. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!