Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy látom 14 hós fiam megtorpa...

Ugy látom 14 hós fiam megtorpant a mozgás és beszédfejlődésben, az evésben is, kezdek aggódni, tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés
14 hónapos fiúcska, mindent csinált szépen, igaz később, mint amit itt olvasni szoktam: 6 hósan forgott, 7-9 hóig kúszott majd mászott és 10 hósan állt fel, kezdett kapaszkodva lépegetni, 13 hósan ha letettem a szoba közepére, megállt egyedül, csaltam magam felé és simán ment át egyedül a szobán. Azonban sűrűn lábujjhegyen lépeget a bútoroknál. Már 9 hósan mondta, hogy anya, apa, ajaj, hapci, itt, ott, vau, mostanában ezeket szinte nem is hallom, auto, traktor, ennyi amit mond. Egyáltalán nem eszik felnőtt ,darabos ételt, csak pépet, tápit. Jönnek a rágófogai, nagyon megviseli, sokszor napi egy órát sir fájdalmában, egy jött ki , várom a többit. Megtorpant minden téren. Könyveit szereti, 15-20 féle állatot biztos megmutat, ha kérdezem, de mindenre csak őő-zik, mutogat, ennyi. Olyan rossz őszintén látni hasonló korú barátait, akik önállóak, esznek-isznak normálisan, szaladnak, sőt kezdik kifejezni magukat, mi meg visszafele fejlődünk. Egész nap együtt vagyok vele, játszunk, olvasunk, énekelek neki, hagyom egyedül is pakolászni, ki-be pakol mindent. Mit rontottam el, hogy igy megállt a fejlődés?
2010. jan. 19. 13:08
 1/10 A kérdező kommentje:
A járással kapcsolatban, nem is engedi ,csak igen ritkán, hogy egyedül állitsam és csalogassam, csak kapaszkodik a kezembe. Korábban ment ugy is, ha egy kezét fogtam, most meg sír, ha ezt akarom.
2010. jan. 19. 13:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad erőltetni semmit.Egy 14 hónaposnak még nem kell szaladgálni,egyedül ennie,beszélnie.Egyáltalán nincs elmaradva a kisfiad,ne gyötörd se magadat,sem őt.A fogzás fájhat neki annyira,h nem akarja az ínyét kínozni a kemény étellel,kínálgasd,majd eszik mindent,ha már nem fáj semmije.

És leginkább:ne hasonlítgasd senkihez!!!

2010. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szerintem ne szégyellj beszélni erről a gyerek orvosoddal, ő ismeri születése óta. biztos tud tanácsot adni.
2010. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is 14 hós, ő már valóban szaladgál, de ezen kívül semmiben sem különbözik a te fiadtól. csak cumisüvegből iszik, bár próbálgatom pohárból, de folyton félrenyel, így nem erőltetem, majd rájön magától. mikor jönnek a fogai, ő is csak folyékony ételt fogad el, van mikor még azt sem, pedig még nem a rágó fogaival küzdünk! a szókincse annyi, hogy apa, mámmá, tete. de nem izgulok, majd minden elindul magától. de igaza van az előttem szólónak, nyugodtan beszélgess erről a gyerekdokival, én is mindig elmondok mindent.
2010. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
és igen, a járásban nálunk is volt visszafejlődés, ugyanígy mint nálatok, ez kb 2hétig tartott, aztán beindult magától. 14:07-es.
2010. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A dokija háromszor,ja nem, négyszer látta élete során, mikor kijött ujszülöttként, majd a három kötelező oltásnál. Vagyis semmit nem tud róla. A vèdőnő ismeri, jön rendszeresen, türelemre intett, ennyi. Meg kezdjem hurcolni dévényeshez, gyogytornászhoz, ha akarom siettetni a járást, de még nem tartja indokoltnak.
2010. jan. 19. 14:13
 7/10 A kérdező kommentje:
14:07- es, legalább valami...mármint hogy van másnál is kis megtorpanás, ...nem akarom én hasonlitgatni, de rossz és kész.
2010. jan. 19. 14:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semmi baja!

Az én fiam tegnap volt 14 hónapos,alig mond valamit,de könnyen megértjük egymást!

Igaz ő már 11,5 hónaposan ment.

Még nem volt 1 éves és mondott szavakat,azokat azóta sem mondja.

Nálunk is minden egyik napról a másikra történik,adtam volna neki a csőrös üveget,inkább nem ivott,aztán egyik nap mégis elfogadta,aznaptól nem iszik cumisüvegből.


Szerintem a te kisfiad most megfigyel,raktározik,aztán majd beindul megint mindennel.

2010. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta tart ez a megtorpanás? ha még pár hétig akkor szerintem próbáld meg elvinni vmi korai fejlesztő vagy ilyesmi helyre ahol megnyugtatnak!! Nagy valószínűséggel semmi baja nincs, de jobban fogod érezni magad ha ezt szakembertől is hallod:)

Tudom, mert én is így vagyok/voltam:)

Nekem a fiam pont akkor csinálta a dolgokat (mozgásban) amikor a tied.Én nem erőltettem a járást se, meg nem is állítgattam, de 14 hónaposan indult el egyedül először és még 15-16 hósan is inkább otthon biztonságos környezetében közlekedett ügyesen.

És még egy szót sem mondott soha.

Most 2 éves, még mindig nem beszél!

Nem rágja a darabosakat úgy igazán. Pohárból csak ha kedve tartja akkor iszik.

Mostmár mondjuk ő fut,szalad, ugrik, mászik egyedül csúszdázik szóval mozgásában rengeteget fejlődött, de beszélni még mindig egy szót se hajlandó.

Na és a lényeg h én elvittem korai fejlesztőbe ahol megnézték, megfigyelték spontán játék közben, és elmondák hogy semmi baja az ég világon, csak én aggódom túl.

Felhivták a figyelmemet olyan dolgokra is amik nekem fel se tüntek mert csak a problémákat láttam...

Megmutatták, hogy szociálisan milyen érzékeny mások iránt és hogy nagyon kedves, barátkozós nem fél senkitől stb. ami viszont meg más anyukát zavarna.

És hogy ha hagyom saját tempójában fejlődni akkor tökéletesen fog mozogni, nem fog folyton eldőlni, elesni stb. És igazuk is van/lett, mert nekem sose kellett utána kapdosnom, hogy nehogy beverje magát, ő ha érzi h egy szitu nem biztonságos akkor vagy segítséget kér, vagy visszaereszkedik egy olyan helyzetbe amit már biztosan tud csinálni.

Most logopédusnál voltunk ahol szintén elmondták hogy nem baj h még nem beszél,vannak ilyen gyerekek, pláne fiúk.De ezzel is csak most "egyzetem" ki mert eddig csak féltem hogy úristen miért nem beszél már!!


Ja és persze baromi kellemetlen mikor a fiamnál félévvel kisebb babák is sokkal "fejlettebbek" nála a mindennapi dolgokban...de nekem ő a gyerekem és nem szabad hogy azt érezze h nem vagyok megelégedve vele:)

2010. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak is köszi a nyugtató szavakat!!! Mindig türelmetlen vagyok valamiért, mindig többet várok, ez helytelen. Nagyon kedves, aranyos kisfiú, ő a létem értelme, nagyon szeretem őt! Várok még a szakemberekkel, ez az ő tempója, ezt kell elfogadnom.
2010. jan. 19. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!