Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetente fél kilót hízik a...

Hetente fél kilót hízik a babám! Kicsit ijesztő. Ez így fog menni ezentúl? Okés ez így?

Figyelt kérdés
Tisztán anyatejes, 8 hetes és nappal 5-ször eszik, éjjel 3-szor. 6 hetes kora óta viszont 400-500 grammokkal mutat többet a mérleg. 5550 g most a kisfiam, ami ha jól tudom teljesen normális súly a korához (de cáfoljatok meg, ha nem), csak éppen azért ijedtem meg, mert 6 hetes koráig épp hogy pártíz dekát hízott heti szinten. Most meg fél kilót 2x-szer is... Ha ez így megy tovább egy kis -urambocsá'- malacka lesz belőle? :) Örülök, hogy ilyen szép egészséges nagy baba, és veregetik a vállamat, hogy "jó a tejed, csajszi", ami jól esik, de oké ez a rohamos hízás? Illetve nem is ez érdekel, hanem hogy ez így fog menni tovább?
2010. jan. 19. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babánál szinte minden normális :)) Az is, ha másfél kilót hízik, az is, ha csupán 60 dekát havonta. Amikor majd a tiéd és elkezd mocorogni, akkor lassulni fog a hízás, nyugi. Addig meg hadd szopizzon annyit, amennyire neki szüksége van. Éheztetni nem szabad :)) Az se biztos, hogy a következő héten ennyit fog hízni különben, lehet, akkor majd a súlya nő. Ezért érdemes inkább a havi hízásokat nyomon követni.
2010. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha éhes, etesd meg, és annyit egyen amennyi jól esik Neki. Mi 3 hónaposan vagyunk ennyi kilók, de ez nem azt jelenti, hogy baj... Majd visszavesz magától az étkezésből, vagy stagnálni fog, csak akkor meg ne ijedj attól, miért nem eszik többet, hiszen nagyobb :))

És a gyerekek nem egyformák, de mind ÉDES :)

2010. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na, csajok, nyugi, elorientálódtunk a kérdéstől :) :) :) Az elsőnek köszi, jutalmaztuk ha jól látom szép lepontozással a hasznos tanácsot. Illetve az lett volna, ha a második mondatot mellőzted volna. Üdv!
2010. jan. 19. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is teljesen jó ez így:)!

Ne aggódj!

A melledet nem tudod tőle 5 perc után elvenni,ha nem lenne éhes,nem enne:)!


(első kisfiam 6 hónaposan 10 kg volt,a pici most 14 hónapos és 9,5 kg)

2010. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, le fog lassulni a hízása!!Nekem a fiam 3300al született majd minden hónapban több mint egy kilót hízott, így 2 hónapos mérésen 6kiló volt.

Még utána 3-4 hósan is jó daginak nézett ki:) Bár hosszú is volt, de mikor mozogni kezdett nagyon lelassult a súlyfejlődése, olyannnyira hogy 9-10 hósan 7800 gramm volt és 1 évesen is csak 8500.

Most is kis giliszta 27 hónapos 12 kiló és 95 cm.

A lányom 4400 al született, eszméletlen kis hurkás vastag combú baba:)) nekem furi a fiam után, de imádom minden egyes hurkáját:)

2 hónapos mérésen 7 kiló volt már...

Mégsem aggódom és nem hiszem h ilyen marad. Addig meg élvezem hogy ilyen édes kis duci:)

Ő is csak anyatejes, mindig csak annyit eszik amennyit ő gondol és napi 5-6 szor, szóval nem kajál egyfolytában és mégis hízik.

Szerintem ne aggódj, nem lesz a te babád se dundus:)

Addig meg nagyon is cuki lehet:)

2010. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én babám az első 5 hétben másfél kilót hízott. Még nem volt 3 hónapos se, mikor megduplázta a születési súlyát. Utána leállt ez a nagy gyarapodás, pl 6 és 12 hónap között csak 1 kilót hízott.

Elkezdett mozogni, pörögni, forogni, kúszni, mászni, járni, egyre karcsúbb lett.

Ne izgulj, örülj, hogy ducika a babád, legalább van miből fogynia, ha véletlen lebetegedne, de persze ezt nem kívánom nektek.

Nem lesz malacka, ne izgulj, még pici, még joga van daginak lenni :)

2010. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
minden rendben a baboddal,nyugi.majd lelassul a súlygyarapdasa,ez nem tart örökké.amig anyatajet kap "malacka"nem lesz belőle.ne félj.szoptass amíg csak tudsz!!!17hós csajszi anyukája.
2010. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

normális, nyugi!!! :) pont egyidősek a babáink és nálunk fordítva volt!!! most alig hízik, az első hónapban meg 2 kiló ugrott rá :D nem lesz malacka, de azért gondolj bele, ha ne adj isten picit megfázik mondjuk és nem nagyon eszik 1-2 napig... muszáj még kis husinak lenniük! :)

és gratulálok a sok tejcihez! :)

2010. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!