Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól mehetnek a...

Mennyi idős kortól mehetnek a babák bölcsibe, és oviba?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Törvény szerint már 6-8hósan,de ajánlott amikor tud már menni. oviba meg a letöltött 2-3év bölcsi után szoktak ha meg nem jár bölcsibe akkor 3éves kortól
2010. jan. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Törvény szerint oviba csak akkor, ha betöltötte a 3 évet. Néhol kivételt tesznek, hogy a család ne haljon éhen. Feltétel még, hogy a gyerek legyen szobatiszta, mert ÁNTSZ előírás szerint az óvodában nem pelenkázhatnak.
2010. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

bölcsődéről általában:A kisgyermekeket 20 hetes kortól 3 éves korig veszik fel.

Elsősorban a munkát vállaló szülők gyermekei számára van a bölcsőde, de orvosi javaslatra és szociális indok alapján rászorult gyermekeket is fogadnak.

Óvodába a 3 évet betöltött gyerekek járhatnak, de beíratni már előtte tavasszal (kb. április) kell. Minicsoport létezik ugyan, de ide általában az "év vesztes") gyerekek kerülnek, akik majd eleve csak 7 évesen mennek iskolába (máj. 31-e után születtek). Van néhány óvoda, ahol kivételes esetben felvesznek 2,5 éves gyereket is (ha pl. az anya újra dolgozni kezd és nincs bölcsőde), ha már szobatiszta és elég önálló az óvodai beilleszkedéshez.

2010. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi bölcsödénkbe 20 hetes kortól lehetett beiratkozni. A legkissebb bölcsis 8 hónapos volt. Ma már nem divat ilyen korán beiratni a babákat, most legtöbben másfél éves koruk körül kezdik.

Óvodába az a gyerek mehet, aki betöltötte a 3. életévét. A törvény szerint évközben is bármikor fel kellene venni, de az a gyakorlat, hogy minden évben szeptembertől novemberig bezárólag kezdik az óvodát. Az én lányaim tavasziak, ők azév őszén kezdhettek oviba járni, amikor 3 évesek lettek. A fiam októberi, Ő a szülinapja után egyből járhat majd.

2010. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kis pontosítások, de a lényeget jól megírták.

Nem május 31 után született gyerek az évvesztes már, megváltoztak a szabályok.

A gyereket, ha beírattad tavasszal és felvették, a szülinapja után rögtön viheted és kötelesek másnaptól fogadni, thát olyan nincs, hogy csak szeptembertől novemberig, meg hasonló butaságok. Jogod van másnaptól beadni, ha fel van véve. Enyém decemberi, próbáltak rábeszélni, hogy mindjárt karácsonyi szünet, idén már ne vigyem... Nem sikerült.

Én nem tudok ÁNTSZ előírásról és a TV-ben illetékes elvtárs is elmondta, nem lehet előírás a szobatisztaság, nem kérhetnek ilyet, nem kizáró ok.

2010. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 13:21-es választ írtam. 13:33-asnak bizos igazavan, de nálunk önkormányzati rendelet alapján már beiratni sem lehet azt a gyereket, aki nem azévben tölti be a 3 évet, ezért a tavasszal született gyerekeimet be sem irathatom, így nem is járhatnak egyből a szülinapjuk után. Olvastam a törvényt, többször is, abban nincs benne, hogy csak tavasszal lehetne beiratkozni, sőt az van benne, hogy egész évben be lehet iratkozni, mégsem ez a gyakorlat.
2010. jan. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, én írtam a minicsoportról. Igazad van, ma már nincsenek igazi év vesztesek, de a mini csoportba mi az olyan gyerekeket tettük, akik a törvényben megszabott máj. 31 után töltötték be a 3. évet. A sz iskolába kötelező beíratni minden olyan gyereket, aki az év máj. 31-ig betölti a 6 évet, de nem köteles elkezdeni szept. 1-jén az iskolát, erről a szülő és esetleg a nevelési tanácsadó (jó esetben együtt) dönt. A szobatisztaság csupán amiatt fontos, mert az óvodában nincs lehetőség a gyerek tisztába tevésére. Az óvoda nevelési-oktatási intézmény, míg a bölcsőde egészségügyi, gondozást végző intézmény. Az óvodákat az Oktatási Minisztérium felügyeli, a bölcsiket az Eü. Minisztérium.
2010. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bölcsinél intézményenként különböző. Ahova a nagyobbik lányom járt, oda 18 hónapos kortól lehetett menni, de a mostani szomszédunk bölcsiben dolgozik és épp most vettek fel oda egy 10 hónapos gyereket. Oviba elvileg 3 éves kortól, de vannak ovik, ahova csak szeptembertől van felvétel, tehát mondjuk ha a babád decemberi születésű, akkor csak 3 és fél évesen veszik fel az oviba.
2010. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a megyei hírlapban volt egy cikk erről. Hogy kevés a bölcsi, ezért egy falusi óvoda úgy oldotta meg, hogy csináltak egy kisebb csoportot 1,5 éves kortól. De balhé lett belőle, mert ők nem pelenkázhatnak, az ÁNTSZ belekötött. Szóval én ezért írtam, hogy ÁNTSZ előírás, bár a jogszabályt tényleg nem láttam.
2010. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!