Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt? Bedilizek esküszöm...

Mi történt? Bedilizek esküszöm! Sírok csak napok óta! Bevigyem a kórházba?

Figyelt kérdés

Már másfél hónapja megkezdtük a hozzátáplálást,mert megcsappant a tejem.Minden szépen ment,ette az almát,s.tököt,őszibarackot.Krumplit ,répát nem igen adtam mert nagyon fogta a hasét.

Nappal délben és délután kapott valamit,egyébként napközben szopizott meg éjjel is 2 óránként.

Jó pár naoja viszont megkattant.

Nem fogad el semmit.

Elkezdtem a céklát adni,már mindenhez kevertem,sehogy nem fogadta el.


Aztán adtam neki a régiből amit eddig megevett,de azoktól is csak öklendezik.

Most ott tartunk h 2!!! napja pár korty tejen kívűl SEMMIT!!!!!! nem fogad el.


A kedve jó,viháncol,mindeno ok,csak nem eszik.

Alsó 2 foga már 1 hónapja kint van- tehát fog probléma nem lehet.


Nem is cicizik,de ha akarna se tudna mert ezalatt a pár nap alatt annyit idegeskedtem,h elment szinte az összes tejem.


Élt át valaki hasonló??Mit tegyek??????


Gondoltam,beviszem a kórházba,adjanak egy kis infúziót. Nem tudom,h miből "táplálkozik" mostmár 2 napja.


Teát,30ml-t tudtam beleerőszakolni.


6és fél hónapos


2010. jan. 24. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha éhes lenne enne, ha pár napig nem eszik nem lesz baja. Ami gond az a folyadék része. Teát, gyümölcslevet, vagy vizet nem tudsz vele megitatni? A gyümilé lenne a legjobb, mert abban van kalória. Az én lányom is csinált ilyet, brutál rossz evő, de szerencsére inni sokat iszik, én hippes szőlő-almát adok neki, ez a kedvenc. Amúgy a lányom 2 éves, és rendszeresek az olyan napok, amikor alig eszik. Leírom, hogy ez mit jelent. Reggeli 1,5 dl tápszer, ebéd 2 krumpli krokett, vacsi 1,5-2 deci tápszer. És két évesen ez elég neki és még hízik is, bár nagyon keveset, még most is csak 11 kiló, de makk egészséges. Szóval ha iszik nincs gond. Amúgy tudom, hogy hogy érzed magad, kb 20 hós volt a lányom,mire elfogadtam, hogy ennyiket eszik.
2010. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gyermekorvos, vagy ügyeletes. Mindenképpen. Ha két napja nem evett, az nem baj, de kiszáradni hamar ki tud! Elég pár nap neki, úgyhogy kapd magatokat és mutasd meg valakinek. Jobbulást, azért kíváncsi lennék mi baja. Ha megtudod megírod?
2010. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Pfúú, hát sajnálom! Én ugyanígy vagyok a 11 hósommal csak már 2 hete lassan. Mondjuk most beteg torokgyulladása van de előtte egy héttel (amikor semmi baja nem volt) elvittem a dokihoz mert 1,5 doboz joghurtot evett egész nap 3 napon keresztül. Az orvos szerint jön a foga és azért nem eszik. Most megint nem eszik szinte semmit, ráadásul Ő sír is és nyűglődik pedig már szerintem meg is gyógyult. Holnap megint megyünk orvoshoz emiatt is részben meg amúgy is meg akarom mutatni a betegség után. Hát, nem tudom mi baja lehet de én megfogadtam, hogy kivizsgáltatom mert mindig keveset evett de már annyit sem. Legalább egy labort csináljanak, vér, vizelet, széklet vizsgálat.

Nem kell rögtön kórházba menni (bár nekem is megfordult a fejemben) de orvoshoz vidd el feltétlenül!

Ha fogzik ha nem, ez szerintem sem normális én tökre megértelek! De azért ne aggódd magad halálra nem fog éhen halni az tuti!

2010. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Te főzől neki vagy üveges bébiételt kap? Lányom például csak az üvegeset eszi meg, de ha keveset is evett, azért volt hova "nyúlnom", a tápszert mindig örömmel fogadta.
2010. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Először is: végyél egy nagy levegőt és TESSÉK MEGNYUGODNI! próbálkozz akár óránként mellre tenni, hátha mégis kér egy kortynyit. Valami nem okés, valamit beevett, nem esett jól neki, nem tudhatjuk. Fiam a reggeli tápin kivül egy teljes hétig egy korty vizet/teát nem ivott! Azt hittem bedilizek, de túllett rajta és tegbap óta kicsit ugyan, de iszogat. Gondolkozzunk kicsit: ha van pisis pelus, nem szárazat veszel ki mindig, akkor nem száradt ki. Ha nem kedvetlen és nem nyüszög, nem fáradékony és levert, beteg nagyon nem lehet. A pisis pelus nem erős szagú? Mert az azért gáz, mert a vese bekoncentrálódhat....de idáig ne fajiljon a dolog. Kinálj mindenféle löttyöt: teát, vizet, gyümilevet, sütőtöklevet, baracklevet, húslevest, zöldséglevest,stb, valamiből csak iszik. Én elkezdtem másból itatni. Ha a cumisüvegre csapkod és ellöki, simán adtam kis ásványvizes üvegből, pohárból. Fogtam a karomban, ittam, majd odatartottam a szájához és ő is kortyolt. Próbálj tejpépet üvegből beletölteni, hátha.
2010. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Készíts krumplipürét, hátha azt megeszi, cumisüvegbe teát próbálja meg inni. De te meg ne legyél ennyire stresszes, mert átragad a gyerekre. Ha ma sem eszik iszik, de inni azért muszáj lenne vidd el orvoshoz.
2010. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam a fogzás miatt nem akart enni. Ezt a védőnéni mondta, hogy a legvalószínűbb dolog. Mégpedig azért nem eszik ilyenkor, mert nagyon sok nyál termelődik. Egy része kifolyik a száján, de a nagyobbik mennyiség lecsurog a gyomrába. Eltelíti és nem érzi magát éhesnek. Írtad, hogy most jött ki neki 2 foga. De nem lehetséges, hogy elindult valamelyik másik?

Nálunk a tejpép gyakran ízlik a fiamnak. Nektek az sem vált be? Lehet, hogy kikéne próbálni a tápot?

Ha esetleg dokihoz mentek, engem is érdekelne mi volt végül is a gond, mert kerülhetünk mi is ilyen helyzetbe, és szeretném tudni, mit kell tenni.

2010. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg!

Ha jó a kedve, nem sírós, nem lehet semmi baja.

Nem tesz jót a tejednek az idegeskedés, úgyhogy az a legelső lépés, hogy megnyugszol.


Nálunk ennyi idős volt a gyerkőc, amikor áttért a 4 óránként evésre.

Magától.

Én meg erőltetni akartam bele a kaját, és annyira megmakacsolta magát, hogy inkább egyáltalán nem evett!


Pár nap után rájöttem, hogy az a baja, hogy nem akkor adom a kaját, amikor ő kéri, mert én aztán tényleg nem vártam meg, hogy kajáért sírjon, de előtte ebből nem volt gond.


Utána átálltunk a 4 óránként evésre, és újra evett mindent rendesen.


Nem tudom, nálatok hogy van, de gondoltam leírom, hogy nálunk ez volt a baj.


Egyébként teába teszel valamit?

Lehet, hogy megköveznek a többiek, de átmenetileg fruktózt (gyümölcscukrot) tehetnél bele, hogy vércukorszintje kicsit megemelkedjen, ha nem eszik, eléggé le tud esni nekik.

És talán több teát fogad el így.

2010. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát,csajok,először is köszönöm a sok kedves bíztató szót!Azt hiszem nagy szükségem volt rá:)


Most ott tartunk,h 70ml- teát tudtam beleönteni-Hipp gyermektea( mindenféle kamilla,ánizs van benne).

Meg egy pár kortyot tudott cicizni.


Az a baj,h a cumisüveget soha nem fogadta el.Így a teát is kanállal nyomom belé.

Tápszert abszolút utálja.

Esténként-pár napja- egy kis vanilliás tejbegrízt-tejpépet- tudok neki adni(60-70ml-t) de azt is úgy,h felhigítom hippes őszibarackal.


Most azon imádkozok,h ma este is fogadja el!

Egyébként én főzök neki,csak a gyümölcsökből próbáltam üvegest adni.



Szerintetek akkor holnap ne is próbálkozzak új kajával?

Mert holnap akartam újat bevezetni.


Hagyjam h "megnyugodjon" vagy próbálkozzak?


Ti mit tennétek a helyemben?


Ha rosszabbra fordúl,azonnal viszem a dokihoz,ha picit javúl akkor keddig várok mert mennünk kell úgyis.Akkor megmutatom és írok nektek h mi történt:)

2010. jan. 24. 17:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg!Ha jó a kedve és nem nyügi, nincs baja.

Lesz még ilyen egy párszor, hogy nem akar majd enni.Lehet hogy útban van a többi fogacska?Innivalóval kínálgasd folyamatosan, ha pár kortyocskát iszik az is jó.Itasd pohárból, egy ekkora babát már könnyen meg lehet tanítani pohárból inni.

Ne félj, direkt nem marad éhes, szomjas!Rakd gyakrabban mellre, és nyugodj meg!Tudom elég stresszes, de lesz ez még máskor is.Folyamatosan váltakozik a jó evő és nem evő periódus.Mi 1 évesek vagyunk és állandóan menne, 1 percig nem képres nyugodtan ülni a székbe és enni, + mindent dobál a földre.Néha a hajamat tépem elhiheted.

Fel a fejjel!:-)

2010. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!