Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyenek lesznek az első...

Milyenek lesznek az első napok otthon? Félek a hazajöveteltől.

Figyelt kérdés
Szuleim 160km-re laknak, dolgoznak. Párom szülei nem élnek. Segítség nincs. Hogyan alakulnak az első napok? Nektek milyen volt?
2014. okt. 25. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
A legjobb az volt, mikor hazajöttünk! Komolyan mondom! Semmi gond nem lesz, sokat bújjatok össze, simogasd, szeretgesd, és felejts el minden kötelezettséget, csak egymásra koncentráljatok! Nekem sokkal könnyebb volt itthon, mint a kórházban, vagy bárhol. Nekem sem volt segítségem, a páromon kívül persze, de ő sem értett hozzá jobban, mint én :))) Ne félj, teljesen természetes lesz! Meg fogod oldani, csak ne görcsölj rajta, csak lazán és nyugodtan! :)))
2014. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben evett-aludt, nagyon jó baba volt. 2 hetesen enyhe hasfájás. Ne foglalkozz semmivel, a házimunka megvár. Csak a babával foglalkozz, ismerkedjetek. Én egész nap feküdtem mellette, vagy a kezembe volt. Imádtam az az időszakot.
2014. okt. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nehezek voltak az első napok/hetek...(hónapok)...:)

de mindenkinek máshogy alakul, más a baba is.

Nekem segítségem is volt. Nagyon sokat sírtam, a hormonok, az új helyzet, félelem, aggódás, öröm, féltés, ezernyi érzés.

Az első éjszaka brutál volt. Végég sírt, hajnali ötkor aludt el. Hát gondolhatod hogy megijedtünk, sokkolt minket, mert a kórházban olyan szépen evett/aludt.

Sajnos nagyon hamar brutál hasfájós lett, így éjjel/nappal sírt.

Szóval nekem nagyon nehéz volt. Már könnyebb, a nappalok jók, éjszakák még most sem, mert még mindig fáj a hasa. Most 5 és fél hónapos.


De egyébként, meg ahogy az első is írta, valakinek meg nagyon szépen gördülékenyen mennek a dolgok. Nagyon baba függő is ám.

De bármilyen nehéz is vagy könnyű, az biztos, hogy tök jó családdá válni :)

2014. okt. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én császáros anyuka vagyok, a szülés utáni 4. napon engedtek haza minket. Segítségem nem volt (vagyis 5napig otthon volt velünk a párom). A hazamenetelünk másnapjától a lányunk durván hasfájós lett, szine egész álló nap lélegzetvétel nélkül ordított (a sírás erre túlságosan enyhe kifejezés lenne).

A legnehezebbnek én csak a lányom szenvedésének a látványát tartottam. Azon kívül elláttam a babát, főztem, mostam, vasaltam, takarítottam, bevásároltam de nem volt számomra megterhelő pedig frissen műtött voltam (ráadásul a császármetszés során túl sok vért veszítettem).

Minden attól függ, hogy ki milyen beállítottságú. Nem szabad az embernek elhagyni magát, de nem is kell túlteljesíteni a "tervet", nem baj ha az első időben nincsen csacsi-ragyi rend a lakásban (senki nem fog rád emiatt ferde szemmel nézni), majd ahogyan belerázódsz a mindennapokba úgy fogod tudni pótolni az elmaradt dolgokat és kialakítani azt a napirendet ami megfelel neked/nektek.

2014. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kicsit stresszeltem, hogy az a kicsi baba csak tőlem függ, de minden ment simán. Én is egyedül voltam vele.
2014. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék. Pontosan ilyen! :) Nekem sokat segített a videó!

2014. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát nekem volt egy kisebb depresszióm :) annyira vártam hogy haza menjünk a kórházból, de otthon....leültem baba szobába és kétségbe estem, hogy nem fog menni...de azt a szoptatást leszámítva minden rendben ment :) ne aggódj :) pihenj sokat ne stresszelj...
2014. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha apuka otthon tud lenni pár napot, tud segíteni (jön a védőnő, gyerekorvos, gyógyszertárba rohangálni, bevásárolni). Rendeljétek a kaját, legalább azzal nem kell foglalkozni. A házimunka ráér, a picinek legyen tiszta ruhája, pelusa, neked hálóruha. Éjjel is fogsz kelni, ezért két hét múlva már nagyon kimerült leszel, de akkor jönnek a látogatók. Ha kicsit jobb idő lesz babával vagy nélküle menj a levegőre feltöltődni. Napi 10 percet tölt legalább magaddal- olvass ne babamagazint, beszélgess barátnővel..ilyesmi. Segítség később sem lesz, hosszútávra kell berendezkedni a babával - ahogy olvasom... Kitartás!
2014. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!