Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyszülőként nyithatunk...

Nagyszülőként nyithatunk babakötvényt az unokáinknak? Mekkora összeget kell letenni a kötvény megnyitásakor?

Figyelt kérdés
2014. nov. 2. 05:23
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom automatikusan nyit neki az állam ahogy megszületik. Mennyi idős?
2014. nov. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom nyithatsz-e nagyszülőként, de nem kell nyitáskor fizetni semmit. Az állami 40 ezer körüli pénz rákerül és akkor fizetsz be mikor akarsz vagy tudsz, de ez sem muszáj.
2014. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek a szülei tudnak nyitni (gyám) az államkicstárnál számlát (ingyenes) és alszámlaként fog szerepelni a gyerekhez tartozó START számla.

Amikro ez kész, pár nap múlva az állam átutalja oda ami minden babának jár az állam részéről, és lehet venni Babakötvényt is erre a számlára, de ezek általában 19 éves lejáratú állampapírok, tehát ha veszel neki oda (bármennyi összegben lehet), akkor 19 év múlva csak a gyerek veheti majd fel.

Kb. 60ezer ft nál jár hozzá a maximális állami támogatás (6000Ft) és a kamatozása ennek a kötvénynek 3%+infláció. (Az infláció értéke fog minden évben változni, amikor a kötvénynek a fordulónapja van.)

A kamatokat évente kifizetik, de csak babakötvényben és ugyan ezen a számlán lesz elérhető szintén 19 év múlva.


Babakötvényt az tud venni, akinek belépése van a megnyitott kincstári számlához, vagy aki bemegy az Államkicstárhoz személyesen és megadja, melyik számlaszámra szeretne vásárolni. (ezt még nem próbáltam)

2014. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

* évi 60.000Ft, de lehet több, vagy kevesebb is.


1Ft-os címletű a papír, tehát vehetsz 1111Ft-ért is.

2014. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Kérni kell időpontot a legközelebbi kincstárba a SZÜLŐKNEK itt:

[link]


és intézni először a START számlát.

Nincs számlavezetési díj, van webkincstár stb.


nem érdemes végtelen sok összeget befektetni rá, de szerintem havi 5000Ft/gyerek-ig ez nem rossz dolog.

2014. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egyik unokám 4 éves a másik 2 éves lesz.A gyerekek megkapták az összeget ami a baba születésekor esedékes,de nem nyitottak belőle babakötvényt.A napokban derült ki a babakötvény hiánya,mert azt gondoltam utalnék rá egy kis pénzt az unokáknak.Nagyon sokan azt mondják nem éri meg takarékoskodni hosszú évekre:Mindenkibe belerögződött a magánnyugdíj elvétele.
2014. nov. 3. 02:42
 7/9 anonim ***** válasza:

ha nem nyitottak nekik start számlát és nem lett áttéve babakötvénybe, akkor évi 3-10% kamattól estek el eddig.


Az államtól kapott összeg az államnál van így is úgy is, szóval ez a magánnyugdíjpénztáros múlt nem lehet oka annak, hogy ne legyen legalább az a 40ezer ft babakötvényben. Nyitni kell strat számlát a kincstárnál, ingyenes.


A további takarékoskodásról azt gondolom, hogy az állampapírokban rengeteg pénze van az embereknek, cégeknek, külföldieknek. A babakötvény csak a töredéke.


Én teszem a havi 5000Ft-ot babakötvénybe 19 évre és veszek több fajta lejáratú egyéb állampapírt is. Van, amelyik 5 éves, 3 éves és van amit nme tartós befektetésre. Jelenleg még minidg a legjobb kamatozású befektetés rövid távon is. A gyereknek pedig nem csak babakötvényben van pénz eltéve, hanem 5 éves papírokban is, inkább abban van a nagyobb összeg + kincstáron kívüli befektetésekben.

2014. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A havi 5000-et érdemes babakötvénybe rakni, ekkora összegnél lehet legjobban kihasználni az állami támogatást, mi is ennyit teszünk rá, se többet, se kevesebbet.
2014. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat mindenkinek ment a zöld kezecske!
2014. nov. 4. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!