Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogy birja az ejszakazast?...

Ki, hogy birja az ejszakazast? Mar nagyon kimerult vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok, kisfiam meg csak 4 honapos de eddig egyetlen ejszakat sem aludt at. Van,hogy 1-3 orankent kel, de elofordul, hogy le sem tudom tenni orakon keresztul- egesz ejjel virrasztunk.

Az egeszben a legbosszantobb az olyan kisgyerekes ismeroseim megjegyzesei, akiknek a gyerek mindig atalussza az ejszakat. Azt se tudjak milyen ez a szituacio csak nagystiluen oktatnak. ;(



#Hytg
2014. nov. 7. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet tudni hogy miért nem alussza át/miért kel óránként? Talán bagatellnek hatnak a kérdések de jó volna tudni rájuk a választ:

- hasfajos e

- mit eszik?

- mennyit eszik

- hol alszik

- sotetben alszik e

- hogyan altatod

- napirendje hogy nez ki

- nappal menmyit alszik

2014. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

:( Sajnálom. Az én kisfiam 7 hónapos, ő is max 2 éjszakát aludt át eddig. A babák nem egyformák. Utálom én is, amikor osztják az észt,h mit hogy kell csinálni, mintha az ő módszerük a világ összes babájára alkalmazható. Amúgy én úgy gondolom,h sokszor az átalvás nem a szülők csodás módszereinek köszönhető, hanem egyszerűen az ő babájuk ilyen nyugodtabb típus.

Én is ott rontottam el,h amikor kelt éjjel, rögtön arra gondoltam,h bezzeg a barátnőm, húgom gyereke... ettől az irigységtől meg majd megőrültem. Nem mondom,h most már nem irigykedem, viszont látom azt is,h az én kicsikém pedig másban jó.

Próbáld meg elfogadni,h a te gyereked más, akkor könnyebb lesz.

Magatok mellé nem próbáltátok betenni? Sok kicsi sokkal nyugodtabb úgy éjjel. Tudom,h sokan mondják, h nem szabad, de szükség törvényt bont :)

2014. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom,de ahhoz mit szóltok hogy a kislányom holnap lesz 2 éves és még nem aludta át az éjszakát:)Úgyhogy kitartást!
2014. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Tudom milyen ez. 22 hónapja ezt csinálom.Ennyi idős a lányom,és még mindig óránként kel!!

Van,hogy nem alszik vissza és akkor éjjel 1-2 órát is fent virrasztok vele.

Soha nem aludt még át egy éjszakát se!Mindent kipróbáltunk,de SEMMI sem hatott.

Kitartást neked is!

2014. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam 2 éves koráig nem aludt át egy éjszakát sem. Éjjelente többször, volt, hogy 10x is kelt. Mint mondjak, megszoktam. Az első pár hónapban hullafáradt voltam, aztán már észre se vettem. Most meg már jól esik igazán jókat aludni.:) Kitartás! Nem lesz ez így mindig.
2014. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasfajos?


Fiam masfel eves koraig nem aludt...

megoldas: velem aludt, mellkasomon vagy mellettem mindegy...

amikor Ő aludt en is aludtam...

Kerd meg apat, hogy menjen el vele setalni te pihizz vagy lazits kicsit!

Esetleg, ha fozol fozz tobbet ha kihult dobd be a fagyasztoba igy egy kemeny ejszaka utan nem kell a fozessel bajlodnod!

En nem mostam mindennap csak heti egyszer (inkabb sok ruhank legyen mint 2 naponta vasalgassak), takaritani eleg heti egyszer ha vigyaztok a rendre...

kis gyerek mellett ne akarj mindent ugy csinalni mint mikor meg csak tervezgetve volt...

2014. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Épp ma mondtam anyósomnak, hogy mikor terhességem alatt mondták, hogy most aludjak, később már nem lehet, nem is sejtettem, hogy mi vár rám. Éjjel-nappal álmos vagyok és hiába vigyázna bárki a fiamra, ha nem én vagyok ott, csak üvölt megállás nélkül.
2014. nov. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Anyatejes es mar nem kimondottan hasfajos, de meg nem tudja mindig kipukizni magat es akkor fesziti, felebred ra. Vagy kakilnia kell es arra kel fel. Ilyenkor mindig utolag de kiderul mi zavarta. Utana pedig nem tud magatol vissza aludni.

Akkor elofordul,hogy megehezik , rendezodnek a fogacskai van,hogy az zavarja. De van ,hogy csak megmoccan es utana felebred magatol.

Szoval mindig van valami, vagy epp olyanja van,hogy most nem alszik. Nagy okos baratnom persze dongeti a mellet, hogy o milyen jol kezeli a helyzetet az o kisfia meg 1 fog miatt sem virrasztottnes mar kint van mind (2eves) , es persze mindig atalussza az ejszakat. Ja cumival, nekunk azt sem fogadja el. Probaltunk kb 5-6 felet..

A nappali alvasok is hasonloak. De joval rovidebbek. Ez prrsze normalis.

2014. nov. 7. 13:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, nekem ez már a 2. rossz alvó gyerek, 7 hónapos, nappal 3-4 óránként eszik, éjjel óránként... A nagytesó pontosan ugyanilyen volt, bár 7-8 hónaposan leszokott az éjszakai kajáról, onnantól a mozgásfejlődés vagy a fogzás rengetegszer ébresztette, másfél éves volt amikor először átaludta az éjszakát (akkor született a kicsi :) ), de azelőtt sem 1-2 alkalommal ébredt éjjelente hanem 5-10. Kb 2,5 éve nem alszok... remélem nem sokan járnak így :) Én már megszoktam, már csak 1 év és alszok egy nagyot. Neked pedig kitartás, vannak ilyen rosszul alvó babák/gyerekek. Egyébként engem is idegesít amikor ismerősök -akik tudják hogy nálunk nem alszik a gyerek- panaszkodnak hogy még 1-szer ébred enni a 3 hónapos. B...szus, az enyém 8-szor!!! :)
2014. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szarul. Bár a 3 hónaposom már csak kétszer kel éjszaka, nyilván nem fekszem le vele 8-kor, így 3 óránál többet - a harmadik trimóval együtt - már fél éve nem aludtam egyszerre... üvölteni tudnék, amikor mondják, hogy na és, nappal aludjak vele. Mind a kétszer fél órát? Az ám a pihenés... Ő is csak anyatejes, azzal nyugtatom magam, hogy az éjszakai szopi nagyon jót tesz a tejtermelésnek, meg hogy biztonságosan kötődik, mert éjjel is Anya kell neki :-)
2014. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!