Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet bírni az egész...

Hogy lehet bírni az egész napos hisztit?

Figyelt kérdés

19 hós lányomnak új korszaka van, és bár jókedvüen, mosolyogva ébred, de utána egész nap hisztizik. Semmi nem jóneki, nem mindegy, mit ki csinál, ki teszi le a poharat, vagy ki teszi fel a székre... ha valamit nem kap meg, azonnal sikít---pedig régen nem volt ilyen.

Már annyira ki vagyunk merülve apával, és nincs ötletünk, hogy kezeljük ezt.

Ötlet?


2010. jan. 28. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Lányom már majdnem két és fél, dettó ugyanez van. Majd kinövi. Igyexünk türelmesek lenni, van amikor sikerül, van amikor nem... Fizikai erőszakot nem alkalmazunk! Ott szoktam hagyni, vagy beküldöm a szobájába, hogy ha befejezte, akkor jöjjön. Van amikor sikerül megölelgetve lecsitítani, aztán az "értelmére beszélni". Néha bejön a figyelem elterelés is.
2010. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Másfél éves és néha nagyon sok türelmem van hozzá, de van mikor nulla.Még szerencse hogy az apja a megtestesült nyugodság jól bírja.Ilyenkor elviszi a közelemből, hogy újra erőt kapjak.

De nappalra fel kell töltődni mert kezdődik minden előlről.Ráadásul jön a kistesó és még türelmetlenebb vagyok!Egyszer majdcsak vége lesz.

2010. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem is még 5 hetem van szülésig, és igen fáradt vagyok, mert nagyon rosszul is alszik már 2 hónapja lányom. Szóval fáradt vagyok mind lelkileg, mind fizikailag, de sokszor már az apja sem bírja...
2010. jan. 28. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt beleírhattad volna, hogy jön a kis tesó, így azért más a helyzet, sokkal érthetőbb. Ez persze nem változtat azon, hogy mennyire kimerítő... Majdnem azt lehet mondani, hogy minden emiatt van. Tudja és érzi a változást, de még nem tudja pontosan, mi vár rá, teljesen fel van zaklatva, ez normális. Sajnos így kell még kihúznotok. Próbálj minél többet mesélni neki a babáról, hogy milyen lesz (nem azt, hogy játszótársa lesz, hanem hogy sokat fog aludni, szopizni, és sírni szóval nagyjából reálisan a dolgokat), és kihangsúlyozni, hogy mennyire szuper lesz minden, és hogy majd ő is sokat segíthet anyának, ilyenek. Ha érzi, hogy fontos az ő szerepe, és jelenléte a családban, jobban veszi majd a változást.

Minden jót nektek!

2év 4 hó és 5 hós baba anyukája (első)

2010. jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!