Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is tapasztalt olyat, hogy...

Más is tapasztalt olyat, hogy babája egyik pupillája nagyobb? olyanról hallottam, hogy a szemtengely még nem fic, pl nem kell megijedni kezdeti kancsalságtól, vagy ilyesmi, de ez?

Figyelt kérdés

kezdetben igen a szemgolyója is, mintha más fele nézett volna, volt hogy oldalra nézésnél pl az egyik jobban nézett oldalra, ill szemből mintha az egyik kicsit felfele nézne, a másik lefele..de nagyon enyhén (leginkább anyai szemnek észrevehető volt, aki mindig részleteiben figyeli)de mindez elmúlt, vagy múlóban, jelenleg szépen "fixál" párhuzamban állnak egymással, stb, viszont egyszer feltűnt, hogy oldalas megvilágításnál pont az a pupillája nagyobb aminek pont, hogy jobban össze kellene szűkülni, elnézve bármikor bármely esetben nagyobb a jobb pupillája kivéve ha erős fény hatására összeszűkül mindkettő egy gombostűfejnagyságra, akkor is lehet, hogy van különbség, de szabad szemmel észrevehetetlenné redukálódik az eltérés, nem megállapítható.


volt már, hogy beütötte a fejét ugyan, de semmi egyéb tünet nem volt, a háziorvos nem indokolt vizsgálatokat, nem küldött sehova kontrollra. illetve a pupilladolog talán nem is köthető a balesethez, mert mintha korábban is ilyen lett volna. vagy úgy veszem észre, hogy egyik hónapban feltűnik nekem, másik hónapban nem.


mindenesetre valaki tud valamit hozzáfűzni?


2014. nov. 17. 11:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Elvinném szemészetre, mert ez szemészeti és/vagy neurológiai problémát jelezhet.

A kezdeti kancsalság normális, idővel tanulnak meg fixálni.

2014. nov. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nekünk mègcsak kancsalsàg sem volt soha pedig 2 hónappal előbb született, viszont ismerek egy kisfiút akinek így kezdődött agyi verőèr tágulata van.

Szerintem semmit nem veszítesz ha elviszed orvoshoz. Nem nagy dolog mi havonta jàrtunk.

2014. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

az a baj az orvosokkal, hogy mindenre legyintenek :(


pláne most voltunk neurológián(egyik karját nem tudom magasra emelni)megnézték, hogy forog, kúszik, tárgyak után nyúlt, fogja két kézel, kúszómozdulatok vannak, jártatva egyenesen "jár" fejét állva, ültetve is megtartja, a neurológus azt mondta nem indokolt tovább küldeni sehova, masszírozgassam.

a pupillát meg nem elfelejtettem mondani..?

mindenesetre bízom abban, hogy aszt hiszem 6 hós kontrollon lesz szemészeti vizsgálat is és amúgy még mindig egyik szemgolyó lefelé néz, másik felfelé.


agyi verőér tágulat?


jézus mária! akkor még mi minden lehet és meg sem ultrahangozták a koponyáját, mert a neurológus szerint nem indokolt, holnap körzeti, max még egyszer le kell futtatni a neurológus kört, remélem addig még tudják UH-zni a koponyát, vagy agyat, nem záródik annyira a kutacs, mert már most 1x1 van a papíron(azt hiszem cm)

2014. nov. 17. 13:49
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha beìrod így a googlbe -pupilla nagyobb mint a másik- akkor elèg sok mindentkidob....
2014. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

igen gondolom mint, millió valaminek következményét


az agyrázkódás, szélütés, biztos még az ebola tünete is.

köszi


úgy kellene szűrni, hogy spontán pupillatágulás, mert nem érdekelnek a baleset utánik, meg nem akarok hetekig ezer oldalakat erről olvasni, amihet mondjuk köze sincs az én babám pupillájának

2014. nov. 17. 15:44
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem talaltam olyan leirast is ami azt mondja hogy bizonyos mèretig mèg normàlis.

Mondjuk senki sem fogja neked tudni itt megmondani, csak az orvosok èrtenek hozzà....

6 hónaposan nekünk csak azèrt volt vagyis lesz szemvizsgàlat mert koraszülött erre fèl èvesen nem kötelező

2014. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
de hogy mindig van valami, ami miatt aggódhatok..
2014. nov. 17. 16:32
 8/22 A kérdező kommentje:
gole-ból első mondt ami rám talált: "súlyos betegségre utalnak"
2014. nov. 17. 16:40
 9/22 A kérdező kommentje:
vagy ha bemegyekmost azonnal a kórházba velem ilyenkor néznek UH-t, MR-t akármit???vagy elküldenek a háziorvoshoz?
2014. nov. 17. 16:50
 10/22 A kérdező kommentje:

meg ilyenek a neten

"...Ahhoz, hogy egy szürkehályoggal született csecsemő később a lehető legélesebben lásson, optimális, ha három hónapos koráig felfedezik a betegséget. "


amikor korábban voltam a szemével dokinál ELKÜLDTEK azzal az indokkal, hogy 6 hó alatt nem vizsgálnak csecsemő szemet, mert minden változik náluk!várjak a 6 hós kontrollra.

2014. nov. 17. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!