Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ökölbe szorított kéz?

Ökölbe szorított kéz?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos kisfiam az egyik kezét nagyon gyakran olyan szinten szorítja ökölbe, hogy már lilul...de nem mérges vagy ideges...lehet attól, hogy koncentrál valamire? A másik kezével nem csinálja. Az is lehet, hogy ez még a magzati létből maradt vissza? Úgy értem pl. hogy ott a jobb kezét kénytelen volt jobban magához húzni? Egyáltalán, meddig szokták ökölbe tartani a kezüket a babák nyugalmi állapotban?
2010. jan. 29. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem két hós és már csak néha szoritja össze de akkor mindketőt.

Doki védönő mit mond?

Azon a felén fekszik többet?

2010. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kor körül jön el az az idő, amikor a legtöbb babánál megszűnik ez a kéztartás, addig teljesen normális. Kislányom is anno néha annyira szorította, hogy tiszta lila volt, de Ő mindkettőt. Ez csak egy fizikai reakció a külvilág történéseire, ilyesmi. Ne aggódj. :-)
2010. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi...még nem említettem a védőnőnek, jövő héten találkozunk vele.
2010. jan. 29. 21:54
 4/6 Napsi79 válasza:

talaltam egy ilyet!

"A baba felnyitja a szemét: fogadókész, a szülőktől valamit hallani és tanulni akar.

A baba tüsszög, sóhajt és köhög: stresszes, fáradt, fázik.

A baba kiabál: beteg, éhes, unatkozik, frusztrált, egyedül van, szomorú, azt akarja, hogy simogassák.

Kinyújtott kéz: azt akarja, hogy nagyobb figyelmet szenteljenek neki. Játszani van kedve, vagy szeretné, ha beszélnének hozzá.

Ökölbe szorított kéz: nem jól érzi magát, haragos és harckészültségben van, mert például nedves a pelenkája, vagy fáj a hasa. Mindjárt folynak a könnyei is.

Karjait mereven lógatja maga mellett: "fáradt vagyok, nincs kedvem beszélni".

A baba toló mozgást végez a lábaival: rosszul érzi magát, fájdalma van.

Kezét az arcára rakja: "éhes vagyok, ha nem kapok mindjárt valamit enni, kiabálok".

2011. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Napsi79 válasza:

Ahogy mondják az első lélegzetvételkor száll a testbe a lélek, és az utolsó kifújáskor távozik. Meg azt is olvastam, es tanfolyamon is hallottam, hogy mikor a csecsemo felsir a lelek a estbe szall es eltavozik abbol a kozegbol ahol addig vart egy emberi testre, hogy megint "taplalkozhasson" belole! Hiszem hogy szuletes elott es halal utan a "feny vilagba" erkezunk! Onnan erkezik az ujszulottbe a lelek. Azt hisz mondjak, hogy a csecsemo okolbe szoritja a kezet mig nem erkezett meg 100% osan a foldre es meg mindig abba az idilli gyonyoru fenyvilagba el. Mikor es a keztartas elmulik, jeleni,hogy "ITT VAN" a foldon.

Oregek, halal kozelebe, oraiba ero emberek is felveszik ezt a keztartast, mert mar a leluk felig OTT VAN FENNT....

2011. aug. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Napsi79 üzijére: Ebben lehet valami, mert az én nagymamám mikor már nagyon öreg volt és beteg, ő is állandóan ökölbe szorítva tartotta a kezét. Érdekes.. de legalábbis biztos van a 2 dolog közt valami összefüggés.
2012. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!