Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbált már valaki amatör...

Próbált már valaki amatör fotókat csinálni újszülöttről, olyanokat, mint a profik?

Figyelt kérdés

Ismeritek az újszülött fotózást, ilyeneket, mint ezek:


[link]


Valaki otthon megpróbált ilyenekt csinálni? Sikerült egy síma otthoni géppel ilyet csinálni, vagy hasonlót? Mit használtatok a fotózáshoz? Érdekel a világítás, a háttér, amire teszitek a babát, amibe öltöztetted.

Bármilyen tippet szivesen veszek.

Nagyon drága az ilyen fotózás sajnos. De szeretnék ilyesmit. (Decemberben szülök.)



2014. nov. 30. 12:20
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem arra gondoltam, hogy baba áll vagy ül a képen, hanem arra, hogy a család többi tagja álljon vagy üljön:D Kicsi a nappali, az a baj. Holnap kipróbálgatom, hogy lehetne beállítani. Az a baj, hogy nincs fehér lepedőm csak valami lepedőhöz hasonló. egy vadi új fehér matracvédőm van, aminek egyik oldala olyan, mint a törölköző, másik oldala meg műanyag, mert ugye vízálló matracvédő lepedő. nem tudom a fényt hogy ereszti át, majd kipróbálom, de vastagabb, mint egy síma lepedő. Talán pont ez lesz a jó:D Most meg eszembe jutott, hogy hát a hálóban is meg tudom csinálni a képeket. Áthidaló van az ágyunk felett, így a szekrénybe be tudom csíptetni a lepedőt, a matracra meg egy színű pokrócot esetleg tudok teríteni, van egy majdnem fehér-kicsit krém színű plüss hatású pokrócom, az áthidalón magán van egy kislámpa az egyik sarokban, másikban csak a szerkezet van fönn, sajnos még a férjem nem üzemelte be, hogy abba is lehessen égőt rakni, mert még nincs hozzá zsinor, habár most lehet megpróbálom rávenni, hogy legyen szíves gyorsan összerakni. Az ágyon mi törökülésben ülnénk, esetleg 4.5 éves lányunk mögöttünk térdelve pont kikukuckálhatna a vállunknál, vagy előttünk ülne, nem tudom. A babát meg vagy én vagy férjem tartaná...nem tudom, hogy lenne a szerencsésebb. Majd variáljuk. Az ablak oldalt van. Onnan jó a fény? A két fehér fényű spot lámpa kétoldalt van a matrac két sarkában. Ha két oldalról, ugyanabból a helyzetből megvilágítanánk, az jó lenne? Vagy fehér fény fehér lepedővel nem jó? van még bordó, égkék, krém szű lepedőm, de igazából nem tudom, hogy van e rajtuk folt, amí nem látszik csak megvilágításnál. Valószínű párom fekete nadrágba és sötét pulcsiba tudna beöltözni, én meg esetleg szintén sötétbe vagy esetleg világosba, tarkába, lehet pirosba. Megpróbálok valami normális ruhát összevariálni. Fehér háttérrel bármilyen öltözet jó, ugye? Valószínűleg természetes fénynél nem tudunk fényképezni és valószínű csak vakuval fogunk tudni. Bárhogy állítottam be a gépet, lámpafénynél vaku nélkül szinte mákos a kép. Elég kezdetleges gép: Egy panasonic DMC-FZ48.

[link]


Kint szabadba jó képeket csinál, de idebenn eddig csak vakuval sikerült, pedig tekergettem mindenfelé a variációkat:D

2014. dec. 17. 16:10
 12/12 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi, hogy írtál, az a hátsó megvilágítás eszembe nem jutott volna, majd megnézem, hogy milyen lesz azzal:D
2014. dec. 17. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!