Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1m magas kisfiamat már alig...

1m magas kisfiamat már alig tudom becsatolni a gyerekülésbe, ülésmagasítóval viszont csak 130 centitől utazhat, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A legnagyobb gyerekülése van, a csatot télikabátban már alig bírom becsatolni, konkrétan szerintem szorítja is a gyereket (nagykabát nélkül sem jobb a helyzet). Utána jártam, ülésmagasítóval csak 130 centitől utazhat, attól meg még messze van. Most mit csináljak? Már gondoltam rá hogy kibővítem a szíj részt, de akkor az meg nem biztonságos, mert varrva lesz... Amúgy 20 hónapos a kisfiam.
2014. dec. 1. 12:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a gyerekülésünk van, csak van benne öv, nem találom azon az oldalon ahol vettük. Fél éve vettük, határozottan emlékszem hogy az volt kiírva rá hogy 18-36-ig. Most látom csak hogy van olyan ülés amit ti is írtok, amit az autó övével kell bekötni. Akkor ezek szerint olyan kellene nekünk... De akkor ennyi erővel a mostanit is beköthetem az autó övével.

2014. dec. 1. 13:29
 12/22 anonim ***** válasza:
Olyan ülést vegyél, aminek nincsen saját öve, hanem az autó biztonsági övével kell bekötni a gyereket. Kaphatóak olyanok, amik úgy vannak kialakitva hogy ülésmagasitó+háttámla. A háttámla szélesithatő és külön a fejtámla is állitható, magasabbra húzható, igy követi a gyerek növekedését ill a téli ruházathoz állitható.Nekünk konkrétan Bebe Confort Hipsos nevű ülésünk van.
2014. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, nem akartam senkit összezavarni, meg magamból sem akartam hü.lyét csinálni, csak mi nyáron úgy indultunk el boltokba hogy a legnagyobb gyerekülést keressük, már akkor is magas volt a kisfiúnk. Ezt ajánlották, amit linkeltem is csak magában a gyerekülésben van csat. Ezért vagyok ennyire meggyőződve arról hogy ez a legnagyobb gyerekülés, és ezért este kétségbe hogy akkor mit is kellene vennünk ha már ebben sem fér el.
2014. dec. 1. 13:31
 14/22 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a fajtánk olyan, hogy külön vehető, tehát ülésmagasítóként használható majd.
2014. dec. 1. 13:32
 15/22 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ülésetek van, és ki lehet venni belőle az övet, akkor ezt be lehet csatolni az autó biztonsági övével.

Nekünk is van olyan ülésünk, amiben van saját öv, és ha azt kinőtte, akkor ki lehet venni, és az autóével lehet rögzíteni. (mi még nem próbáltuk úgy, mert a nagylányomtól megörökölte a kicsi, mire így kellett volna használnunk)

2014. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

[link]

Nem ilyenetek van?

2014. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
15-ös, és 16-os vagyok. Az előbbi linken írja is, hogy amíg a saját öv tartja addig azzal rögzíted, utána az autó biztonsági övét kell elvezetned előtte.
2014. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

De... ilyen van... Ne haragudjatok, hogy ilyen tudatlan vagyok, a boltban ahol vettük tényleg a 18-36-ig volt ráírva és a hölgy állítólag mindent elmondott róla amit tudni kell. Elolvasom a leírást.

Köszönöm a sok választ, és bocsánat ha valakit idegesítettem a tudatlanságommal.

2014. dec. 1. 13:49
 19/22 anonim ***** válasza:
ha olyan ülésetek van mint ami a 16-osban linkelve van, akkor vedd ki a saját övet, és az autó övével használjátok tovább, ott is van a háttámla mindkét oldalán az övvezető (piros műanyag), ami az autó saját övéhez való.
2014. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha én ezt tudtam volna... már rég kivettem volna az ülés saját övét...
2014. dec. 1. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!