Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is szoktatok így érezni,...

Ti is szoktatok így érezni, ahogy az idézetben?

Figyelt kérdés

Kismamablog oldalán találtam:


Nem is a feladat megoldhatatlansága.

Nem is a gyengeség.

A magány, a felelősség magánya az, ami olyan nagyon nyom.

Kezdetben eufória van, örülsz, fáradt vagy, szokod a helyzetet.

Addig még jönnek a segítségek is, mindenki megnézi az újszülöttedet.

Aztán kikopnak a komatálak, a látogatók, elmúlik az újdonság varázsa és egyedül maradsz az édes teherrel kettesben.


Egész nap beszélgetsz vele, de nincs akinek kibeszélhetnéd magad.

Ölelgeted, de nincs aki téged megölelne.

Vigasztalod, de nincs akinek te a vállán sírhatsz.


Ha találkozol emberekkel, beszéltek, mégis távolinak érzed őket. Mások a problémáitok, más az érzékelésed.

Egy várakozás az életed apára, aki hazatér majd a munkából, és néha aztán rázúdítod, máskor megkíméled.


Minden apró dolog óriásnak tűnik, minden érzés jobban fáj. A dolgaidat nagynak érzed, de ahhoz túl aprónak, hogy másokat terhelj vele.

Néha önfeledten nevetsz, néha csak rácsodálkozol a csodára, akit kaptál, ami nap, mint nap megtörtéjnik, néha meg eleged van.


Nem is érted, mi van veled.

Ez egy más-állapot.

Nem a te hibád.

A magány teszi, a vákuum, a hangtalan köd, amibe kerültél, amiben evickélsz és ki kéne érni, de merre is indulj?


És amikor egyszer végetér, magad sem érted majd, hogy is volt ez.


2014. dec. 11. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, az én párom megadja nekem azt, amire szükségem van. Többet vállal, mint egy átlag ember, tudom jól. De engem van, aki megölel, meghallgat, akinek sírhatok a vállán, és ítélkezés nélkül végighallgat, megért. Szerencsés vagyok. Napközben egyedül vagyok, ez a része igaz. És csak ketten vagyunk, nincs ki segítsen. De én nem érzem ennyire tragikusnak a helyzetet. Tudom, hogy lehetne rosszabb is.
2014. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Közelében sem vagyok ilyen gondolatoknak.

Szerintem beszélned kéne egy dokival,nehogy depressziós legyél! Tényleg! Csak segíteni akartam,nem lehordani.

2014. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
rám csak a segítség hiánya és a gondok megbeszélése igaz. sajnos nincsenek itt barátaim és a családjaink is messze van így egyedül vagyok. de a férjemre a fiamra nincs egy rossz szavam se. csak egyedül értem magam időnként.
2014. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy érzem, hogy minden sora igaz rám. Nem arról van szó, hogy depressziós vagy. Ezt el sem tudja képzelni olyan anyuka, aki a szülei, rokonai, barátai közelében él. A férjem sokat dolgozik, egész nap egyedül vagyok a babámmal és ugyanezek az érzések járnak át sokszor. Az más amikor hazajön a párom vagy néha itthon van. De ez az idézet arra vonatkozik, amikor egyedül vagy és én sokat vagyok egyedül...Úgyhogy én már tegnap is megosztottam ezt az idézetet amikor megjelent a kismamablogon, mint 500 akármennyi másik anyuka és nagymama és gondolom azért , mert tudnak vagy valamikor tudtak vele azonosulni.
2014. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én sem érzem magam depressziósnak! Pont úgy érzek, mint a 4-es válaszoló! Babám megszületése előtt 1 héttel új városba költöztünk. Senkit nem ismertem és sajnos az emberek elég zárkózottak errefelé (bp. mellett). Ha olyan napunk van, hogy elutazunk, találkozom rokonokkal, barátokkal, akkor érzem, hogy nem én változtam, csak a hiányuk hozza ezeket az érzéseket. Nekünk 250 km-re lakik a család :( Párom majdnem minden nap 10-12 órát dolgozik, vagy többet. Úgy telnek el a napok, hogy sokszor senkihez nem szólok a babámon kívül. És az, hogy ki-ki mozdulunk, azon ez nem segít, én bensőséges kapcsolatokra vágyom, nem felületesekre. Ez van már több, mint egy éve. Mikor dolgoztam egy csupaszív, kommunikatív ember voltam, imádtam emberek között lenni. És soha nem éreztem magam depressziósnak, vagy zárkózottnak.
2014. dec. 11. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Van, hogy én sem tudok egész nap senkihez szólni, csak a babámhoz. :(
2014. dec. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!