Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babámnak (anyatejes)...

K.Ancsy kérdése:

4 hónapos babámnak (anyatejes) nem igazán gyarapszik a súlya. Szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés
3 hónapos koráig nagyon szépen nőtt a súlya. Akkorra már meg is duplázta a súlyát. Aztán egyik napról a másikra az 5 szopi helyett átállt 4-re. Azt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, hogy biztos megeszi a kellő mennyiséget, mert nyugodt, nem sírós, vidám kisbaba. Viszont most az utóbbi egy hónapba nagyon keveset hízott. Csak 160 g-ot. Voltunk laboron is, minden negatív lett. Olvastam valahol, hogy ha megduplázzák a súlyukat, utána stagnálnak. Igaz ez? Aggódjak?
2014. dec. 13. 12:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Reggeli 8 körül van, ebéd 12, uzsi 4, vacsi fél 8 ! A tízóraink kimarad. Szerintetek kezdjek el adni neki egy kis gyümit?
2014. dec. 13. 12:56
 2/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem még írni, hogy az éjszakát átalussza. 9 körül elalszik és reggel 8 körül ébred. Nyugis baba.
2014. dec. 13. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel eddig többet hízott, mint az "elvárható" (fél éves korukra szokták csak megduplázni a súlyukat), ezért most normális, hogy kicsit stagnál. Ha nagyon aggódsz, kínáld meg többet az anyatejjel (pl. a kimaradt étkezés helyett, hogy napi 5 azért legyen), gyümölcsre még nincs szüksége. Ha mosolygós, nyugodt, akkor minden rendben van :)
2014. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyre tobbet mozog, kepzeld el a mozdulatokat ha r azokat egesz nap csinalnad mennyi energia kellene....teljesen normalis ha lelassul a fejlodes a mozgekonysag miatt sot az is ha ejjel felkelnek. ejjel is gyakorolnak nem z ehseg ebreszti oket mas kerdes h mire visszaaludna megehezik :) ne aggodj. ehyebkent ugyanebben a cipoben jarok a lanyommal sot o még nem is duplazott.
2014. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam még egy evészetet beszorítani, de akkor sírt. Nem kellett neki, szinte rögtön ki is bukta.
2014. dec. 13. 13:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 13. 13:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyivel született és mennyi most a súlya?

Egyébként én fiam is ilyen volt, bár ő tápszeres volt, 5hetes korától átaludta az éjszakát, onnantól napi 4x evett, reggel 8, 12, du4 és este 8 +/-fél óra. Egyszerre viszont sokat evett, 130-170ml között. Próbáltam én is 5x etetni kevesebbel, akkor egész nap hisztizett, mert már reggel nem lakott jól, mikor elaludt volna megint etetni kellett- totál felborult a napja, visszaálltunk a 4xi evéshez, szépen evett, aludt, nyugis volt. Vannak ilyen babák, nem a nagykönyv szerint "működnek". :)

Egyébként ő is olyan volt, hogy 3050gammal született, 1hósan 3800gramm, 2hósan 4900gramm, 3hósan 5700gramm, 4hósan 6400gramm volt és ezek után nagyon lelassult a hízása. Innentől már csak havi 2-300grammokat hízott. De ez nem jelenett semmilyen gondot, szépen fejlődött. Most sem olyan nagy darab, 3éves és 13kg.

:)

2014. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4-6 hónapos között lelassul a gyaarpodás, lányom egy hónap alatt nem hízott 00got sem mégis egészséges 9 kgos most
2014. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Most egy kicsit megnyugodtam! :)

Születési súlya: 2960 g hossza: 52 cm

most: 6040 g és 65 cm.

2014. dec. 15. 08:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes méretek ne aggódj :)
2014. dec. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!