Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekem miért nem alszik úgy a...

Nekem miért nem alszik úgy a babám, ha magam mellé veszem? Fel kell vennem, sétálni vele, ha csak odarakom, akkor ordít, másnál hasonló?

Figyelt kérdés
Olyan sokan írjátok, hogy megébred, odateszitek magatok mellé és alszik tovább. Én ha odateszem magam mellé, akkor ordít, nem elég neki. Fel kell vennem, sétálni vele és csak úgy alszik tovább. Ha ilyenkor ott alszik tovább velem, akkor is ha felkel ordít. Másnak is volt ilyen? Mikortól tudtad úgy altatni, hogy lefekszel vele, magad mellé rakod és elég? 6 hónapos, most fogzik, már kivagyok, néha jól esne csak együtt aludni, odarakni, amikor megébred. Sűrűn felkel és sétálgatni vele nem a legpihentetőbb.

2014. dec. 22. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
nyugi nekem is csak akkor működőtt ez ha ugy vettem magam melle h cicit is kapott kulonben 5 perxig elvezte az osszebujast aztan neki allt vernyogni h tortenjen vmi....ennek az lett a vege h en semmit nem aludtam o meg bezabalt majd 10 perc utan fel kelt amint kivettem a szajabol.....hetekig ez ment nem is aludt nappal mer mashogy nem birt elaludni....vegul a Ferber modszer segitett. (5 honapos)
2014. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Harmadik lehetőség, hogy ne sétálgass vele. Simogasd kicsit az ágyában, amíg visszaalszik.

Megszokta a saját ágyát, persze, hogy nincs el máshol.

2014. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az első mindig az, hogy simogatom és van amikor elég, de van úgy, hogy nem. Ha csak kicsit megébred, sírdogál, helyreigazítom és simogatom. De van amikor olyan fájdalmasan sír, hiába simogatom, csak ölben nyugszik meg. Ilyenkor próbálnám magam mellé venni, hogy ne kelljen járkálnom, de hiába...Az nem elég!
2014. dec. 22. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:
A babám 8 hónapos és ő se aludt sose úgy, hogy magam mellé vettem. Vele is sétálni kellett, mert ordított, ahogy leültem vele. Hiába simogattam a kiságyban, nem nyugodott meg. Én se találtam rá a megoldást. Vigasztaljon a tudat, hogy legalább nem vagy egyedül :)
2014. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szrul szoktattad, ennyi.
2014. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pici korától nem tűrte, ha csak úgy leteszem vagy leülök vele. De te ezt biztosan el sem tudod képzelni, mert neked nem ilyen a gyerkőcöd különben nem is írtál volna ekkora baromságot. Egyedül, ha szoptattam akkor feküdt nyugodtan mellettem, de amúgy nem, mert ordított első perctől. Van akinek simán elnézelődik az újszülött babája a kiságyban, vagy alszik anya mellett. Na ő nem ilyen. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ez fog e változni? Esetleg valami praktika, aki átélt hasonlót, hogy hogy lehetne rászoktatni, másnál, hogy volt? Olyan anyuka véleménye nem nagyon érdekel, aki kapott egy nyugodt csecsemőt és osztja az észt, hogy ez azéért van, mert ő olyan baromi jó anya, hogy az ő gyereke ilyen jó. És itt tömve van velük a gyk... Beszólnak, osztják az észt, de csak egy napra kapnának egy nem evő, nem alvó, sírós babát és kudarcot vallana a mintanevelés módszerük.
2014. dec. 23. 10:58
 7/10 anonim ***** válasza:

ne foglalkozz vele akinek jo alvo volt a babaja nem fogja soha megerteni hogy milyen mikor 5-6 orat altatsz azert hogy 20 percig aludjon es ez minden nap orokke igy megy.

viszont miert akarod oda szoktatni? nekem.cicivel sikerult de ugy hogy sehogy mashogy utana nem.volt hajlando aludni sot ejjel is elkezdett ebredni a ciciert..nnaddig jo amig agyba alszik.

2014. dec. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Teljesen igazad van kérdező. Én is próbáltam szoktatni, hogy ne kelljen ringatni. Nekem például nagyon hasfájós volt a babám, semmi nem használt. Ahogy leraktam, annyira sírt, hogy levegőt sem kapott. Úgy nyugodott meg csak, ha ringattam. Gondolom kedves 5-ös, te vagy az az anya, aki lerakja a kiságyba a síró babáját és leszarja, hogy sír-e, majd abbahagyja. Inkább sétálok fel-alá vele, még ha fárasztó is, minthogy hagyjam, hogy kisírja a lelkét. Könnyű okoskodni. Kíváncsi lennék, ha olyan lenne a babád, mint az enyém, akkor is így vélekednél-e. Volt olyan, hogy 4 foga jött egyszerre. Megnéztelek volna, mit csinálsz. Lehet, hogy rosszul szoktattam, de nekem nem volt szívem hagyni, hogy sírjon addig, míg bele nem törődik, hogy anya úgyse foglalkozik vele.
2014. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, azért próbálnám magam mellé szoktatni, hogy úgy is el tudjon aludni, hogy ne kelljen hajnalban sétálgatnom vele, mert egy idő után nagyon fárasztó, amikor már azt sem tudod hányadjára kelsz fel egy éjszaka alatt. Tudom, van az a módszer, hogy hagyom sírni először keveset, utána mindig picit nyújtom az időt, de én ezt biztosan nem tudnám megcsinálni, mert a szívem szakadna meg. Lehet én fogom fel hülyén, de én úgy érzem, hogy mindig okkal sír, segítséget kér és olyan, mintha én nem segítenék. Ő ilyen, nem tud egyedül elaludni. Nem marad el egy percre sem, ha nem lát. Ha ott vagyok, akkor teli szájjal mosolyog, nevet és játszik akár egyedül is, de lásson. Volt hasfájós is. Az első 6 hét borzalmas volt, alig emlékszem az első 2 hónapjára, mert ha fent volt, akkor csak sírt. Még most is egy sírósabb kisbaba, nagyon igényli a törődést, az állandó jelenlétet, érzékeny, akaratos. Ilyen, nem én szoktattam, hanem ilyen személyiségjegyekkel született és ezt soha nem fogja megérteni az, akinek egy eszem-alszom, elvagyok órákig babát dobott a gép. Ők azok az anyák, akik lesajnálva, szánakoznak a hátad mögött, hogy milyen rossz anya vagy és kihúzzák magukat, hogy bezzeg ő milyen jó gyereket nevel, milyen jól csinálja és osztogatja itt az észt, hogy mit kellene máshogy, vagy ő hogy csinálja. Tisztelet a kivételnek! Igen, kedves 4-es, csak egy pár napra kapná meg a babádat és biztos elfelejtené az összes hiper-szuper módszerét.
2014. dec. 23. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Én is úgy gondolom, mint te. Ha egy baba sír, akkor az nem hiszti, hanem valami baj van. Nem ugráltatni akar, hanem az anyukájára van szüksége. Nekem az első 3 hónap volt a legborzasztóbb. Éjszakákat sétáltam végig vele a hasfájás miatt. Visszagondolva nem is tudom, hogy csináltam végig, főleg a császáros sebemmel. Aztán könnyebb lett, de ha valami bántja akkor még mindig igényli, hogy ringassam. Átérzem, hogy milyen nehéz, de nemsoká kint lesz a fogacskája és nyugi lesz. Bár a babámnak 10 nap alatt jött ki négy fog egymás után. Fellélegeztem, hogy végre alhatok. De eltelt egy hónap és megint jön két fog :D Kezdődik minden elölről :D Tanácsot nem tudok adni, csak annyit, hogy kitartás és próbálj meg pihenni legalább akkor mikor délután szundizik. Próbálok ilyenkor arra gondolni, hogy neki rosszabb, mint nekem, mert neki fáj én meg csak fáradt vagyok.

2014. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!