Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól nem megterh...

Mennyi idős kortól nem megterhelő a baba gerincének a hordozó? 2 hónapost mennyi időre tehetem bele? Imádja, csak féltem a gercincét

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
A hordozók úgy vannak kialakítva, hogy a baba gerince ne terhelődjön benne egy hosszabb utazás során se. persze nem kell benne tartani a picit hosszú órákig, de azért már a kórházból haza is abban hozzuk..akár 100km-re is.
2010. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb hordozó nem igazán ideális 2-3 hónapos babáknak. A kicsi csecsemő gyakran elfárad , elhajlik a számára még túl széles hordozóban még akkor is ha a gerinckiképzése annak megfelelő. Általában azt tanácsoljuk, /típustól függetlenül/ ha a csecsemő kicsi csak akkor tegyék bele, ha feltétlenül szükséges és akkor is csak rövid ideig. Természetesen jobban megfelelnek a célnak a csak kicsi csecsemőknek készített hordozók. Sokkal kényelmesebb és egészségesebb nekik a kiságyban vagy a babakocsiban fekvés, főleg a nyári melegben."

Neten találtam,doki válasza

2010. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták, hogy max 3 óra egy újszülöttnek. Aztán pihi és utána mehet vissza, ha hosszú az út.

A kisfiam 5 hós, 4 hós koráig kínosan ügyeltem rá, hogy vízszintesen feküdjön mindig. Persze a hordozóban ez lehetetlen, de ott meg ahogy fennt írtam, csak korlátozottan hagytuk.

2010. febr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Szerintem ne szoktasd hozzá, hogy otthon abban legyen, amíg látszik, hogy "ellöttyenik" benne. Nekünk mondjuk olyan hordozónk van, amiben van egy szűkítő betét, az elég jól megtartja, autókázásnál nem is féltem. De azért séta és napközbeni aktív pihi mindig a mózesben van, amíg ki nem növi a picim.
2010. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
nekem sokag volt es van is benne,most 4 honapos de az első naptol fogva ha jó idő volt abban mentünk setalni nem a mozesban.ha hazaertem es el aludt akkor hagytam abban aludni.szerintem ezek jok es biztos figyelnek a gerincükre is,hisz ujszülöttkortol hasznalatos
2010. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Pontos választ nem tudok adni,de tuti,hogy nem jó a gerincüknek.Csak annyi időre tedd bele amíg muszály.A családban van gyeremkorvos,Ő kifejezetten rámparancsolt,hogy nem azért találták ki,hogy a gyerek abban legyen.Legfőképp kiságy,mózes,babkocsi,illetve 2 hónapos kortól pihenőszék,mert abban egyenesen van a háta.Én kispárnán szoptatok és utána egy kicsit azon van az ölemben,még arra is azt modta,hogy szopi után ne tartsam a párnán,mert nem jó a gerincüknek.Kedves utolsó,természetesen semmi közöm hozzá,de ha még napközben abban is tartod a babát,semmi képpen ne hagyd abban aludni,teljesen egészségtelen!
2010. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
nem tartom abban,csak ha hazauton bealszik hazaerve nem veszem ki azonnal,majd ha csak felkel.de sokszor orakat utazunk
2010. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Abban hoztuk haza a kórházból. Mi is paráztunk, de amíg nem kellett anorák, addig nagyon szerette. Amióta anorákos időszak van, már ordít, ahogy beletesszük, mert iszonyú szűk neki, nem tud nagyon mozogni. Igaz, elég nagy babánk van, 4 hónapos sincs még, de 7 kiló fölött van, és 74-es rugikat hord. Kisebb babáknak, vagy anorák nélkül biztos kényelmesebb lehet.
2010. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!