Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sürgős segítségre lenne...

Sürgős segítségre lenne szükségem, légyszi olvassátok el! Szilvapürét, vagy Laevolacot adjak szerintetek?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ezt tegnap írtam ki.

Az orvost csak 10-kor fogom elérni, de addigra már túl lesz a babám a reggelin, amikor be tudnám adni a Laevolacot.

A szilvától tudom, hogy fájni fog a hasa, de a Laevolacra is azt írták, hogy csak tetézem a bajt. Mit kéne tennem???



2015. jan. 7. 08:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Szilvát semmiképp ne adj neki, ha attól mindig fáj a hasa.
2015. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Ha már három hónapja csak lázmérőzésre kakil, akkor hozzászokott sajnos. Még egy lázmérőzés nem oszt, nem szoroz. Utána orvostól kell tanácsot kérni, hogyan szoktasd le a mesterséges ingerről.
2015. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Adj neki laevolacot.DE.Az én kislányomnak sokat használt az alábbi 2 masszírozós módszer:

- köldöke körül masszíroztam a pocit aztán simogattam lefelé

- maga a végbélnyílást masszírozom

Nekünk is volt szélcső szerencsére 2x használtuk mert ezekkel a módszerekkel mindig volt kaka.

Hagyd el szélcsövet és lázmérőt hagyd tanuljon meg a babád újra magától kakilni.Addig add a leavolacot és masszírozd amikor kakálna.Hidd el rá fog jönni.

https://www.youtube.com/watch?v=w9iWELq_eVw

ez a masszázs linkje én is innen tanultam meg

2015. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Sikerült elérni a gyerekorvost, azt mondta ne adjak Laevolacot, hanem egy másik fajta gyógyszert akart adni. Férjem meg teljesen kiakadt, hogy gyógyszert gyógyszerre halmozunk, közölte, hogy nem. Én meg itt vagyok sok tűz között, én vagyok a babával és hallgatom, hogy üvölt, mert nem tud kakálni és mindenki más okos. Elegem van.

Megpróbálom a masszírozást, nem adtam neki be a Laevolacot végül. Próbálom langyos vízzel itatni, meg masszírozni.

2015. jan. 7. 09:26
 5/29 anonim ***** válasza:
Masszírozás mellett még a torna is segíthet. Megfogod a két lábát, és finoman behajlítod-kinyújtod, meg a behajlított lábával körözöl.
2015. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Amit károkozás lehetősége nélkül kipróbálhatsz, ha nem használna, ártani biztos nem fog:

- rengeteg víz (ennyi idősen már akár maga is tud kisebb cumisüvegből inni, gyakran kell kínálni, napi minimum 1 dl-t meg kellene innia. Ha többet, még jobb.)

- lehet kapni rostport, ezzel meg lehet szórni az ételét. Nem szívódik fel, de segíti a bélmozgást. Nálunk ez bevált székrekedésnél.

- Átmenetileg a székletfogó tulajdonságú élelmiszereket tiltólistára tenni, úgymond diétáztatni ezek nélkül: banán, rizs, burgonya, répa, alma, illetve esetetekben a szilva. Viszont rengeteg egyéb, korának megfelelő gyümölcsöt adni neki, lehetőleg nyersen. Zöldséget kicsit mérsékelni a gyümölcs javára, vagy a fent említett rostporral dúsítani (gyermekorvosnál kérdezz rá, hogy melyik márkát adhatod).


És a legfontosabb: türelem. 3 hónapig "mesterségesen" ürített, így nem fog két nap alatt átállni az önálló produkálásra. Egy-két hetet minimum várj, ha pedig rosszabbodna, vagy fájdalmai lennének, akkor verjél ki egy kivizsgálást a gyerekorvosból, mert szervi probléma is lehet, azt pedig te nem fogod tudni diagnosztizálni otthon.

2015. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Ja, és nem baj, ha nincs minden nap széklete. Baj akkor van, ha 4-5 nap után sincs, akkor mindenképpen orvos és kivizsgálás. Ez alatt belefér a széklet nélküliség.
2015. jan. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ok, mindent megpróbálok.

És mit mondtok, most hirtelen mi az amit várjak, mivel kezdjük?

Azon túl, hogy ma tápszert és barackot kapott csak, meg rengeteg vizet. Rengeteget volt hason, tornáztattam, masszíroztam, este fürdés előtt megint megmasszírozom.

Gondolom egyik pillanatról a másikra nem fog most hirtelen beindulni a széklet. Csak várjak 4-5 napig és ha addig nem jön ki, akkor orvos?

2015. jan. 7. 11:34
 9/29 piroska és a farkas ***** válasza:
Naramcslé? Nàlunk az vàlt be mikor a 2 hónapos kislànyomnak 9 napja nem volt széklete. Mindenki nyuvtatott h amyatejesnél ez normàlis, csak a baba sírt... Egyébként kapott Laevolacot is, az nem hasznàlt.Ja ès ami még nagyon jó vollt, az a glicerines kúp! Perceken belül volt eredmény és nem szokott hozzâ.
2015. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Igen, várj egy kicsit. Ha nem indul be 4-5 napig, akkor kezdeményezz kivizsgálást magánorvosnál.
2015. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!