Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell alkalmazni az aludj...

Hogy kell alkalmazni az aludj jól gyermekem módszert? Az írjon akinél bevált.3 hetes a babám és egy kis takonykór teljesen felborított mindent, alig alszik és azt is nagyon nyögvenyelősen, és nagyon nehezen alszik el.

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te teljesen komolyan gondolod,h egy 3 hetes babát akarsz sírva hagyással "tanítani" aludni???A módszer kiagyalója is csak 6 hónapos kor fölött ajánlja.
2010. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Én alkalmaztam ezt a módszert és nálunk bevált, a kislányom szépen alszik magától azóta is a saját ágyában amikor beteszem (napközben is), de én nem 3 hetesen kezdtem el, hanem 12 hetesen. Szerintem ez a módszer még túl kotrai ilyen kis babánál, igaz, az enyém sem volt még 3 hónapos vagy fél éves, amikortól ajánlják.

2010. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ja és én nem is hagytam igazán magára, vele maradtam és simogattam, beszéltem hozzá, szóval a SDuttogót és azt ötvöztem.
2010. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3 hetesnél még nem fog beválni.

Majd 3 hónaposan kezdd, de inkább később (6).

Szerintem.

3 hetes szegénykém még azt sem tudja merre van arccal, most jött ki a pocakodból...Segíts neki, hogy megismerje a világot, ne hagyd még sírni, még túl pici hozzá.

Nem a takonykór borította fel őt, hanem hogy még nincs rendszere, még ahhoz picike.

2010. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sírva hagyás? Azt nem tudtam, itt olvastam, de csak a nevét...azt kérdeztem, hogy mondjátok el a módszer lényegét hogy kell csinálni, hát az biztos, hogy nem fogom a sírásába fojtani.... de azért elmondaná valaki kiről is szól ez a módszer?
2010. febr. 6. 18:56
 6/11 A kérdező kommentje:
nem kiről hanem miről szól. Amúgy első 2hétben gyönyörűen aludt nappal 3 ig, aztán kicsit lesett, éjjel meg 3 óránként kelt, evett, pelenka és altatás nélkül aludt!
2010. febr. 6. 19:00
 7/11 anonim ***** válasza:

A módszer lényege,h leteszed a babát,elmagyarázod neki,h aludni kell,és kimész.Innentől meghatározott-órával kell mérni-időközönként-amik egyre hosszabbak-mehetsz be a síró gyerekhez,nem veheted ki,csak beszélhetsz hozzá.

Így néhány nap-néhány hét alatt napi pár órás sírással megtanulja,h aludni kell.

Nagyobb gyereket aki már felkel és esetleg kijöhet,zárj be a szobájába.

Szakmai körökben nincs túl jó híre a módszernek,pl Ranschburg is elutasítja.Engem is a hideg ráz tőle,sosem alkalmaztam,képtelen lennék rá,mégis alszik mind a négy gyerekem.De saját gyerekével mindenki azt csinál,amit jónak lát.

Egyébként az első vagyok,a leírtak miatt háborodtam úgy fel a kérdésen.:)

2010. febr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy baromság, meg a suttogó is, meg az összes ilyen ökörség, amelyik a gyerek értelmére akar hatni. Baromira nem tudja senki, hogy mit gondolnak a babák, miből értenek, miből nem. Szóval mindenki hazudik, még magának is, aki szerint ezek a módszerek működnek. Minden baba más, az egyik alszik a magától, a másikat altatni kell, a harmadik csak az anyján hajlandó aludni. Nem lehet őket beskatulyázni, nem lehet mindre ugyanazt az agyatlan módszert alkalmazni. Ezeket csökött agyú amerikai kuruzslók találták ki, csökött agyú amerikai szülők számára. Ezekkel készülnek a további csökött agyú amerikaikat.
2010. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk meg nagyon is bevált és nem tartott hetekig és nem hagytam órákig sírni. 10 hónapos volt, újszülött korától kezdve mindig cicin aludt el és éjjel kétóránként felkelt és volt hogy másik két óra volt mire visszaaltattam de csak úgy tudtam, ha újra cicire tettem. Ezzel a módszerrel viszont első éjjel még kétszer felébredt, de a második ébredés után már fél óra múlva visszaaludt, másnap már csak egyszer ébredt fel, akkor egy óra volt igaz, de harmadnap már nem ébredt fel és azóta is alszik minden éjjel.

Egyáltalán nem hagytam órákig üvölteni, és nem haragudott rám, olyan kipihent fejjel és jókedvűen ébredt az első átaludt éjszaka után mint még soha. Azóta megtanulta, hogy a kiságyba aludni kell és már lerakom és szó nélkül elalszik.

2010. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát így megértem, hogy kiakadtál kedves első válaszoló. Azt hittem gyermek barátabb a módszer, neve azt sugallta! Amúgy köszönöm, hogy leírtad a lényegét! Már talán gyógyulgatunk, így az alvás is kicsit könnyebb, csak néha azért kel fel, mert nagyon szörcsög az orra:)
2010. febr. 7. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!