Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bebe, Duck tv és társait...

Bebe, Duck tv és társait mikortól nézheti a baba? (max naponta pár percet? )

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem hinném, hogy korhatárosak, nincs egyiken sem horror vagy egyéb ijesztő dolgok...
2015. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1 éves kor alatt biztosan értelmetlen, 2 éves meg már képes értelmezni a látottakat, tehát valahol a kettő között. De nagyon fontos mértéket tartani.
2015. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nézheti bármikortól, most komolyan mit ártana neki??
2015. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a fények, a vibrálás a sok inger - ugyanazok amiért rendes tv csatornák sem ajánlottak 2 év alatt.

csak az érdekel hogy a 2 eves korhatar a bebe tvre is vonatkozik e..

2015. jan. 23. 20:37
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem hiszem, hogy ezek a csatornák értelmes gyerekeket nevelnek, én biztos nem ültetném le a gyermekemet ilyenek elé! Egy gyereknek valódi ingerekre van szüksége, nem pedig vizuális drogokra, mint ezek! Be se tettem a tv-memóriába!
2015. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Ja, biztos nem lesz értelmes a gyerek, ha napi 10 percet megy a Duck Tv... Jézus, a mi generációnk még Dallason meg Familia Kftn nőtt fel és semmi bajunk nem lett...
2015. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem úgy gondoltam hogy órákra elé ültetem...de még csak negyed-, vagy fél órákról se volt szó...
2015. jan. 23. 21:47
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Kedves #6-os. A stílusodat nem kívánom minősíteni, azonban a Dallas meg a Família nem azonos súlycsoportban van az imént említett csatornákkal, ráadásul az egész család együtt nézte, amire manapság, amikor a családok javarészében már minden szobában külön-külön nézhető tv valamilyen formában, már nemigen akad példa.


Én inkább vennék mese-dvd-ket erre a célra, mint pl. a Frakk, Futrinka utca, Füles Mackó, Mirr Murr, Kukori és Kotkoda vagy a Kockásfülű nyúl. Azok sokkal alkalmasabbak erre a célra, hogy odaülj a gyermekeddel, elkezditek együtt nézni, de ha el kellene menned, a gyerkőcödet akkor is lekötné. :)

2015. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
8-as, mégis mi a különbség? Amúgy szerintem ezek a régi mesék (bármennyire is kedveltek az idősebbek körében), mai szemmel elég színvonaltalanok. Pl pont a Frakk (amit gyerekként imádtam) és a Kukori, Kotkoda (amit gyerekként utáltam) borzasztóan rossz sztereotípiákat jelenít meg a családról. A Szaffiban a lovag egy jelenetben azt kiabálja hogy "Mindenkit megölök, az a legbiztosabb!". Én épp ezeket nem mutatnám meg a gyerekemnek. Egy 2-3 évesnek sokkal inkább való a Bebe tv...
2015. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Az enyém 1 éves korától nézi a duck tv-t és imádja! természetes nem egésznap, de ha egedül vaqyok otthon és mondjuk olyan dolgom van akkor bekapcsolom és már nevetve rohan a nappaliba, tapsikol örömében, táncol a zenékre amiket hall benne. ezek direkt ilyen pici gyerekeknek van kitalálva. én se nézetem vele egésznap és ha lekapcsolom nem sír hanem szalad vissza a szobájába játszani. nem lesz függő, sem idegbeteg sem ilyesmi ha tv-t néz, csak nem kell túlzásba vinni, ennyi a titka.
2015. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!