Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell glutén tartalmú...

Mikor kell glutén tartalmú dolgokat adni a babának? És mik azok, miben van glutén? Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Leghamarabb a 8. hónap után ajánlják, de inkább 1 éves kor után. Viszont az én babám örökölte tőlem a lisztérzékenységért felelős géneket, és az új ajánlások szerint minél hamarabb el kell kezdeni, és ezzel jó arányban kiküszöbölhető, hogy kialakuljon Nála a lisztérzékenység. Ez még csak egy kísérlet, és eszerint már 4 hónapos korban elkezdik adagolni (kis mennyiség) az anyatejhez. Lehet, hogy rész fogunk venni a kísérletben, de még gondolkodunk. Szóval, ha megkérdezed a gyerekorvost, akkor azt fogja mondani, hogy minél később kezd el, de lehet, hogy hamarosan más állásponton lesznek az orvosok.
2010. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell gluténtartalmút adni. Ráér.

glutén mentes: rizs, köles, zab. Ezekből vannak pelyhek is, amik elkeverhetők tejjel, joghurttal, gyümölccsel...

Minél később adsz gluténtartalmút, annál kisebb a valószínűsége az allergia, érzékenység kialakulásának.

18 hónapos koráig semmi ilyet nem adtam.

hozzátáplálásról, megelőzésről Devics Józsefné: csecsemők szakácskönyvében minden megvan.

2010. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia a babám tejallergiás, ezért sűrűn megfordulunk agasztroenterológusnál. Ő mondta két hete, hogy a legújabb ajánlások szerint a glutént 4-7 hónap között kell elkezdeni bevezetni. Babám egy hete kap glutén tartalmú dolgokat, először vettem neki babakekszet, és abból kapott, majd vettem Milupa 7gabonás pépet, és azt adtam uzsonnára. Semmi baja a gluténtól. A gasztroenterológus azt mondta, hogy be kell vezetni, mert én féltem tőle, pont az allergia miatt. 18 hónap azért az már túlzás!
2010. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kifelejtettem, hoyg 7,5 hónapos a kislányom. A te babád mennyi idős?
2010. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sziasztok! tényleg fél éves kor körül már ajánlják a glutén bevezetését, a legjobb még anyatejes időszakban.

A fiammal mi részt veszünk abban a kutatásban, amit az Első válaszoló írt - szintén örökölt a kicsim lisztérzékenységért felelős géneket.

Az orvosunk azt mondta, ma már biztosan tudják, hogy hamarabb jobb bevezetni a glutént, mint később. a kutatás most azt vizsgálja, hogy érdemes-e már 4 hónaposan bevezetni a 6 hónap helyett.

Szerintem a legegyszerűbb egy kis gluténtartalmú tejpéppel (pl. kekszes) kezdeni, vagy zabkásával - ezeket lehet fokozatosan adagolni, pl. első héten napi egy kanál, majd kettő stb. a lényeg itt is a fokozatosság.


Kedves Első Válaszoló! ha van kérdésed a programról, írj privit! a fiam most 16 hónapos, eddig semmi jele coeliákiának (le is kopogom), de úgy tudom az idősebb (4-5 éves) résztvevő gyerekeknél is pozitív a helyzet.

Mindenkinek jó egészséget!

2010. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a mi dokink is így mondta mint az utolsó én fél évesen be is vezettem, eddig nincs gond igaz még csak 1 éves
2010. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is fél évesen mondta a doki.Szerintem a túlzások itt sem jók egyik irányba sem.Természetesen fokozatosság(mint mindenben)szükséges és persze nyilván más a helyzet azoknál akiknél a családban lisztérzékenység előfordul.Ezért én azt mondom,h te is a saját dokitokra hallgass,hiszen ő ismer benneteket(babát és családot) a legjobban.

És egyébként én is hallottam egy tv-interjúban egy gasztroenterológust aki szintén azt mondta,h 6 hós kor körül ajánlott bevezetni a glutént.

Ja,és vki írta,h a zab gluténmentes.Hát én úgy tudom nem az:búza,árpa,rozs,zab.Ezeket kell kerülni ha a glutént nem akarod adni.A többi mehet.

2010. febr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!