Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babám ma többször...

3,5 hónapos babám ma többször megpróbált felülni (húzta fel magát). Akik voltak hasonló cipőben, utána mikortól ült a babájuk?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ennyi idős baba háton fekvésből ülés irányába "húzogatja" magát, az izomtónusproblémára utalhat. Hangsúlyozom, nem feltétlenül jelent problémát, de ha nagyon sokat csinálja, nem túl jó. (Nyilván néha minden baba csinálja, önmagában nem kórjelző). Ennek a valódi felüléshez és üléshez semmi köze sincs, az jó esetben négykézláb helyzetből történik. Ennek a felhúzogatásnak gyógytornászként nem nagyon szoktunk örülni, de még egyszer mondom, ez nem ijesztgetés, nem feltétlen áll mögötte probléma!
2015. jan. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem fekvésből csinálta. Fogtam a kezembe (én ültem) és úgy próbálta magát felhúzni. Ma fordult elő először
2015. jan. 30. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy ez a felhuzogatás mire utal, de a valódi felüléshez ennek még tényleg nincs köze, a babák nem úgy ülnek fel.
2015. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek ezt csinálja.
2015. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jól írja az utolsó, minden egészséges babánál megjelenik ez 3-5 hónapos kora között. az lenne a baj, ha nem. semmi köze az üléshez, ez egy reflex. 1-2 hónap múlva le is épül.

amit tehetsz, hogy nem ülteted. mert nem képes ülni, nem is akarja, ez egy kénytelen mozgás. ne fogd meg a kezét és vízszintesre fektesd

2015. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még jó, hogy nem izomtónus zavar, amit az első válaszoló írt
2015. jan. 30. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta időnként, semmi baja nem volt. Szerintem teljesen normális, hasaltasd sokat, akkor majd másfelé próbálkozik.

Az enyém amúgy 7 hósan ült fel magától mászásból.

2015. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!