Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezeljem a 2hetes babám...

Mivel kezeljem a 2hetes babám szemét, ha becsípásodik? A Floxal szemcseppet lehet használni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Vidd el orvoshoz, mert a csipásodásnak sok oka lehet. Lehet, hogy a könnycsatornája záródott el (gyakran előfordul), de lehet, hogy kötőhártya gyulladása van. Az orvos adjon rá szemcseppet, mert még elég kicsike!
2010. febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
először kamillás gézlappal finoman kenegezsd. Nekünk is ez volt. Használt. Ne szabad rögtön valami mesterséges dologhoz nyúlni. Ha nem javul majd a doktornő ír fel neki megfelelő szemcseppet.
2010. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is kamillás vattával törölgettem.
2010. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a védőnőt vagy a gyerekorvost. Az én kisfiam elsőször neomicint kapott majd tobrexet, és attól múlt el végleg. de ezekt csak orvosi ellenőrzésmellett lehet. nagyon picike még, én nem adék semmit ha nem orvos mondta.
2010. febr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak is volt, Neomicin-t kapott. 3 nap alatt elmúlt. Most 3 hetes.
2010. febr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kamillás törölgetést nem ajánlják, mert szárít, és allergizálhat is. Forralt, langyosra visszahűtött vizes vattával próbáld meg törölgetni KÍVÜLRŐL BEFELÉ.

Ha nem javul persze orvos. Nekünk is volt ilyen, kötőhártya gyulladása volt, nekik még nem tisztul jól a könnycsatornájuk sem.

Mi Brulamycin szemcseppet kaptunk és 1-2 cseppentés után rendbe is jött.

Jobbulást!

Beus

2010. febr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én is kamillás vattával törölgettem a szemét egy hetes korában, mikor becsipásodott. Elmúlt pár nap alatt. Védőnő is egyetértett.
2010. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam emiatt szemészeten a lányommal.A szemész adott szemcseppet,azt mondta,nem gond,6 hós kor előtt ne is vigyem vissza,mert általában elnövik.Mondtam neki,hogy eddig kamillateával törölgettem,azt mondta nem szabad,mert nagyon kiszárítja a szemét!

Kinőtte hál istennek ,egyik napról a másikra elmúlt,pedig nagyon durván csipás volt.Akkor kell csak elvinni,ha esetleg összeragadna neki.

6 hós baba anyukája

2010. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!