Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor egy nőnek babája...

Amikor egy nőnek babája születik, és ugye anya lesz belőle, akkor erősebb a baba és anya közötti kapcsolat, mint mondjuk az anya és apa közötti?

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A két kapcsolat teljesen más, szerintem nem szabad őket összehasonlítani. Az tény, hogy az anya-gyerek kapcsolat a legerősebbek közül való.
2015. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A két kapcsolatot nem lehet összehasonlítani. Teljesen más.
2015. márc. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet összehasonlítani. Anya és apa "bármikor" kiszerethet egymásból, hiszen nem lenne ennyi válás. De ahhoz, hogy egy anya szeretete elmúljon a gyermeke felé, nagyon nagy dolognak kell történnie, elég ha arra gondolsz, hány olyan anya tűri, hogy a gyermeke (nyilván nem kisgyermekkorban) bántsa, üsse, verje, mégsem tud annyira haragudni. Nyilván vannak kivételek, de általánosságban szerintem az anyai szeretet sosem múlik el. Bár innen nézve, végülis mondhatjuk, hogy erősebb anya és baba között mint anya és apa között, de teljesen más jellegű érzés a kettő. :)
2015. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy nagyon furcsa és erős kötelék alakul ki anya és baba között. Olyan megmagyarázhatatlan (tudod a láthatatlan kötelék).

A pároddal viszont megmagyarázható a kötelék, valamiért őt választottad, őt szereted.

A két dolog teljesen más, nem is lehet összehasonlítani.


Viszont azt elismerem, hogy a szülés utáni első hetekben, a baba töltötte ki a napjaimat, és a párom ezáltal háttérbe szorult. Viszont pont a kötelék segít ezen az időszakon is átlendülni, és megtalálni a köztes utat, ami mindenkinek jó.

2015. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. márc. 5. 13:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen más jellegű kapcsolat a kettő. Tény, hogy egy kis időre az apa háttérbe szorul, olyan értelemben, hogy a pici magatehetetlen emberke kiszolgálása az elsődleges feladat (de a normális családokban ez az apa számára ugyanúgy feladat, mint az anya számára), de ettől az anya még nem szereti kevésbbé a gyereke apját.


(csak egy magánvélemény: szerintem nem a szüléstől lesz valaki anyává)

2015. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
inkább arról van szó, hogy kinek van nagyobb szüksége rád...mindkettőt imádod, mindkettőért az életed adnád, de a szülés után a gyermekednek nagyobb szüksége van rád, minden időd lefoglalja, sajnos apára nem sok marad.
2015. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, erősebb! Bármi is történjék, a fiamat sosem tudnám elhagyni. Valóban a szülés után a férfiak kicsit háttérbe szorulnak, de én a saját példánkon azt látom, ebben nagyon is közrejátszanak. Volt egy elképzelésem, hogy a legtöbb dolgot együtt csináljuk, pl. együtt fürdetünk, akár az éjszakázásban is besegít, hogy többet és aktívabban tudjunk együtt lenni. Erre ő inkább elment focizni, haverokkal találkozni, mindig volt valami. Ezáltal én kimerültem, a rengeteg éjszakázás kiszívott teljesen, minden percemet lekötötte vagy a baba, vagy a házimunka. Ha jobban elosztjuk a teendőket, ne adj Isten együtt végezzük, akkor nem kerül háttérbe az apuka. Utána már könnyű azt vágni a másik fejéhez, hogy "nem foglalkozol velem, csak a gyerekkel...". Szóval én az első 1-2 évben rájöttem, mennyire is labilis az anya-apa kapcsolata, pedig a miénk már előtte több, mint 5 éve meg volt alapozva. Túl vagyunk a nehezén, már nem éjszakázok, több az időnk egymásra, így kezd visszaállni a rendszer. De az elmúlt évek tapasztalata alapján mondhatom, hogy (nálunk) sokkal erősebb a baba-anya kapcsolat..
2015. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

én azért jelezném az előttem szólónak, hogy 30 év múlva a gyermeked a saját családja fogja érdekelni, mint ahogy most te is előbbre helyezed a saját családod az életedben, mint anyukádat és apukádat. Azonban akkor is lesz egy valaki aki melletted fog állni, és nem hagy el: apa.

szorítsatok kicsit azon az apa-anya kapcsolaton :) természetes hogy egy babát nem hagy el az ember, és gondoskodik róla, most nagyobb szüksége van rád. De fontos, hogy a férjed érezze, hogy a második szerep most csak átmeneti.

2015. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En ugy erzem, hogy mindketto ugyanolyan eros, csak mas.

Mi nagyon kozel allunk egymassal a ferjemmel, s a pici meg kozelebb hozott minket. Olyan "ketten a vilag ellen" paros vagyunk. Szules utan sem szorult hatterbe, 3 hetig maradt itthon velunk, s mindent o csinalt szinte, hogy mi tudjunk egymasra hangolodni.

2015. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!