Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám 2 hónapos, napközben...

Kisbabám 2 hónapos, napközben alig alszik ha a vállamon el is alszik leteszem fél óra és fent van. Mit csináljak? Mi a teendő? Sajnos hasfájós is így nem mindig tudom, hogy a hasa-e vagy hogy kézben legyen. Lehet, hogy kézben akar lenni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Hat hónapos korig a babák nem "hisztiznek", tiszta ösztönlények még, nem képesek "gondolkozni", és "kijátszani" a szüleiket.

Ha sír, valami baja van. Mondjuk ha minden szopi között alszik fél órát, az nem is olyan rossz. :o)

Vannak babák, akik nem durmolják át a napot, már ennyi idősen sem.

Nekem a második gyerekemmel van ez, hogy a kiságyban max. fél órát alszik nappal, de ha az autós gyerekülésbe teszem, akkor órákat, mert a pocijának ez a lábtartás jobb. (Ha fekszik, akkor felhúzza a lábait, ebből láttam).

Próbáljatok rájönni, mi a baj, és hogyan jó neki. Ez nem mindig könnyű, de azért nem lehetetlen, ha figyeld a picit.

Minden jót!

2010. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem válaszolónak.Én 3 hós koráig ringattam,vagy csak a hasamon aludt el.Még bőven ráérsz erről leszoktatni,és LE LEHET!!!

Én 3 hósan kezdtem el szoktatni,hogy egyedül aludjon el az ágyában,úgy,hogy közben nem vagyok a szobában.Kb.4 hós kora óta úgy alszik.

Türelem,inkább élvezd ki míg ilyen kis bújós.

2010. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia

az én kislányom 7 hetes, és ugyan ez a helyzet.. nappal nem alszik,éjszaka sír a pocija miatt. kipróbáltuk a gripe water-t ez úgy tűnik bevált. (próbáltam az infacolt, espumisan cseppet is - ez jó volt, csak hasmenést csinált neki). kb 1 hete vettem észre hogy egyre többet alszik napközben (fél-1 óra) és éjszaka is egyre kevesebbet sír. viszont éjfélig nem hajlandó elaludni.

ha hasfájós a baba, a lábtartásából észre tudod venni és a keserves sírásából.. ilyenkor nagyon vörös lesz a fejük és görcsös a testtartásuk, a lábukat felhúzzák a pociig.

2010. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon örülök hogy ezt írtátok mert nem is bírom sírni hagyni.Csak néha kétségbe vagyok esve, hogy mi a baj, jót csinálok-e vagy sem. Én is úgy látom,hogy az infacol picit segít de inkább hasmenést csinál.

Köszönöm a megerősítést mindenkinek!

2010. febr. 16. 10:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Ti vittétek már ilyen picinek valahová? Pl.: bevásárolni vagy ilyesm. Hogy viselkedett?
2010. febr. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!