Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetlen dévényes van a...

Egyetlen dévényes van a városunban nem akar vállalni, szerinte nem oda tartozunk! Szerintetek?

Figyelt kérdés

nem egyszer vittem már a babát, először ferde nyak miatt akkor elküldött azzal, hogy masszírozzam mert feszes lehet egyik oldalon a nyakizma, megmutatta hogyan(közben a neten le van írva, hogy a Dévény módszer nem masszírozás!"A kezelés nem masszázs, attól mind szemléletében mind gyakorlatában eltér." [link]


ok, masszírozgattam nem haladtunk semerre, sőt még C tartássá is súlyosbodott(háziorvos nagy nehezen beutalt neurológiára, mert szerinte nem indokolt, a neurológus is kizárt mindent, baba korának megfelel, amiket tudnia kell, tudja, szülési, egyéb komplikációk nem voltak-így most csak annyi van valószínűsítve, hogy lehet a méhben lehetett kényszertartásban a helyszűkösség miatt, vagy elcsúszhatott egy nyakcsigolya, de erre vonatkozólag nem szokás vizsgálatokat végezni, nem betegség nem is szokták kezelni, én vagyok itt az egyetlen aki foglalkozik vele..)


elvittem kórházba ortopédus baba gyógytornászhoz, elmondta milyen nyújtógyakorlatokat végezzek vele otthon, plusz a neten is néztem ezt azt, a C tartás mintha már eltűnt volna(vagy ahogy nő a baba nem látszik..)csípője teljesen laza, nem kötött, de a nyaka még mindig ferde, de csak enyhén épphogy észrevenni, inkább csak bizonyos pózokban, ezt sem tudom a növésre fogjam e vagy a tornára, hogy enyhébben ferde (elvégre ferdegerincű felnőttek sem tartják ferdén a fejüket..)


visszavittem a dévényeshez, hogy i lettek nyújtva, lazítva az izmai, de még mindig ferde a nyak, ő közölte, hogy annak örüljünk, hogy nem súlyosbodott, nem stagnált, mintha javulna, és megint a nyakmasszázzsal jött(ami korábban nem ért semmit és amiből C tartás is lett)valamint TSMT tornát javasolt(amiről meg korábban olvastam a neten, hogy az neurológiai esetekre való, de hozzáűzte az egyensúlygyakorlatok majd késztetik a fejmozgatásra, hátha segít)

mindkétszer elkért óradíjat és kb addig voltunk nála, míg ezt most leírtam.


kérdem én, ahelyett hogy a masszázzsal jönne, meg hogy ide-oda küldözgetne, nem kellene inkább a babám tornáztatnia??


2015. márc. 15. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:

most tervezem visszavinni a kórházi gyógytornáshoz

ott meg érdekes, hogy nem kell beutaló, de még a TB kártyát sem éri el, a nevünket se, mintha szívességből vállalna....

vigyek ajándékot? ha igen, mit szokás?

2015. márc. 15. 22:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is C tartás volt, mint itòlag kiderült. A hàziorvos, a védőnő, az ortopédiai doki is azt mondta, h semmi baj, meghùzòdott a nyakizma szülés közben. Most 6 éves, s küzdünk a beszéddel, a mozgàsa pedig mackòs. Heti 2* logopédia, 2* úszàs, 1* szit. Mindezt persze magànban, mert a nevelèsi tanàcsadó vàlaszra sem mèltatott. Jàrtunk tsmt-re is, de szerintem nektek dèvènyes kell. A tsmt-s terapeuta is azt mondta, ha annak idején dévényeshez megyek, akkor nem szìvok később. Azt javaslom taposd ki magadnak a tornàt, jobban jàrsz.
2015. márc. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pécsí vagy? A pécsimamis cikk miatt kérdezem, ha igen tudok többeket ajánlani!
2015. márc. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

sajnos Szolnok, nem Pécs


én is úgy gondolom a Dévényesnek kellene vele foglalkozni, de már nem tudom mire gondoljak miért nem vállal(lehet nem elég a szakértelme...)


beszéde nem tudom le van e maradva(10 hós és ott tart, hogy aba aba aba apa apa ap, ge ge, evü, evü, ada ada ada, meg ajaaaa az anya, ha baj van)

mozgása kicsit "robotos" ahogy mászik, nem folytatólagosan jön a jobb kéz- bal láb, bal kéz -jobb láb a váltás között van egy törtmásodprcnyi szünet

(pár pillanatig látható, hasonló a baba 0:58-tól, vagy 1:10-től hosszabban látszik https://www.youtube.com/watch?v=jYcLCn6YPD4)

2015. márc. 16. 08:38
 5/7 anonim ***** válasza:

A Dévény Alapítvány honlapja szerint két gyógytornászuk is van Szolnokon. Próbáld meg a másikat!

[link]

2015. márc. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már próbáltam, a másik már nem praktizál
2015. márc. 16. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Mi is Szolnok megyeiek vagyunk. Ha gondolod átküldöm a TSMT -s terapeuta szàmát. Mi magànba jàrtunk hozzá, nekünk szimpatikus volt, csak szerintem hamarabb kellett volna mennünk hozzá.
2015. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!