Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha leesik egy baba (8hó)...

Ha leesik egy baba (8hó) cumija a földre, ahol járkál kutya, macska és a család utcai cipőben, simán visszadugják a szájába. Ha én ezen kiakadok (magamban, nem az én gyerekem), akkor az túlaggódás, mert első terhes vagyok, vagy csak józan ész?

Figyelt kérdés
Másik példa: skótjuhász a szobában, a szőre hol szálanként, hol csomókban a földön, baba 3 hetes. A büfikendőcske leesik , felveszik és tovább törölgetik vele a száját. Őszintén, ez mennyire normális? Én sem akarom sterilen tartani a gyerekemet, de nálam ez már rég túlmegy a civilizált higiénia határán. Vagy csak azért gondolom így, mert nagyon régen volt kisbaba a környezetemben?
2010. febr. 16. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém féléves,de simán visszarakom a szájába a cumit,ha leesik.De ez szoba,nincs állat.Kétnaponta porszívózok és nem mászkálunk csak zokniban.A többit én sem vállalnám be.Ki van zárva.
2010. febr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Hát, ez elég gáz....nem is értem, hogy felnőtt emberek hogy tudnak ilyen körülmények közé babát vinni. Szeretem a kutyákat, volt is 10 évig, de mióta anyuka vagyok tudom, hogy a kutyának a lakáson kivül van a helye.

Jó ég, kutyaszőr, kosz és csak 3 hetes a baba.

Ismerőseid? Én lehet, hogy "megsúgnám" a látottakat a védőnőnek, hogy esetleg Ő figyeljen erre és szóljon a szülőknek!

2010. febr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Én sem nevelem búra alatt a gyerekem, de ez már nekem is sok. Nálunk nincs bent kutya (az udvaron van kettő is) és szoktam porszívózni, takarítani, de ha leesik a fiam cumija én egyből megmosom meleg vízzel. Nem adnám úgy a szájába.... Nekem kicsit morbid, hogy kutyaszőrös környezetben nevelnek gyereket, de nem vagyunk egyformák.
2010. febr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van kutyám a lakásban!A szobába nem jöhet be és mi sem cipővel,vagy papuccsal.Hullik a szőre,mert ez természetes.Naponta 2x porszívózok,1x felmosok.Így is találok kutyaszőrt.A lányom 11 hónapos.Jön-megy.Gyakran megnézem a kezecskéjét,áttörlöm.A cumit mindig megmosom,bárhol essen le.A kutyáról annyit,hogy én sem így terveztem,sőt....Van két felnőtt gyerekem,nekem pedig egy komoly műtét után spontán nem lehetett volna.De lett!Ez az igazi öröm!A kutya pedig 8 éves volt,mikor terhes lettem.Dobtam volna ki?Többet kell takarítanom,jobban kell figyelnem a tisztaságra.Egyébként,amíg nem volt kutyám,addig sem mentünk be a szobába se cipővel,se papucsban.
2010. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Náluk is ugyanígy volt, sokáig nem jött a baba, vettek kutyát, macskát - ezek nyilván maradtak a kicsi megérkezése után is. Amúgy egyáltalán nem egy koszos, putris család (a férjem nővére) így "szabadszemmel" nézve, de amikor ilyeneket látok, akkor égnek áll a hajam. Külföldiek, védőnő nincs. Ráadásul így felnőtt egészségesen hat gyerek (a szüleik hat gyereke), nyilván nem szólhatok egy szót sem zéró tapasztalattal. De tudom, hogy furcsának néznek, amiért másak az elképzeléseim a higiéniáról (ha nem is szólok, de én másképp csinálom, mint ők). Hülyének nem néznek, betudják annak, hogy Magyarországon másképp csinálják.
2010. febr. 16. 08:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs állat, de féléves koráig én a sterilizáló folyadékba dobtam a cumit, ha lepottyant. Azóta csak lemosom forró vízzel, és kész. Az elején én is parás voltam, (első baba), de mára rájöttem, hogy a por, meg a többi kell ahhoz, hogy erősödjön az immunrendszere, de azért állatszőrös cumit nem raknék a szájába, főleg, mert borzalom érzés, amikor hajszál megy a torkomra:( Gondolom a kutyaszőr is hasonló lehet.
2010. febr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
en nem parazom tul a dolgot. ahhoz, hogy az immunrenszere eros legyen, sok koszt es bacit be kell nyalnia. a tesomat es engem bura alatt tartottak annak idejen a szuleim, allatit beteges, satnya kiskolykok voltunk. Nekem kethetente szurkaltak fel a fulem, mert allandoan be volt gyulladva. a fiammal ezt nem csinalom, egesz nap a foldon maszkal, utana a kezet a szajaba veszi. nem tudok allandoan mellette lenni es allandoan mosni a kezet. a bolcsiben sem hiszem, hogy tul steril a legkor, raadasul a gyerekek egymas cumijat kapkodjak be, es dugdossak a sajatjukat a masik szajaba. lekopogom, de eddig meg semmi baja nem volt es most 14 honapos.
2010. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt is jó olvasni, köszi! Remélem, találok majd valami egyensúlyt a normál tisztaság és mániákusság között, és nem leszek idegbeteg, ha a férjem családjához megyünk a kicsivel. Mert minél több ilyen "koszos dolgot" látok, annál kevésbé tudom magamban tolerálni.
2010. febr. 16. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!