Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos a kisbabám. Állandóan...

10 napos a kisbabám. Állandóan szopizni akar, csak így tud elaludni, büfiztetni nem akarom mert akkor felkel és újra csak szopizva tud elaludni. Azt gondolom nem éhes mert néha már a száján kifolyik a tejcsi. Mit tegyek? Cumit nem tolerálja.

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ugyanígy voltam a kislányommal. Állandóan a didin lógott,már elneveztem didinátornak:)) Én nem büfiztettem meg. Mindig mellettem aludt el az ágyban,a didin,és mikor már mélyebben aludt átraktam az ő ágyába. Nem volt gond abból,hogy nem büfiztettem,sosem fájt a pocakja. Csak miután lefektettem oldalra fordítottam a fejét,ha esetleg folyik a szájából a tej,nehogy visszanyelje. Most 6 hónapos és még mindig csak didivel alszik el,de nem bánom. Olyan jó érzés:))Ők nem csak evésre "használják" a didit,nekik ez megnyugvás is!!

2008. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek, mi is fél évesek vagyunk és szintén így alszunk el még mindig. Hidd el megtérül.
2008. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Akkor én is így folytatom tovább, ahogy eddig, csak izgultam, hogy nehogy valami bajt csináljak azzal, hogy kihagyjuk a büfizést. De ezek szerint nem lesz gond, amúgy nekünk sem fáj a pocink. Minden jót Nektek!
2008. aug. 26. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én kisfiam most 3 és fél hónapos. Egy hónapos koráig ő is egész nap csak szopni akart, nem mindig az éhség csillapításáért. A tej elég volt nekI,szépen gyarapodik. az első hetekben aggasztott, jó-e az, he állandóan szopik. azt gondolom, hogy a szüléskor érte valamilyen hatás, ami miatt ez így volt. Én nem szoptathattam meg rögtön, pedig nagyon készültem rá. védőnőm meggyőzött, hogy a babám majd szépen elválasztja magát, hagyjam őt nyugodtan szopni. tényleg így lett. Ma is igény szerint szoptatom, de el tudok menni vele sétálni, le tudom tenni a kiságyba. az éjszakát átalussza. A cumit és a cumisüveget nem fogadja el, én pedig nem erőltetem neki.

Szerintem folytasd az igény szerinti szoptatást, egy kéthetes babát még nem lehet elkapatni. a büfizéssel kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy a baba jelez, ha feszíti a pocakját a levegő. Én sem mindig büfiztettem. ahogy nőtt, egyre többet büfizett. pár hetes korában pedig még alig.

2008. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Neked is nagyon köszönöm a választ. Remélem ha már nagyobbak leszünk mi is ugyanolyan ügyesek leszünk mint Ti :) mert szerintem sem lehet elkényeztetni egy újszülöttet, főleg nem az etetéssel.


Nagyon jó egészséget Nektek!

2008. aug. 28. 14:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami, az én kislányom is elég nehezen született, 18 óra vajúdás után, és sajnos még inkubátorba is került 1 napra. De ma már minden rendben van, de én is hallottam már, hogy az így született babák még ragaszkodóbbak.
2008. aug. 28. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!