Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumis kérdés. Ezt hogy oldjam...

Cumis kérdés. Ezt hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

7,5 hós a kislányom, és már egyáltalán nem tud cumi nélkül aludni. Nem az a gond, hogy elalváskor kell neki, hanem éjszaka fölébred, ha nincs a szájában. Van olyan, hogy este fél kilenctől reggel 7 ig kb. 15-20x kelek fel hozzá. Igaz, hogy "csak" visszadugom a szájába és alszik tovább (nem kér enni, inni, nem kell ringatni, kivenni, stb.), de nem tudom, meddig bírom így az éjszakákat. :((

Hol rontottuk el? Másnak is van ilyen problémája? Mit javasoltok? Szerintetek le lehetne valahogy szoktatni a cumiról?

Már mondták, hogy ne adjam neki vissza, sírni fog, de le fog szokni róla,viszont én egyszerűen sajnálom sírni hagyni,a szívem szakad meg, és a vége mindig ugyanaz...

Egyébként nem lóg állandóan a szájában csak az alváshoz kell neki, de akkor nagyon. Minden vélemény érdekel, kérlek segítsetek! Köszönöm.


2010. febr. 17. 22:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ugyanígy volt. Már én is elkezdtem ilyen leszoktatós praktikákat olvasgatni, de 11 hónaposan egyszercsak (nappali alvásnál) kivette a szájából és messzire hajította. Azóta nem is kell neki, csak játszik vele. Most 15 hónapos :)
2010. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, csak szerintem ritka eset. Nem sok az esélye, hogy mi is így elhagyjuk a cumizást. :( Szerinted nincs valami megoldás?
2010. febr. 17. 22:46
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ilyen kicsi babát még hagyni kell cumizni. Szerintem tarts ki, biztosan fog ez változni. Nem lehet, hogy fogzik és azért kell ennyire most a cumi? Nem tudom, hogyan alszotk, de a legjobb megoldásnak az tűnik, ha közvetlenül az ágyad mellé rakod a kiságyát, hogy ha éjjel ébred, csak át kelljen nyúlni az ágyába és ne kelljen kikelned az ágyból. Esetleg a szobájába költözhetsz te, ha nagyon nem akarod/tudod a ti hálótokba vinni. Így épp csak megébredsz te is, könnyen visszaalszol és sokal pihentetőbb lesz az éjszaka. Tapasztalatból beszélek, csak nálunk a cicivel van hasonló, és mi levettük a felém eső oldalrácsát a kiságyának.
2010. febr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Szerintem se vedd még el tőle, kell neki. :) Ráérsz majd ezen gondolkodni, mikor majd kb. másfél éves lesz, mert akkor lefekvés előtt már el lehet terelni a figyelmét sok más dologgal. Pld. meséléssel, vagy adsz neki egy textilpelust, vagy babát, és azt fogja majd ölelgetni. Háát.. addig meg TARTS KI! :)


Amúgy drasztikus megoldás lenne rá, de akkor kb. egy hétig rémálom lenne minden éjszakátok (elvenni tőle és kész), de ezt gondolom nem akarod Te sem.

2010. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Velünk egy hálószobában van, és sajnos a szoba adottságai miatt nem tudom az ágyát a miénk mellé tenni. Egyébként még nincs foga, de jön neki. Úgyhogy egy ideig még biztos szenvedünk.
2010. febr. 17. 23:06
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem akarok neki lelki törést okozni azzal, hogy nem adom vissza a cumikáját, hiszen tényleg kicsi, csak néha úgy érzem, hogy ez így már tarthatatlan: ilyenkor gondolkodom más megoldásokon. Egyébként meg fél perc után mindig megsajnálom a kis drágát! :))
2010. febr. 17. 23:13
 7/18 anonim ***** válasza:
Megértelek. Az éjjeli többszöri kelés kikészíti az ember lányát. Nálunk 8 hónapos kora körül (mikor jött a 2. két foga) volt olyan, hogy egy éjszaka én csak 2-3 órát aludtam, a többit vele járkáltam fel-alá, hogy apa tudjon aludni (pedig nem alszunk a gyerekkel egy szobában). Nem kívánom vissza azokat az éjszakákat. De már elmúlt szerencsére :))
2010. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Vicces! Ahelyett, hogy aludnánk, itt pötyögünk a gép előtt még ilyekor is! :-))
2010. febr. 17. 23:27
 9/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 21 hós és még mindig cumival alszik el. 2x is már majdnem leszokott a cumiról, mert időnként szétrágja, és olyankor nincs mese, új cumi kell. Most legutóbb valamiért az új cumit undorítónak találta, bekapta és öklendezett. Napokig úgy aludt, hogy fogta a kezében a cumit, de akkor se engedte el... aztán csak megbarátkozott vele. Én sem erőltetem még a leszokást, napközben egyáltalán nem cumizik, az éjszakákat átaludja... de hogy a kérdésedre válaszoljak, amikor kisebb volt, mi ezt úgy oldottuk meg, hogy mielőtt mi lefeküdtünk, mindig megkerestük a cumiját - ő ugye addigra már rég aludt, és a cumi már nem volt a szájában, hanem a kiságy leglehetetlenebb helyein. És mindig úgy feküdtünk le, hogy a cumit a kis keze mellé, közel az arcához tettük, így ő amint megébredt mindig megtalálta a cumiját, mostanra nem kell ezt csinálni, ha megébred is, félálomban kitapogatja a cumiját és visszaveszi a szájába.
2010. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mi 1 eves koraig egyutt aludtunk a lanyunkkal. Azutan mar magatol is megkeresgeli a cumeszt. Igaz neki tobb van az agyikoban es valtogatja kedve szerint. De van hogy anelkul alszik tovabb, ha netan kiesett a szajabol. Amugy probaltad mar hogy tobb cumit tegyel koreje. Valamelyik "baba altatatos" konyvben ezt tanacsoljak.
2010. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!