Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen támogatást tudok kérni...

Milyen támogatást tudok kérni az önkormányzattól? Férjem munkanélküli lett én meg gyed-en, hasamban a picivel. Mit tehetek, nagyon kell a jó tanács.

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett erre még a legrosszabb álmomban sem gondoltam, hogy megtörténik, eddig sem álltunk jól de elvoltunk...

Most mit tegyek? az önkormányzat milyen támogatást tud adni? gyerekvédelmit kapunk már tavaly óta, de az nem pénzbeli témogatás.

Még mit lehet ilyen esetben kérni?Esetleg a születendő gyermekre lehet, még elég sok mindent be kell szereznünk.

a nagyról nem sok minden maradt mert kölcsönadtuk és nem kaptuk vissza csak töredékét.

ezért gondoltam, hogy talán az önkormányzat ebben is segít valamit...

Vagy a különböző szolgáltatok adnak valamilyen kedvezményt ha benyujtjuk, hogy milyen helyzetbe kerültünk?

Sajnos a lakáshitelünk is duplázodott és van mellette más hitel is.

Segítenétek nekem jó tanácsokkal?

Hova forduljunk?

Köszönöm


2010. febr. 18. 15:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy sajnos ebben a hónapban 3 csekkel elmaradtunk (rezsi) ezen tudnak segíteni?
2010. febr. 18. 15:51
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültetek!

Az önkormányzati támogatásokról nem sokat tudok,de azt igen,sajnos tapasztalatból,hogy pl a DÉMÁSZ le sem to..a,hogy mi van Veletek.

Mi is részletfizetési kérelmet írtunk,ránk sem bagóztak,küldték a következő csekket és rá egy hónapra,hogy visszamenőleg nem kérhetünk semmit.Pedig nem is visszamenőleg kértük.Ennyit a szolgáltatókról...

2010. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

jaj, remélem itt ahol mi élünk azért megpróbálnak segíteni

Ezt senki nem tudhatta előre, hogy ez fog történni...

Akkor nem vállatuk volna a második babát, bár mindegy is lett volna talán mert ha vissza szeretnék menni dolgozni a régi helyemre nem vesznek vissza, mehettem volna én is munkanélkülire :(

Nagyon elvagyok keseredve, hihetetlen hogy nem segítenek pedig szerintem meg tehetnék.

Jővő héten elmegyünk az önkormányzathoz, hátha...

2010. febr. 18. 16:00
 4/15 anonim ***** válasza:

Lakásfenntartási támogatás(asszem max.10.000.-/hó egy évig)

Krízis segély(20-100.000.-)

Egyszeri szociális segély

2010. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ennyire nincs kilátás munkát keresnie a férjednek?

Merre fele laktok, és mi a foglalkozása a férjednek?

Nagyon sajnálom, de olyan furi hogy egyböl segélyt szeretnél és arrol egy szót sem írsz hogy miért nem talál a férjed új munkát.

Talán szeretete szolgálatokat kellene megkeresni, baba dolgokat kérni. Az önkormányzathoz meg be kell menni és megkérdezni.

2010. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.Ezt a krízis segélyt mi megpróbáltuk,simán kapnunk kellett volna,de úgy dobták vissza,hogy csak pislogtunk.

Remélem Ti több sikerrel jártok.

2010. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Először is nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Hidd le, nagyon sokan járnak még hasonló cipőben...többek között mi is a párommal. Azt sajnos nem tudom, hogy az önkormányzat tud-e valamilyen segítséget nyújtani, de azt tudom, hogy a legtöbb banknál - írtad, hogy van több hiteletek - van olyan lehetőség, hogy lehet kérni egy pár havi fizetési halasztást, vagy van az úgynevezett lakásmentő hitel, ami 20 e forintos befizetést igényel a részetekről minden hónapban 2 éven át, a többit az állam átvállalja. Kérdezz utána a bankodnál. A csekkekkel kapcsolatban: ha még csak ebben a hónapban van elmaradásod, semmi probléma. Próbáld meg előre jelezni a szolgáltatóknál, hogy előreláthatólag fizetési nehézségekkel fogtok küzdeni, milyen lehetőségeket tudnak felajánlani. Remélem segítettem, sok sikert és kitartást nektek. :)

2010. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszi nektek

Próbál Ő munkát keresni ne hogy azt gondoljátok, hogy itthon ül és vakarja...

Nem erről szó sincs, sajnos nincs szakmája eddig egy elektronikai cégnél dolgozott betanított munkásként.

A banknál ahol van a lakáshitel segítenek már voltunk benn, de a másik 2 bank nem segít, azt mondják munkanélküliségre nem szól a biztosítás, jó mi?


remélem mi hamarbb találunk megoldást még mielőtt a kicsi megszületik.


Azért a segélyre gondoltam elöször mert más nincs aki tud segíteni, nem pont pénzbeli támogatásra gondoltunk hanem pl. rezsi átvállalásra amég nincs meló.

tudom, hogy sokan járunk egy cipőben épp ezért is itt kérdezösködöm, hátha valaki okoabb ezekben a dolgokban mint mi.


Köszi nektek mégegyszer, imádkozom hogy hamar rendbe jöjjenek a dolgok...

2010. febr. 18. 16:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Bemehetsz az önkormányzathoz és elmodhatod a problémátokat. A férjed elmehet a munkaügyi központba ahol tudnak neki segíteni, akár azzal is, hogy tanfolyamon szakmát tanul ami ingyenes. A feltételeket ott elmondják.

A számlákat nem fizetik ki csak úgy helyettetek, ezt ne is várd. Beszélhetsz a védőnővel is aki a születendő babának tud ruhát meg olyanokat szerezni ami kell neki. Itt max tanácsot adnak és néhányan segíteni is tudnak, de nektek kell utánnajárni és változtatni a helyzeten. A párod végigtudja járni amiket írtam, Te pedig a védőnőddel beszélhetsz. Remélem sikerül megoldanotok a problémát.

2010. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én javaslatom: a férjed maradjon otthon gyes-en (gyedet le kell mondani, gyest igényelni) és te menj vissza dolgozni.

Mivel a gyerekmég nincs 3 éves, ezért vissza KELL vegyenek dolgozni és a gyerek 3 éves koráig nem is rúghatnak ki. Mivel várandós is vagy, így aztán pláne nem rúghatnak ki.

Akkor dolgozhatsz te a szülésig, apa meg gondozza a nagyot.

Így tudtok a legtöbb bevételre szert tenni (neked fizetés + gyes).

2010. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!