Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ragadhat össze a lányokn...

Mitől ragadhat össze a lányoknak (csecsemő) a punijuk?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam ,hogy a popsikrémmel vigyázzni kell, mert hámosító van benne és ha a "puniba" kerül összenövesztheti. Persze nem egyik napról a másikra!
2010. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit tudnak bizonyosan, hogy mikrosérülés okozza, majd pedig valami kozmetikum amit a babáknál használunk, vagy egyenesen az az anyag, amivel a popsitörlők át vannak itatva. Itt a körzetben a védőnők azt hitték, hogy rájöttek az okára és a Sudocrem a ludas, de mi rácáfoltunk, sosem használtam, mégis összenőtt neki. Maradt az időnkénti szétválasztás, A vitaminos lemosás. 1 éves kora körül nőtte ki.
2010. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont a napokban küldtem körbe az ismerőseimnek.


Az alábbi linken van a teljes cikk, de kimásoltam belőle a lényeget.


[link]



"Dr. XY elmondja, hogy kis százalékban, de előfordul a szeméremajkak letapadása, vagy a hüvely-nyílás tulajdonképpeni összenövése, amely a hámszövet reakciója. Nagyon kevesen tudják, de sajnos ennek az oka a popsitörlő-kendőkben, illetve a hámosító, ápoló kenőcsökben keresendő. Ha ugyanis a hámréteg sérülését akarjuk orvosolni - mondjuk a baba popsiján -, feltétlenül ilyen anyaggal átitatott törlőkendőt használunk, vagy vastagon bekenjük ápoló krémmel. Valószínűleg a szülők nagy része a nemi szervek környékét is ezzel törölgeti. Nos, itt is hasonló hatást kelt: a hámsejtek, hámszövetek termelődését segíti. Tehát ha egy mód van rá, ne használjanak a szülők popsitörlőt „általános tisztításra”, a nemi szervek környékét vagy vízzel öblítsük, vagy puha, vizes textilpelenkával törölgessük át. Ha pedig mégis problémát észlelne a szülő, feltétlenül forduljon szakemberhez!"

2010. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!