Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki kisfiával járt már a Heim Pál Kórház sebészetén kuki-ügyben? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam, a gyerekorvos szerint nincs valódi fitymaszűkülete. Egyáltalán nem lehet mozgatni a bőrt a kukiján. Azt javasolta, a sebészeten mutassam meg, és ott eldöntik, hozzá kell-e nyúlni. Szerinte még ráér, mert a pelenkában vissza fog tapadni. Én meg nem tudom, mivel teszek jobbat a gyerkőcnek...
2010. febr. 19. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az offért csak azt a karom kérdezni,hogy mikortól kezdted el húzogatni neki?Mert olvastam itt olyat hogy 1 éves kortól lehet és olyat hogy már mihamarabb el kell kezdeni húzogatni.A pelenkában amúgy hogy tapadna már vissza ha folyamatosan van mozgatva?Hát szerintem amúgy jobb ha megmutatod és nem húzod tovább.Nekem 3 hós a fiam és már tök jól látszik a feje a kukijának és nem eröltettük,mindig csak annyira húztuk le amennyire engedte.
2010. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Neki semennyire sem lehetett mozgatni, sem a védőnő, sem a doki nem javasolja, hogy huzogassam, mert berepedhet a bőre, ami hegesedést okoz, és még rosszabb lesz. Fürdéskor mindig megpróbálom, amennyire engedi, de sajnos nem mozdul. Pont ezért mondta a doki, hogy van ilyen hajlam, és valószínüleg vissza fog tapadni amíg a pelenkában lesz.

Van olyan ismerősöm, akinél ugyanez volt a helyzet, és egyszer csak magától elkezdett felszakadozni a pelenkában, szóval nem kellett hozzányúlnia orvosnak.

2010. febr. 19. 23:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor az én fiamnak nézte meg a dokinő és "felhúzta" neki is be volt repedve és azt mondta ne foglalkozzak vele nem fáj neki.És tényleg igaza volt,mert nem sírt amikor csináltam neki és el is múlt,nem lett sebes.Nekem még javasolták azt is hogy popsi krémet tegyek oda neki és nem tapad össze.

Első voltam.

2010. febr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A doki nekem azt mondta huzogatni kell, mikor megmutatta kicsit berepedt, adott rá Bactroban kenőcsőt, nagyon szépen fel lehet húzni a bőrt. Szerintem mihamarabb vidd el dokihoz, nézzék meg.
2010. febr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, csak az én fiam 13 hónapos. Az egy éves vizsgálaton mondta a doktornőnk, hogy van egy enyhe fitymaszűkülete (Hát nem tudom mennyire enyhe, de szinte meg se moccan a kukiján a bőr), és hogy nem kell bántani, nem szabad piszkálni, mert hiába is szednék fel, a pelus alatt visszatapadna. Azt mondta nem fog hozzá nyúlni, ráérnek majd szobatiszta korában műteni, ha esetleg szükség lesz rá. De ő is azt mondta, hogy van akinek addigra magától felválik.
2010. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok!
2010. febr. 23. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!