Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik a gyermekük 2...

Anyukák, akik a gyermekük 2 éves korában visszamentek dolgozni, mennyire nehéz egy ilyen pici mellett munka után még a gyerekkel foglalkozni, hétvégén házimunkázni, nagyon fáradtak voltatok/vagytok?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 22. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hozzá kell szokni.

Nekem nem annyira megterhelő, mert a férjem elvégzi a házimunkát, ha éppen ő van itthon, úgyhogy nem mindent nekem kell hétvégén.

2015. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előbb is visszamentem egy kicsivel.

Egyedülálló anya vagyok egy gyermekkel- tényleg egyedül, nincs segítségem, nem élnek nagyszülők stb.


Ennek ellenére nem panaszkodom.

Szerintem az a kulcsa a dolognak, nálam az jött be, hogy jól beosztom az időmet. A munkám hullámzó (most is vanidőm ide írni), de pl. el tudnám intézni neten az átutalásokat, tudnék programokat nézni pl. hétvégére- máskor meg enni sincs időm- de gondolom sok más szakma is ilyen.

A háztartási munkát én soha nem hagyom hétvégére, így nekem is van lehetőségem és esélyem pihenni, kikapcsolódni és nem a hétvégét is rohanással meg munkával tölteni, hanem együtt a gyermekemmel, kimozdulni vagy társasozni stb.

Nálunk be van osztva (jó, nem mereven, de azért következetesen), hogy pl. melyik napokon mosok, másnap kivasalok, általában meleg egyszerű vacsorát készítek stb.

Egyedül a nagytakarítások azok, amelyeket nagyon nehéz egyedül kivitelezni, de ha van apuka vagy családtag, aki legalább a kicsire vigyáz vagy addig tesznek pár kört biciklivel vagy játszótereznek, akkor az is pikk-pakk meglenne- nekem ezért fizetnem kell.

(mert nem vicces a létrán állni, miközben a gyerekem meg alattam próbálkozik ugyanezzel :)


Igyekeztem könnyebbségeket keresni a saját háztartásomban. Ilyen megoldásokat vagy ehhez hasonlóakat biztosan más is tud találni.

Nálam pl. bejön a havi 1* tesco online házhozszállítással rendelés (tudom, nem minden településen elérhető)- de így nem kell az alapdolgokat cipekedni (pl. liszt, ásványvíz, olaj- ezeket személyes közreműködés nélkül is meg lehet venni), a kiszállítást este 20-22 közé kérem, kis borravalóért bekapolnak abba a szekrénybe, ahová kérem és még mindig olcsóbb, mint autózni, kényelmesebb, mint cipekedni és nem is időrabló, mint egy 2 órás bevásárlás a főváros peremén.


Ugyanígy van takarító robotom- a napi porszívózást megoldja délelőtt, amikor nem vagyunk otthon- ez nem mentesít mondjuk heti 1* felmosás és nagy porszívós feltakarítástól- de minden körülények között vállalható az otthonunk és már nem kell rá időt áldozni hétköznap (és mivel naponta megy 2 órát, észrevehetően kevesebb a szálló por pl. a polcokon is!)

A kicsit fektetem 20.00-20.30 között, utána pl. tudok vasalni úgy, hogy közben híradót nézek, az nem egy nagy dolog és hetente 1* lemegy monduk 1,5 óra alatt minden (pedig én az ágyneműt és a kisfiam trikóit is vasalom,irodai környezetben dolgozom, így azokat is).


Hétköznap is mindig van esti mese, általában minden másnap társasozunk vagy logico, lük és persze a kicsit is befogom a munkákba, addig is együtt vagyunk, beszélgetünk (pl. adogatni a csipeszeket).

Jó szervezés, nekem ez vált be és nem nehezebb, mint előtte.

2015. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi utolsó a választ!és mennyit dolgozol egy nap átlagosan?hétfötöl péntekig dolgozol?
2015. ápr. 23. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:

2. - hosszú- válaszoló vagyok.

Teljes munkaidőben dolgozom.

H-CS 8-17-ig, pénteken 14-ig, de sokszor ez is inkább 16 óra, mert munka az van bőven.


A kisfiamat 1/2 8-ra viszem be (mostmár ovis, de bölcsiben is ugyanez volt a munkahelyem, időbeosztásom), ha bentről sikerül néha 17.00 előtt elindulni, akkor is leghamarabb 17.15-kor tudom felvenni.

Pénteken alvás, uzsi után már ott vagyok.

Bár magánoviba járunk, a gyerekek többségének dolgoznak a szülei. Ahol nincs pici tesó, kismama stb. otthon, azokat a gyerekeket is hasonló időben viszik, mint én.

2015. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!