Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondjatok hogy gyumloccsel...

Azt mondjatok hogy gyumloccsel nem lehet szoptatast kivaltani, az csak desszert, akkor a delelotti szopit hogy valtjuk ki?

Figyelt kérdés
Pl.most adtam neki almapepet,evett egy kevesett,mit adjak egyebet neki ha nem nagyon izlik.A barackot se eszi...
2010. febr. 22. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

a fiam bőven kibírt gyümölccsel 3 órát. szóval ez nem feltétlenül igaz.

amit ehet már, azt mind kipróbálhatod, hátha ízlik neki vmi.

2010. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kibírt a gyümölccsel 3 órát. igaz levertem hozzá sinlacot ami táplálóbbá teszi. és az íze is jobb tőle. próbáld ki hátha így jobban megeszi!
2010. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezt a butaságot? Egy kaja gyümölcs, nyugodtan ki lehet váltani vele a szopit, teljes értékű étkezés.
2010. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem próbáld ki.Van gyerek akinek elég és van akinek nem.Az én babámnak kevés,ha csak gyümit adok neki,igaz ő már nagyobb,hét hónapos.Én keverni szoktam rizs-vagy búzapehellyel.Vagy babakekszet keverek hozzá.A banánt pl. anyatejjel,vagy tápszerrel higíthatod picit.Ha az elején vagy még a hozzátáplálásnak,akkor ne csodálkozz,hogy egyszerre nem eszik sokat,mert lassú folyamat míg kiválthatsz egy teljes étkezést.Nyugodtan szoptasd meg utána és akkor eleget eszik.
2010. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De!! épp ez az hogy a gyümölcs is ugyanolyan étkezés egy csecsemőnek...

Nem desszert, hanem rendes étkezésnek minősül az is.

Ha van tejed akkor reggel szopi, délelőtt gyümi (amennyit eszik és amelyiket elfogadja én fiam pl. utálta az almát, barackot, banánt, meggyet viszont imádta) majd utána szopi ha még kér.

Ezután a többi étkezés attól függ hány hónaposak vagytok. Ha még csak most kezdtétek a hozzátápit (4 vagy 6 hósan) akkor a többi étkezés is szopi, majd egy 2-3 hét múlva ebéd időben jöhetnek főzi félék (répa krumpli sütötök stb.) és azt is eszik majd fokozatosan emelve az adagot de utána megszoptathatod még ha még kéri.

Ha tápszeres akkor nem tudom:) hogy megy ez, hogy ha nem eszik elég gyümit mondjuk akkor tápszert kell e kapjon utána de gondolom igen.

2010. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A védőnőm is azt mondta, hogy nem lehet kiváltani. Dehogynem lehet.

A tízórai véleményem szerint nem főétkezés, ezért szerintem nem kell nagy kajálást rendezni vele. Arra való, hogy reggeli és ebéd közt bírja a gyerek (van, hogy nem bírja, előfordult már nálunk is). Nálunk reggelire szopi van 6-7 körül, 9-10 felé gyümölcs, 12-13 között meg ebéd.

A gyerekorvosunk szerint ez így jó. Az uzsonnát épp ma kérdeztem, mert mindenki a tejpépet tukmálná nekünk, de arra is azt mondta, hogy egyrészt divat, másrészt meg ha van anyatej, minek a tejpép? Gyümölcs, zöldség elég jó délutánra is.


Alma és barack után szerintem adhatsz sütőtököt, céklát (ez almával keverve isteni), később banánt, ha van szilvád megbízható helyről akkor azt is. Nem írtad, hogy anyatejes-e, akár azzal is megpróbálhatod eleinte keverni pl. a sütőtököt, vagy ha már gyümit nem kér, adhatsz utána tejet/tápszert. A főzelékeket is kezdheted majd, nem kell megvárni, amíg a tízórait kiváltod.

Az üveges kaját az én gyerekem nem hajlandó megenni. Eleinte volt még 1-2 fajta, amit elnyammogott, de az őszibarackot például kizárólag eredetiben ette, üvegesből nem. Azért írom, mert lehet, hogy a tiéd sem szereti.

A másik: lehet, hogy azért nem kell neki, mert még nincs készen rá. Az én lányom 5 hónaposan kiköpte az almát és barackot is 2 kanál után, és fájt a hasa tőle délután, 6 hónaposan meg zokszó nélkül megette.

Ez is lehet egy ok.

2010. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valoszinu hogy egy kicsit ossze is zavartam ,mert anyatejes volt hat honapos koraig,ugy kezdodott az egesz hogy kezdett nem lenni eleg neki a szopizas,ezert elkezdtem adni neki a Humana 1 -et az orvos tanacsara potlaskent,majd delelott almat+szopi,delben pedig fozeleket,persze kostolni+szopi,delutan pedig volt olyan hogy csak tapszert adtam mert egyszeruen sirt a mellemen,este pedig tejpep vagy tapszer.
2010. febr. 22. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!