Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami komolyabb baja?

Lehet valami komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt megszületett a kistestvérem. Ma reggel vagy tegnap este felöklendezte az anyatejet,vért vettek tőle. Az is zavarja az orvosokat,hogy nem sírós,feltűnően nyugis. Mi baja lehet? :((

2015. máj. 14. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
hát az enyém is feltűnően nyugis volt és egyáltalán nem volt sírós újszülöttként...nekem nem mondták az orvosok hogy ez rosszat jelentene...a bukás meg tök normális, ha tele eszi a pociját...de nyilván az orvosok jobban tudják, nem hinném hogy komoly baj lenne
2015. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,csak aggódunk míg nincs meg a vérvétel eredménye!
2015. máj. 14. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Emiatt történt vérvétel?

Szerintem rutineljárás, hogy vért vesznek újszülöttől. Nem úgy tűnik, mintha bármi baja lenne a leírás alapján.

2015. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én babám szinte meg sem szólalt míg a kórházba voltunk. Mindenkinek a babája csak úgy sírtak,sikítoztam "mert ilyen is volt ám" az enyém meg tök csendben nézelődött:) Mikor mentek érte a csecsemősökhöz este akkor ő pl mindig aludt kivétel nélkül.

Az,hogy egy baba bukik hát elég gyakori jelenség.

Vérvétel meg lehet egyszerű rutin is. Azt hiszem az én kincsemtől is vettek vért. Mivel 3kg alatti volt (2950) ezért cukrot kellett nála nézni..

2015. máj. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vért minden babától vesznek, PKU, egy csomó dologra szűrik benne

2. felöklendezi, evileg annyi még nem termelődik, de simán túlehette magát, vagy komolyabb dolgok (nekem tejérzékenységem volt 1,5 éves koromig, anyatejet, tejalapú tápot sugárban hánytam/fostam vissza, meg aztán a joghurtot, stb. is)

3. a kh-ban jó helyen van, ha felkerül az intenzívre, az sem egy tragédia, ott legalább 0-24 figyelik (én 1 hós koromig voltam PIC-en, míg nem találták meg a kaját, ami bennem is marad)

2015. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Habos nyákot öklendezett fel,jó lett a vérvétel eredménye,elvileg náthás lehet vagy nem tisztult ki a folyadék még belőle amit nyelt szüléskor.

Köszönöm a válaszokat! :)

2015. máj. 14. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!