Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fülhőmérő vagy homlokhőmérő?...

Fülhőmérő vagy homlokhőmérő? Digitális pelenkára csiptethető lázfigyelő, vagy lázfigyelő matrica?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Melyiket javasolnátok egy 1,5 éves kisfiúnak, aki a sima digitális lázmérőtől hisztirohamot kap, tehát az nem jöhet szóba.
2010. febr. 24. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan homlokhőmérő van, amelyik fülhőmérő is, az utóbbi használatát csak 3 éves kor fölött ajánlják.

A dokik szerint nem megbízhatóak, de az én fiamnak szinte lehetetlen a popsijában megmérni a lázát, így ezt használom. Ha lázat mutat, akkor ellenőrzöm a simával, de eddig még pontosan ugyanannyit mért mind a kettő. És ez csak egy csippantás, még élvezi is, a popsis mérés után egy hétig harc a pelenkázás.

2010. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sima hőmérővel (hagyományossal) hónaljban mérem.

A digitális eddig soha nem mért jól!

20 hós baba anyuja

2010. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Lázmonitor!

100% pontosat mutat és 24 órán keresztül megfigyeli a babát, én a nagyfiamnak is használom még.

3600 ft de a legegyszerűbb megoldás, nem kell éjszaka is óránként mérni,mert folyamatosan figyel

2010. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fülhőmérő semmit nem ér, össze-vissza mér, nem mindegy milyen mélyre teszed, ha fél miliméterrel beljebb teszed többet mutat. Homlokhőmérőről nem tudok nyilatkozni. Matrica lejön. Lázfigyelőről szintén nem tudok semmit, de nem tűnik túl stabilnak, az én másfél évesem kb. 10 mp alatt lemozogná magáról.
2010. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs a közbeszólásért, de hol lehet ilyen lázmonitort venni?
2010. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lázmonitorból a digitálisra gondolsz ugye? És nem mozogja meg szedi le magáról a gyerkőc?
2010. febr. 24. 22:11
 7/10 A kérdező kommentje:
És ha elmozdul, nem csipog feleslegesen pl. éjszaka, nem méri bele pl. hogy takaró alatt van a gyerek stb. ?
2010. febr. 24. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:

Különböző funkciók vannak rajta, pl. takaró alatti mérés, nem jön le, mondjuk én nem is a pelusra teszem, hanem ilyenkor vastagabb gumiszalagos pizsinacit adok a kicsire is és arra kell rápattintani, kizárt, hogy elmoccan.

Akkor csipog csak, ha nagy eltérés van hirtelen az addig mért értékhez képest.


Gógyszertárban szokott lenni én rendeltettem, 3600 ftvolt, és erre azt mondom, hogy megérte az árát

2010. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lágler Tímea válasza:

Sziasztok! Már egy másik topikban is írtam, csak segítségképp, mert mi annak idején nagyon kerestük a lázfigyelő matricát, amit a kisfiam születésekor a felicitas-csomagban kaptunk.

Nekünk abszolút bevált, nem kellett ébresztgetni a gyereket a lázméréshez éjszaka, és a fenekébe sem kellett dugdosni a hőmérőt. Homlokra ragasztottuk a matricát, és egyáltalán nem vált le. Igaz, sosem használtuk 48 órán keresztül, de volt hogy közel 24 órán át rajta volt.

Tudom, hogy nem ad pontos értéket, de szerintem nem is ez a lényege. Ha hirtelen elkezdett emelkedni a láza, mindig megmértem rendes hőmérővel is. Viszont feleslegesen sosem zaklattam szegényt.

Na a lényeg: próbáltam utánajárni, de sehol nem kaptam. Írtam a Felicitasnak, küldtek kettőt ajándékba, de sajnos elég hamar elfogyott (közbejött egy jó kis szalmonella).

Pár hete akadtam egy oldalra, ahol árulnak ilyet. Bár már nagyobb a kisfiam, de azért rendeltem belőle. És teljesen oké a dolog, szóval nagyon ajánlom:

www.happyant.hu (remélem, jól írtam le).

2011. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rambola Barbara válasza:
Javaslom figyelmetekbe a következő oldalt: [link]
2014. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!