Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babahámot? Babpórázt...

Milyen babahámot? Babpórázt ajánlatok? Hol és merre célszerű venni? Melyik márkát? Kb milyen árakra számítsak?

Figyelt kérdés

Tudom sokan azt fogják írni micsoda szörnyűség - a gyerek nem kutyus. Viszont kis korkülönbséggel többgyerekes és ikres szülők talán átérzik a helyzetem.

Alig több mint másfél év a kórkülönbség a fiaim között és a nagyommal egyszerűen nem alakult ki a helyes utcai közlekedés. A nagyom borzasztóan rakoncátlan, a kicsi meg még babakocsis. Ha egyedül (nagy ritkán) megyek csak a nagyommal akkor nincs semmi gond hisz van 2 szabad kezem és könnyebb utána is futnom. Viszont (általában) 2 gyerkőccel közlekedek .Először kiválóan megfelelt a tesóbabakocsi, de már a nagy hallani sem akar róla. Persze a kicsi is már elindult, de ő legalább még a babkocsiban marad ha megyünk valahová.



#gyerekpóráz #babahám #gyerekhám #babapóráz #baba hám #baba póráz #gyerek hám #gyerek póráz
2015. máj. 19. 00:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%

" nem alakult ki a helyes utcai közlekedés. "

Senkinél nem alakul ki, senki sem születik tudással a fejében. Erre van a szülő, hogy tanítsa és nevelje a gyerekét.

2015. máj. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Wiky93 ***** válasza:
25%
Azt hittem nincs olyan "anyuka" aki ilyet használna..:(
2015. máj. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Carragher_x ***** válasza:
49%
Vazze, a helyes utcai közlekedés az nem "kialakul", hanem meg kell tanítani a gyereknek. Ne pórázt vegyél, hanem tanítsd meg biztonságosan közlekedni!
2015. máj. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Carragher_x ***** válasza:
29%

"ez nem arra van kitalalva ,hogy a gyerekeket megalazzak" - Persze, hogy nem arra van kitalálva, de attól még sztem igenis megalázó.

Az meg elég hasznos válasz, amit már ketten is leírtunk, miszerint a kérdező elképzeléseivel ellentétben a helyes utcai közlekedés az nem csak "egyszerűen kialakul", hanem arra bizony meg kell tanítani a gyereket.

2015. máj. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%

Legjobb e célra (és nem is ciki) a kapucnis felső vagy bármilyen kis hátizsák, sőt kismotorra kötött madzagot is láttam már (ez utóbbi nem csak féknek, húzónak is jó).

Egyébként meg google és máris láthatod a választékot, pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

Én azt tartom kifogásolhatónak, hogy miért vállal valaki sok gyereket kis korkülönbséggel, ha nem bír velük és nincs segítsége. Itt is olvastam már, h valaki azt a tanácsot kapta a déditől, h kösse a baba lábát a kiságyhoz, úgy nem mászik ki, ő meg mehet dolgára, bárhová. Vagy a földeken a kicsinek ástak egy hónaljig érő gödröt a földben, beleállították, h ne kószáljon el és lehetett estig kapálni. De hát régen nem volt fogamzásgátló, az asszony szült, amennyi jött. Valahogy őket könnyebben megértem, nem tudtak tervezni, kényszermegoldásokat találtak ki. De a mai nő tud és mégsem teszi, na ez elítélendő.


De még mindig inkább egy gyerekhám, minthogy baja legyen a gyereknek, mert az anyja nem képes rá vigyázni. Nézzétek a gyereket, a póráz az ő érdekében van, az anyja vigyázni akar rá, én így tekintem ezre a dologra.

2015. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

MEKKORA BUNKÓ A VÁLASZOLÓK TÖBBSÉGE....


Nekem van 4 éves, és 2 és fél éves ikrek. Na, velük el lehet képzelni a sétát. Igen, a gyereket tanítani kell a helyes közlekedésre, de nem valószínű, hogy 2-3 évesen ezt tökéletesen meg is teszi.


Az első pár válaszoló biztos nem látott még ilyet. Én is gondolkodtam, hogy veszek, tök cukit láttam, egy kis hátizsák az egész :) Most egyenlőre ha megyünk, úgy megyünk, hogy az ikrek babakocsiban, a nagyobbik meg fellépőn.


Szerintem nagyon hasznos, bár nem elterjedt Magyarországon. Kedves kérdező, vegyél, akik ilyen színvonalú válaszokat adtak, nem valószínű, hogy sétáltak 2-3 kisgyerekkel.

2015. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%

Rossz helyen kérdezed.

Nem csak az számít, hogy hány gyereket és milyen kicsi korkülönbséggel nevel valaki, de az is hogy HOL.

Aki nem élt még olyan helyen, ahol ha 1 métert is eltávolodik tőled a gyerek, máris köröztetheted a rendőrséggel, vagy nem elég értelmes ahhoz, hogy megértse, milyen is lehet ez, az nem fog tudni érdemben válaszolni, csak leszaranyáz...


Külföldi oldalakon keresgélj!

A hátizsákba "épített" verziók szerintem a legpraktikusabbak és legkevésbé "vérlázítók".

2015. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10%
Ne haragudjatok, de komolyan gondoljátok ezt a póráz kérdést? Póráz, már a szó hallatán is a kutyasétáltatás jut eszembe.
2015. máj. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

Akkor a póráz helyett mondjunk gyerek elszökését megakadályozó szerkezetet. Így jobb?


De ha így gondolkodunk, felháborító a gyerekkocsiba bekötni a gyereket 5 pontos biztonsági övvel.... Lekötözni.... Mint az elmeháborodottakat a pszichiátrián....

2015. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!