Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak akkor, ha úgy...

Mit csináljak akkor, ha úgy érzem nem szeretem eléggé a született babánkat? F

Figyelt kérdés

2015. jún. 10. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a baba? Ne várj el sem tőle, sem magadtól semmit! Azt se, hogy szeresd. Tölts vele minél több időt, kösd magadra hordozókendőben, hagyj időt az ismerkedésre. Normális, ha először max. a felelősséget és gondoskodási "kényszert" érzed, és a szó szerinti szeretet később jön. Ha már több hónapos a baba, és még nem jött meg ez az érzés, akkor ne szégyellj segítséget kérni, kideríteni az okot.
2015. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. A baba egyébként 3 hetes.
2015. jún. 10. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Most még ismerkedtek. Furcsa, hogy jön egy kis életke, de még nem ismered, nem tudod ki ő. Nem beszélve arról, hogy most még nem kommunikál, nincs visszacsatolás...

Na, de majd ha mosolyog, ha nevetgél, ha megsimogat, és ha majd jár a szája! Nagyon tuti lesz! Nem lehet nem szeretni!

2015. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Főleg ha majd sokat ordít.:)
2015. jún. 10. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
nyugi, alakulni fog. én az első 2-3 hétben bőgtem mikor egyedül voltam a fiammal, egy egész "kötelező" dolognak tartottam. persze szerettem ringattam, de nem éreztem azt a nagy huhát...a férjemet meg is kértem hogy 2hét helyett 3at legyen velünk. de azt muszáj volt visszamennie dolgozni, és ahogy egyedül maradtam a picivel, teltek a napok, minden rendeződött...stb. isteni érzés. most 10hónapos, imádom. alapból most sincs nagyon rózsaszín köd, amit sokan említenek, hogy a baba mindenek előtt, mivel van egy férjem is és egymás mellett vannak, nem szorítok háttérbe senkit, de vannak olyan pillanatai a fiamnak, hogy meg tudnám zabálni. lehet hogy egyszerűen csak hasal az ágyon és pöszmög valamivel, vagy mikor etetem és ahogy rám néz...stb ezek a dolgok kb 2 hónapos korában alakultak ki. akkor volt az hogy szinte egész nappal nem aludt, abbahagytam a szoptatást (katasztrófa volt) elkezdett kinyílni előttem. tehát ne érezd magad rosszul emiatt.
2015. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat.
2015. jún. 10. 21:57
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyan picike és törékeny még. Félek hozzáérni is.
2015. jún. 10. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerekem van, mindkettő hasfájós baba volt. Sokat ordítottak.

Viszont szuper kis fazonok lettek. Imádom őket!

Idővel könnyebb lesz és megszereted majd.

2015. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én párom is mondta, h nem tud vele mit kezdeni, felfogni a tudatot, de ahogy növekedett és fejlődött, kinyílni kezdett a kis értelme, fokozatosan megszerette, apává vált.

A sógorom direkt picit hosszabbra hagyta nőni a szakállát, mert hihetetlen, de a néhány hetes babán is látszott, mennyire szereti az apja mély hangját, az illatát, és a szakálla érintését is. Odafordította a fejecskéjét, hozzábújt.

A sok ordítással nem lehet mit kezdeni. Van hogy a baba így vezeti le a feszültségét a sok inger után, ami egész nap érte. Főleg estefelé van ez, amire a legjobb megoldás a türelmes ringatás.

Ha a pocija fáj, ajánlom az Espumisant, nagyon sokat segít és fincsi.

Volt itt nagydarab kérdező is, ski szintén nem merte felvenni a picurt, mert az elveszett a karjai között. A védőnőm azt mondta, az izületeknél kell megfogni. Hanyatt fekszik, hónaljnál kétioldalról belapátolsza kezeddel a háta alá, ujjaid végével megtámasztod a tarkóját, és felemelheted.

2015. jún. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!