Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám rá, hogy...

Hogyan szoktathatnám rá, hogy egyedül is elaludjon? Hogyan altassam?

Figyelt kérdés

1 hónapos a babám. Sajnos nagyon rossz alvó. Néha végigalszik 3 órát, de általában fél napokat is fent van. Tegnap pl. du. 3-este 10.30-ig fent volt. Amikor sikerült volna beszunyálnia, akkor felébresztette, hogy fáj a hasa. Ezt játszottuk egész délután, este. Kb. 3 óránként szoptattam, de sűrűbben nem is igényelte. Próbáltam igény szerint szoptatni, hátha azért nem alszik, azért sír amikor lerakom mert éhes, de nem kellett neki. (mondjuk mértem néha mennyit evett, fél óra alatt 130-140 millit)

Sajnos csak úgy alszik el, ha foglalkozunk vele, a kisujjunkat szopizza, de nagyon nehéz lerakni. Már hulla vagyok. Cumit nem kér. Egyedül hiába rakom a kiságyba, mózesbe, sír...

Ha valaki tud valami jó tanáccsal szolgálni, megköszönném.

Azt gyanítom, ha vége lesz a hasfájós időszaknak, akkor könnyebb lesz ez a része, mert legalább nem ébreszti fel a hasfájás.( Most Espumisant kap és ha már nagyon feszeng, szélcsövezzük) Nektek meddig tartott ez az időszak?


2010. márc. 2. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok neki az a kaja? Lehet attól fáj a hasa, hogy túleszi magát.
2010. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is kicsit sok az anyatej és ezt nem bírja a pocija. Mi is hasfájósak voltunk, kb. 2,5 hónapos koráig volt elég szenvedős. De az esti altatással nem volt gond, fürdetés után cici, kiságyba be, simogatás és elaludt. Aztán ez 3 hónapos korában megszűnt, mert addig sírt, amíg nem kapott cicit és már csak úgy alszik el, ha cici van a szájában. Így cumizik kb. 5 percig és bealszik, utána átrakom az ágyába.

Próbáld így Te is. Este legyen mindig ugyanabban az időben a fürdetés, altatás, így fogja tudni, hogy most az esti alvás jön. Próbáld ringatni, ha nem alszik be a cicin.

2010. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De sok, igazad van, csak sajnos nem tudom koordinálni, mert néha 50 percig szopik és nem eszik ennyit, fél óra múlva megint éhes...ezért a doki azt mondta, hogy fél órát szoptassam max, mer nagyon tele lesz a hasa, ha véletlenül gyorsan eszik. Inkább méregetem néha (ráérek:) Ritkán eszik ennyit fél óra alatt. Igény szerinti szoptatásról nála szó sem lehet, mert rögtön kijön belőle az egész, ha nem 3 óránként szoptatom, hanem sűrűbben.
2010. márc. 2. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Kitartás... Az én lányom 7 hetes, nálunk is ez a probléma, alig alszik. Délelőtt semmit, délután max. 2 órát. Ráadásul egész nap foglalkozni kell vele, különben sír. Örülj neki, hogy 3 óránként tudod szoptatni, nálunk nagyjából az egész nap szoptatással telik, mert nagyon keveset eszik egyszerre, de azt is sokáig, viszont 1 óra múlva már megint éhes, a cumi nálunk sem jött be. Viszont kb. 1 hete már elalszik egyedül, igaz, nem a kiságyában, hanem a mi ágyunkon, de ez azért már eredmény. Szóval szerintem pár hét és nálatok is változik valamit a helyzet. Egyébként lehet, hogy tényleg sok neki ennyi tej egyszerre.
2010. márc. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, egy idő után nem volt már annyira sírós, megoldódott az alvás,de ennek az volt az ára, hogy a mai napig együtt alszunk. a kiságyban egyszerűen nem aludt el, ha betettem, mikor elszunnyadt, egyből kipattant a szeme, de legkésőbb 2 perc múlva. 14 hós.
2010. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még az is gond lehet, hogy nincs rendes napirend, legalábbis ebben a korban még nem nagyon szokott kialakulni. Nálunk 4 hónapos kora körül rendeződött, akkor kb. tudtam, hogy de. mikor alszik, du. mikor alszik é este mikor. Addigra már Ő is igényelte, hogy meglegyen a napirend. Előtte nekünk is volt hogy este 9-kor aludt, vagy fél 10-kor, de inkább 8 körül.

Nyugi, kitartás, ez ilyenkor még normális!

2010. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk a rezgős pihenőszék vált be, próbáljátok meg azt, így nem kell hogy kézbe legyen elnézelödik benne ha álmos akkor meg mehet aludni, te is tudod csinálni a dolgodat mellette, és ha rezeg az jót tesz a pocinak is, ja és még a gripe water ami nagyon bejött a fiam hasfájására.
2010. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

50perc az nagyon sok!!!

először én is sokat rajtahagytam a cicin, az lett a vége, hogy rengeteget visszabukott, mert túlette magát!

szerintem is az lehet a baj, hogy sokat eszik, csak 20percig etesd és várd ki vele a 3órát!

ha nagyon nyöszörögne, kicst tornáztasd meg, hátha az segít!

próbáld meg a cumit, hátha csak kicsit segíteni kell neki, az én babám így nyugszik meg!

2010. márc. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az a baj a 20 perccel, hogy néha 20 perc alatt 130-at, néha meg csak 70-et eszik. a 70 milli meg kevés neki, így nem bírja ki a 3 órát, már egy óra múlva éhes olyankor. Nem egyformán szopizik, valószinüleg a melleimben sem egyformán van tej. a cumit már próbáltuk, 9 féle van neki, kaptunk, vettünk...mindig kiköpi egy idő után. Sőt, van amikor be sem veszi a szájába.
2010. márc. 2. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!