Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülöttek és kis csecsemő...

Az újszülöttek és kis csecsemők tényleg képesek átaludni a nap 90 %-át?

Figyelt kérdés

Ilyen pici korban három vagy négy óránként kötelező-e etetni, vagy a babák úgyis jeleznek, ha éhesek?


Mennyire érzékenyek a zajokra a kis csecsemők? Lehet alvó csecsemő mellett pl. nem túl zajos házimunkát végezni, vagy olyankor inkább aludjon a kismama is?



2015. júl. 25. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam kb. 2 hónapos koráig evett-aludt-kakilt-pisilt ennyi volt a napja. nagyon keveset volt ébren. Egy újszülött jelzi ha éhes. Van amelyik 3-4 óránként kéri, van amelyik 2,5 óránként. Kisfiam 2,5-3 óránként kérte a cicit éjjel-nappal. Fürdés előtt volt ébren hosszabb időre esténként picike korában. Max. 1 órát volt ébren. Hogy mennyire érzékeny a hangokra az változó, baba függő. Kisfiam a porszívó hangjára mindég elaludt, de volt amikor fúrtunk is. Mire bementem a szobájába kb. 3-4 percig volt egyedül aludt. Én simán mosogattam amíg aludt vagy főztem. Az ugye némi csörgéssel és hangoskodással is jár. Na meg panelba lakunk, itt aztán sosincs csend, jönnek-mennek a lépcsőházba, ajtókat csapkodnak. Nem szabad egy babát teljes csendhez szoktatni, mert akkor egy gyenge zajra is felébred a későbbiekben.
2015. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lányom 2 éves. Sosem voltunk síri csendben de nem is ordítoztunk melette. Tudom csinálni a házimunkát ha alszik. Fiam 10 hetes őt is ehez szoktatom. Volt mikor porszívóztam és arra aludt el.

Lányom evett aludt 2 hónapos koráig a fiam meg sokat volt ébren furcsa volt nagyon. Kb 6 hetes korától van az hogy max 1 órát van ébren és alszik evés után.

Sógornőméknél mindig suttogva kellett beszélni ha aludt a gyerek. Meg is szívták mert ha alszik nem lehet csinálni semmit mert egy orrfújásra felkel. Ott is 2 éves.

2015. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések nagyban függnek a csecsemő temperamentumától is. Úgy gondoltam még szülés előtt is, hogy mindenre lesz időm a babám mellett, hiszen eszik-alszik majd. Erre fel a kórházi napok alatt csak ordított, itthon sem lehetett letenni, mert sírt, illetve azonnal felkelt. Nem hasfájás volt az oka, egyszerűen őneki ennyire szüksége volt a testközelségre. 2 hónapos koráig szinte semmit nem aludt nappal, azóta egyre jobb a helyzet, 3x alszik félórát nappal, az éjszakával nincs gond, bár még most is eszik, és nagyon korán kel. 5 hónapos most a fiam.

Jeleznek, ha éhesek, alvó csecsemőt nem ébresztünk fel enni, kivéve, ha egészségügyi oka van.

A zajra való érzékenység is változó, irányelv, hogy házimunkát lehet mellettük nappal végezni. Azt érezni fogod, hogy szükséged van-e arra a kis időben pihenésre, vagy inkább igyekszel minden házimunkát abban a kis időben elvégezni, míg a gyerek lehetőséget ad rá.

A fiamat szórakoztatni kellett, mostanra kezdek belejönni, hogy főzve is, takarítva is és a gyerek sem sír mellettem. Kezdetben a wc-re is vittem magammal, mert különben ordított. És nem felkapatva van, mondom, már születése után sem maradt el máshol, csak kézben. Sokat fejlődött az eltelt időszak alatt, megérett dolgokra, bizonyos ideig el is van egyedül. Korábban erről a leírtak fényében álmodni sem mertem!!

2015. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez mind attól függ, ki hogy csinálja :) az én lányaim csak enni keltek fel mikor csecsemők, újszülöttek voltak, tényleg szinte egész nap aludtak, bár már pár hét alatt sokat változott.

én nem üvöltettem mellettük a Metallicát, de nem is járkáltunk lábujjhegyen, hogy szokják az itthoni zajokat. volt, hogy porszívóztam, ők a másik szobában aludtak, de amúgy normálisan elvoltam a nappaliban olyankor, szólt a tv is, mindent megcsináltam.

és persze, ha olyan nap volt, én is kidőltem :D


én nem keltettem őket enni, elvileg azt mondják, kell, főleg, ha kisebb súlyú, de nem volt szívem, és most lassan két éves, hatalmas csajok, szóval nem lett belőle gond :))

2015. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyik gyereket se szoktattuk csendhez, mindent ugyanúgy csináltunk, mint addig. Fiam van, hogy mai napig a porszívóra alszik el délután, ha épp úgy jön ki. Újszülöttként evett-aludt, nem kapattuk el. Nem úgy lányomat, ő sajnos hasfájós volt, délután 5-től hajnali 1-ig nyomta minden áldott nap. Mivel ő volt az első, nála még jobban rágörcsöltem a dolgokra, figyeltem az órát. Fiamat már igény szerint etettem, de azért betartottam valamennyire, mert ő is tápszeres volt. Tápszerrel túl lehet etetni, anyatejjel nem.
2015. júl. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem írni, lányom kis súllyal született, de nem etettem gyakrabban. Ő éjszakára lenyugodott, csak reggel 7 körül kelt, fiam viszont kért éjszaka is. Az óraátállítás miatt hajnali 4-5 körül kelt, megitta a tápszert, 8 körül aludt vissza. Este, illetve délután 5-6 óra körül már kidőlt.
2015. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szoptatás után kell-e valamivel leápolni a mellbimbót?


Honnan fogom tudni, hogy elég volt neki az anyatej és nem kell több? Jelezni fogja? Képesek túlenni magukat?

2015. júl. 25. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!