Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felfogja venni valaha a cipőt?

Felfogja venni valaha a cipőt?

Figyelt kérdés
Kislányom pár nap mulva 1éves.Vannak cipői.Tegnap vendégségben voltunk,gondoltam adok rá cipőt,mert ott hideg lesz a föld és majd sétáltatják.Nem tudtam ráadni.Végig orditotta,tiltakozta a ráadást,utána meg orditva rázta a lábát.Lekellett venni.Hogy tudnám vele megszeretettni?
2010. márc. 8. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem harántemelős a cipő? A kislányom azt nagyon utálta.
2010. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem add a kezébe, hogy ismerkedjen-barátkozzon vele. Valószínű fél tőle, nem tudja, hogy mit és miért adsz a lábára. Mutasd neki mindig, hogy te is veszel fel cipőt, ha mentek valahová. Sőt, ha már nem tart tőle annyira, otthon is add rá, hogy megszokja milyen érzés a lábán viselni.

Egy idő után a kíváncsisága le fogja győzni a félelmét! :-)


Sok sikert!


22 hós kislány anyukája

2010. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem harántemelős.Mutattam neki,hogy én is felhúzom a cipőt,sőt az ővét is ráhuztam a lábujjamra.Igen mára odatettem a játékai közé.Tudja mire való,mert odateszi a lábához,de ennyi.Akonyhánkban is hüvős a föld,benti cipőt akartam adni rá,pedig az szép színes,azt sem huzza fel.Talán idővel.Köszönöm.
2010. márc. 8. 14:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Addig is jó a tapizokni (gumitalpú zokni). :)
2010. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbálja a Te papucsodat felvenni? Az én kisfiam imád benne totyogni, utána én felveszem a sajátomat, és mondogatom, hogy anyának is van, így könnyebben felveszi az övét.

Az egyik könyvünkben van egy kislány, az egyik lábán van papucs, a másikon nincs, ha ezt előveszem, mindig sikerül ráadni a sajátját, míg elmélázik rajta, és mutatja, hogy melyikre kell még felvenni.

Általában szeret öltözni, da ha nem, akkor azt szoktam mondani neki, hogy válasszon, melyik kezére, lábára adjam először, és már nem a tiltakozáson töri a fejét, hanem a sorrenden:)

2010. márc. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ott tartunk,hogy ráadtam ugy,hogy kivittem az udvarra,addig nézze a kutyákat,hátha elterelem a figyelmét.Sikerült egy kicsit sirt de nem volt vészes.De utközben(kis bicajjal mentünk)ha észre vette kitartotta a lábát és üvöltött.Alig tudtam elterelni a figyelmét.Olyan jó lenne ha felhúzná.Csinos ruhákban van és mezitláb,három zokniban megyünk mindenhová.Mi lesz ha megtanul járni?Bent ok,de az utcán?
2010. márc. 18. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Adjál egy játékbabára egy cipőt, úgy hogy a kicsid kapcsolja be, persze a segitségeddel és jártasd a babát,mintha sétálna. Utána a kicsilányod is elviseli a cipót, ha sétálhat együtt a babával.

Gondolom, Nálunk bevált. 2 éves lányka anyuja

2010. márc. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valahol nyomja a lábát? Mi is jártunk hasonlóan, adtam rá másik cipőt, azzal nem volt semmi baja, de az elsőt azóta sem tűri meg magán.
2010. márc. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiprobálom köszi.
2010. márc. 18. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!