Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már kb 1 hónapja 1,5% tejet...

Már kb 1 hónapja 1,5% tejet iszik 8 hónapos babám reggel és este ha baja lenne tőle már jelentkezett volna nem?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos volt a babám mikor elhagyta a szopit. Utána tápszert kapott. 1 hét múlva hasmenése lett. Kiderült, hogy laktózérzékeny.

De nem mindenkinél van így. Van akinél csak pár hónap vagy év múlva alakul ki tejérzékenység, függetlenül attól, hogy mikor kapott tejet.

2010. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden rendeben ne aggodj, az en kislanyom 9,5 hosan elvasztotta magat a szopitol es azt mondtam en mar nem szoktatom ra a tapszerre es 2,5 honap mulva majd szoktassam a tejre, ugyhogy tejet kap, hazitejet, leszedem a folet es ugy issza.
2010. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem a laktózérzékenység miatt nem ajánlott adni egy éves kor előtt tehéntejet, hanem azért, mert a benne lévő nátrium mennyiségét nem tudja feldolgozni a babák veséje, ezért vesekárosító hatása van.

Én még nem adnék neki, és én pl. nem tervezem egy éves kor előtt bevezetni, de ez mindenkinek a saját döntése.(B)

2010. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen.Sajnos ez majd csak később fog kiderülni...
2010. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Amúgy a dobozos 1,5 %-os tejnek nincs köze a tehénhez majdhogynem..AZ én babám most 7hós és én is pár napja adok neki tejet tejbegríz formában vagy másképp. De nincs baja tőle.Csak hogy én már adtam neki 3-4 hósan is tejet nem is egyszer meg azóta sok tejterméket nem lett semmi baj!Gondolom ki jött volna már. Mint írtam 3-4 hósan ivott nem egyszer tejet de még is tápszereztem de most már úgy döntöttem legyen tej szép lassan!

Szerintem ne aggódj:)!Manapság amúgy is minden felvan fújva.

"S"

2010. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én úgy gondolom régen is tejet kaptak a babák rendes tehén tejet nem 1,5 % os aminek szerintem sincs sok köze a tehénhez ha nem volt anyatej köztük én is 1 hónapos koromtól és nincs semmi bajom ahogy annak a sok más embernek sincs akik tehéntejen nőttek fel.

2010. márc. 9. 22:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Tejből kb 4decit iszik naponta reggel és este 2-2 decit szerintem azzal nem jut be annyi nátrium hogy baja legyen de utána nézek mennyivel van több nátrium a tehéntejben mint a tápszerben
2010. márc. 9. 22:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én is felestejet kaptam anno 34 évvel ezelőtt, de azóta az orvostudomány rengeteget fejlődött, és mivel kutatások igazolják, hogy a benne lévő sótartalom káros a csecsemőkre, így én inkább kihagyom egy éves koráig. Jelenleg semmi bajom a vesémmel, de honnan is tudhatnám, hogy pl. már nem 100%-os, csak 85??? Sehonnan. Na inkább hagyom a gyerekemét 100%-on működni. Attól biztosan nem lesz baja, ha a tej helyett tápszert kap, amiben még vitamin is van? Merthogy a bolti tejben nem sok van, az tuti. (B)
2010. márc. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!