Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam el a kislányomat...

Hogy altassam el a kislányomat? 8 hónapos és csak úgy alszik ha a vállamon fekszik, járkálok vele és rázom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Naponta 4-5-ször kell elaltatni mert csak fél órákat alszik és fáradt, de csak járkálva és rázva alszik el. Éjszaka ütögetni kell egy picit a fenekét csak úgy alszik, ha nem ütögetjük képes óránként felkelni, hogy altassuk vissza.Hogy tudnánk ezen változtatni mert már nem bírjuk mi is nagyon fáradtak vagyunk a férjemmel.
2010. márc. 11. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen tedd be az ágyába,és menj ki a szobából.Ha sír,akkor se menj oda hozzá.Néhány nap alatt elalszik majd magától is.Rosszul szoktattad,erről nehéz lesz leszoktatni.Ha nem így teszel,akkor még továbbra is sétálgathatsz vele.
2010. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Próbálkozhattok homeopátiás szerrel, kettőt ki is néztem egy könyvből.

Sedatif Pc napi 2 tabletta (közvetlenül felkelés után, és lefekvés előtt)

Komplex készítmény. Átmeneti szorongás, nyugtalanság, el- és átalvási zavarok kezelésére alkalmazható, akár heteken keresztül is, nem okoz függőséget vagy hozzászokást, mint a hagyományos nyugtatók.


Chamomilla 15ch esténként 5 golyó

Szeszélyes, ingerlékeny, a fájdalmat rosszul tűri. Dührohamok jelentkeznek az egyébként jó természetű, udvarias gyermeknél. Megnyugszik, ha karba veszik, ringatják, vagy sétálnak vele. Fogzáskor is hasznos szer.


B.

2010. márc. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első válaszolóval:-(

Igaz hogy szoktatás kérdése és ti sajna elrontottátok(mint sokan mások is) de nem jó ha berakod az ágyába egyik percről a másikra és nem mész be hozzá akkor se ha sír, miután az a pici baba már megszokta hogy hogyan altatjátok el. Ez nagyon nagy trauma neki. Nagyon sokáig tart de finomabban is le lehet szoktatni!

Mi az első lányunkal szúrtuk el :-( és így szoktattuk le:

Este fürdés evés után leraktuk az ágyba(ringatás és mászkálás nélkül) és ott maradtunk mellette amíg meg nem nyugodott egy kicsi, majd elmentünk onnan. Elkezdett persze sírni szegénykém, olyankor odamentünk megsimogattuk, beszéltünk hozzá egy picit, és megint eljöttünk. Ez így ment 2 órán keresztül mire elaludt. Ezt 2 hétig kellett csinálni, persze nem ilyen intenzitással mert pár nap múlva már fél óra alatt, majd 10 perc alatt elaludt, de 2 hét kellett ahhoz hogy egyáltalán ne is kezdjen el sírni mikor leraktuk , hanem nyugodtan, magától és EGYEDÜL álomba szenderüljön:-)))

Szerintem hogy ne sérüljön a kis lelke kell az hogy érezze hogy nem hagyjuk a bajban egyedül, hogy nem kell félnie mert bármi történik mi ott vagyunk neki csak meg kell tanulnia egyedül aludni!! Tudom soknak tűnik az a két hét, de mi ehhez a tortúrához képest:-(

Én is átestem ezen, már sírtam minden este, de mostmár 4 éves a törpém és semmi gond az elalvással:-)))

A másodiknál már vigyáztunk, hogy mégegyszer ilyen ne legyen:-)

Remélem segítettem egy picit:-)

Sok szerencsét és szép álmokat!

2010. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképp ne hagyd sírni, mert azt hinné, hogy cserbenhagytad. Viszont tényleg próbáld meg megnyugtatni az öledben, és utánna letenni. Ha sír, mert biztos fog, nyugtasd meg, légy ott mellette, cirógasd, vagy ha nagyon rákezd, vedd ki, nyugtasd meg megint és ismét tedd vissza az ágyába. Ezt első pár alkalommal sokáig kell vele "játszani", de kellő kitartással, türelemmel néhány nap alatt meg fogja szokni. Nekünk bevált! Sok sikert hozzá!

8 hónapos kislány anyukája

2010. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos ugyan ez a forgatókönyv nálunk is szóról -szóra :(Kipróbáltam a tedd le és menj ki módszert!5 perc után annyira sírt,hogy nem kapott levegőt lila volt a feje!!!A szívem majdnem megszakadt soha többet nem tenném ezt!Most ott tartunk,hogy inkább mellettem elaltatom az ágyba cumiztatva és így működik.Általában...nem mindig.Most 9 hónapos és úgy vagyok vele kibírom!12 évet vártam rá!Ez a legkevesebb,pedig nagyon fáradt vagyok.A másik meg sosem láttam 20 éves nagyfiút aki anyu ölében alszik el:)Kitartást nektek is!!!!
2010. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasonló volt a mi problémánk is és nagyon-nagyon nehéz volt az átszoktatás, de szerintem is fokozatosan csináld. Leírom mi mit csináltunk. Napközbe úgy altattam, hogy mindig azonos időpontban az ölembe ringatva. Pár napig ordított és feszítette magát, de később már szinte ringatni sem kellett. Ha elaludt betettem a kiságyba. Este fürdetés, etetés, játék, hálózsák, ének, be az ágyba. Ha sírt mindig odamentem, kivettem egy kicsit és ha megnyugodott visszatettem. Pár nap után amikor már ezt egész jól tűrte, akkor csak odamentem hozzá ha sírt, de nem vettem ki. És a lényeg az, hogy mindig egyre többet és többet várj míg odamész. Ma már magától elalszik este sírás nélkül. Sok sikert! És kitartás! Légy következetes! Ahogyan szoktatod úgy lesz jó neki később.
2010. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szia.az én kisfiam most 7 és fél hós.7 hónapos koráig ő is csak így aludt el.ő is 4x5 ször aludt napközben fél órákat.de 7 hósan magától alszik .nem én szoktattam ő döntött így .mikor látom hogy álmos,lerakom melléfekszem és már alszik is.soha nem hagynám sírni hogy szenvedjen szegényke.bróbáld ki te is, hogyha már kicsit kómázik feküdjetek le.ha sír persze én felkelnék.ha megnyukszik akkor megint lefekvés.lehet hogy 2-3 hétig lesz így,de sikerül.de az is lehet hogy nem .de érdemes kipróbálni.és nálunk még az éjszaka is úgy tellik mint nektek.kitartás!!!!
2010. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 9,5 hónapos és még mindig kézben alszik el!

Tegnap este volt az első alkalom hogy egyedül aludt el a kiságyába ami nálunk nagy szó!

De szerintem nagyon fáradt lehetett! De nem simogattam meg semmi csak ott álltam a kiságya mellett!

Én sirni nem fogom hagyni mert én ezt már kipróbáltam de ő csak orditana egész délelőtt és nem aludna el!

Ugyhogy most én is azon gondolkodom hogy mit csináljak hogy vissza szoktassam a kiságyába!

Már nagyon nehéz 10,5 kg gondolhatod milyen nehéz már!

De annyira kis ragaszkodó és bújós szegénykém hogy megszakadna a szivem ha csak ott hagynám sirni!

Ha gondolod irj privit és kisérletezünk :)!

2010. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

Szia!

Olvasom itt sok anyukától hogy nem hagyná sírni szegénykét. Uram bocsá ,de az ő érdekében kell megtenni!!!! Az nem jó neki ha nem tanul meg egyedül, nyugodtan és félelem nélkül elaludni!!! A sírni hagyás nem azt jelenti hogy othagyom és hagyom had sírjon ameddig akar,de igenis következetesnek kell lenni egy gyerek nevelésénél mert az az ő javát szolgálja! Nem lesz lelki sérült mert pici korában megtanították egyedül anya vagy apa ringató karjai nélkül elaludni! De lehetnek alvásproblémái még felnőtt korában is ha gyerekként nem tanult meg hogyan aludjon nyugodtan egyedül!

Tudom hogy nagyon nehéz kibírni mikor a gyerkőcünk sír és igenis oda kell menni és meg kell vígasztalni, de nem azzal hogy feladjuk és inkább ringatjuk tovább, vagy magunk mellé fektetjük:-( Tudatosítani kell benne a jelenlétünkkel a hangunkkal hogy ott vagyunk neki, nem hagyjuk magára mikor bánatos de igenis egyedül aludjon el.

Ezzel csak neki teszünk jót, amellett egy párkapcsolatnak sem tesz szerintem jót túl sokáig:-(((

Szóval csak kitartást kívánok, és kiegyensúlyozott boldog babát:-)))

2010. márc. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!