Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viselkedik így fél éves...

Miért viselkedik így fél éves babám?

Figyelt kérdés

Konkrétan a fürdést követő törölközés és öltözés alatti hisztire nem találok magyarázatot. Gondoltam, már arra, hogy már nagyon éhes, nem bír várni, vagy túlfárad, az a gond. De ahogy öltözés után adnám neki a tápszert, nem fogadja el, csak ordít, vígasztalni nem lehet. Mivel már egy ideje magától alszik el esténként, beteszem ilyenkor a kiságyba, időközönként megyek vígasztalni, Aztán kb 15-20 perc múlva már nagy nehezen elfogadja a tápszert, bele is alszik, megbüfiztetem, beteszem, és alszik.

Próbáltam már, hogy korábban fürdetem, hogy fürdés előtt eszik, de ez a viselkedés megmarad, -vagy csak nem szeret törölközni, öltözni?

Egy időre, mintha el is tűnt volna ez a viselkedés, de most újra jelentkezett. Már a fürdést megelőző időszakot is nehezen viseli, az öltözést megint.

S akkor még arról nem is beszéltem, hogy nappal csak félórákat alszik altatással- legtöbbször 3x, a tápszert pedig csak bizonyos időpontokban eszi, kanalast kíván inkább.

Most az a válasz nem segít, hogy ennyi idős nem tud hisztizni- Az én szememben az már az, hogy éhes, de evés helyett kéreti magát, meg látom, hogy álmos, altatom is- de hadakozik ellene...


2015. szept. 9. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy esetleg a törülköző túl kemény neki?
2015. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez még nem jutott eszembe, de nem hiszem, puha eléggé a kifogó.
2015. szept. 9. 20:28
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát erre én is próbálok rájönni,de még nem sikerült,pedig 1 hét múlva 7 hónapos....Nálunk azért ennyire nem durva,a fürdetés jókedvűen zajlik,kiveszem a kádból,ez is oké,de amint lefektetem,hogy megtöröljem,öltöztessem,azonnal hadakozik,ordit.Amint befejezzük az öltözést,abbahagyja.Napközben viszont soha nem sir a pelenkázásnál,úgyhogy nem értem.Én is várok okos ötleteket,ha esetleg valakinek van.
2015. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem sincs gond fürdésnél, csak utána, a törölközéstől kezdve...
2015. szept. 10. 14:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy ö még fürdeni szeretne, te pedig "hamar kiveszed"?Mennyi ideig tart a fürcsi?
2015. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy rövid neki, max 10 perc. Még nem tud stabilan ülni, a 8,5 kg-ja nehéz tartani, hason is szokott lenni.
2015. szept. 10. 18:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ilyen fürdés segítőt, vagy hogy írjam, tudod amit a baba kádjába kell tenni, és abba ülteted/ vagyis hát ilyen félig fekvő pozicióban van benne. Nekünk is olyan van, így nem kell tartani. Próbálj beszerezni egy olyat, nagyon hasznos. :) Nálunk is ment az ordítás, ha hamar kivettem a vízből, igy mi most olyan 15-20 percet vagyunk a vízben, tud játszani közben, meg pancsolni :)
2015. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Tegnap 13 perc volt a fürdés, kacarászott, tetszett neki, eddig azt hittem, ilyenkor már túlfáradt, azért olyan kacagós. Elmaradt az ellenkezés törölközésnél, de utána csak nem akart enni.
2015. szept. 11. 13:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Hány órakor fürdik? Előtte mikor eszik utoljára?
2015. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen a napirendetek? mikor kel? mikor/hány óránként eszik, mennyit alszik napközben?
2015. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!